Z Luhačovic 6 bodů

30.03.2009 / SCM

V 18. kole MSDL se našim mládežnickým týmům v Luhačovicích na umělé trávě dařilo proti Zlínu. „U16“ drží výrazné vedení v tabulce. 18. kolo MSDL „U18“ FC Tescoma Zlín - SK Sigma Olomouc„B“ 2:5(1:2) Branky: 24. Pančochář, 25. vlastní, 47. a 83. Tomeček, 79. Vavřík Sestava: Slaný – Svozil, Hloch, Soušek, Drda (46. Brada) –Klobáska, Rajnoha – Pančochář, Vančura, Tomeček –Vavřík. Trenér: Lukáš Staroba V 18. kole zajížděli naši dorostenci na horkou půdu zlínské Tescomy. Utkání hrané v nedalekých Luhačovicích vyšlo nakonec lépe pro borce z Hané, i když od šesté minuty prohrávali 0:1. Avšak ofenzivní smršť sigmáků v druhém poločase nedala soupeři šanci na dobrý výsledek. Proto si zaslouženě odváží 3 body za výhru. 18. kolo MSDL „U16“ Zlín – Sigma 0:3(0:1) Branky: 21. Houska p. k., 54. Habusta, 59. Ševčík Adam Sestava: Stejskal – Globa, Ješko, Svozil, Můčka – Habusta (62.Zbraněk), Houska, Plšek (70. Hrušák), Falta (58. Zapletal), Zahradníček (62. Bednář), Ševčík Adam. Trenér: Ivo Gregovský V páteční předehrávce osmnáctého kola sehráli naši borci velmi zdařilý a povedený zápas na umělé trávě v Luhačovicích. Od prvních minut měli otěže zcela ve své moci a domácí za celé utkání do vážnější šance nepustili. Po řadě šancí z úvodu utkání, padla první branka z pokutového kopu, za faul na Svozila, který s přehledem provedl Houska. Sigma měla i další slibné příležitosti, které nebyly využity, a tak do šaten šla pouze s jednobrankovým vedením. Druhá půle začala znovu tlakem a aktivitou hostí, zejména Ševčík byl blízko zvýšení náskoku. To se zdařilo až Habustovi, který efektivně lobem vrátil po rohovém kopu odražený míč do domácí sítě. Hned po pár minutách ho napodobil Ševčík, kdy po parádní kolmé přihrávce od velmi dobře hrajícího Housky, obešel i brankáře a stanovil konečné skóre utkání. Ivo Gregovský