Za neproměněné šance přišel trest

03.03.2002 / A tým

Za neproměněné šance přišel trest Ani ve druhém domácím zápase sezony Gambrinus ligy fotbalisté Sigmy nedokázali zvítězit. Se Synotem hráli nerozhodně jedna jedna. A to i přesto, že jim vše od začátku hrálo do noty. Od osmé minuty vedli, celý druhý poločas pak hosty válcovali, navíc od 65. minuty hráli přesilovku. Jenže tým z Hané neproměnil šance a Synotu, který nakonec dohrával v devíti, vyšel jeden jediný útok, za který bral bod. Sigma Olomouc - Synot 1:1 (1:0) Sigma začal pěkně od podlahy a šla rychle do vedení. V 8. minutě napřáhl z pětadvacet metrů Siegl, brankář Drobisz se po míči jen otočil a domácí vedli. V 16. minutě si to Siegl zopakoval, tentokrát jeho pumelenici Drobisz s vypětím vyrazil. Po třech minutách šel sám na bránu Hapal, jenže ani on na gólmana hostí nevyzrál. Drobisz jeho obstřel vyrazil. Pak si domácí vybrali hluchou dvacetiminutovku. Dopředu jim to nešlo, ale hosty do šance nepustili. Tři minuty před pauzou brankář Drobisz vyhlavičkovával pár metrů před vápnem dlouhý nákop, míč skončil u Hapala, ale jeho snah o trefení prázdné brány byla hodně hodně nepřesná. Po přestávce se zdálo, že Sigmě nemůže výhra utéct. Čisté šance zazdili Siegl (přestřelil prázdnou bránu) a Kováč (minul prázdnou bránu). V 65. minutě přišli hosté o Vajdu, který šel do sprch za nesportovní chování. Hra se nezměnila, Sigma tlačila, Synot se bránil. V 76. minutě ale hostům vyšla jediná akce v celém zápase. Hlahůlek zleva odcentroval, Blaha se hlavou prosadil přes dva obránce a bylo srovnáno. Sigma ještě více přitlačila, ale hosté už jen odkopávali před vlastním vápnem. Neujaly se ani dvě střely Kobylíka a bomba Siegla do šibenice. Na konečné remíza nezměnilo nic ani to, že Synotu byl vyloučen další hráč. V 87. dostal druhou žlutou kartu Homér a Sigma hrála osm minut (tři normální hrací čas + pět nastavení) proti devíti. Branky: 8. Siegl - 76. Blaha. Rozhodčí: Jára - Tulinger, Petřík. ŽK: Rozehnal, Vlček - Malár, Veselý, Soldán, Polách, Homér. ČK: 65. Vajda, 87. Homér (oba Synot).Diváků: 7 049. Sigma: Vaniak - Látal, Rozehnal, Kováč, Špiláček (86. Krajčovič) - Kobylík, P. Zbožínek, P. Siegl, Urbánek - Hapal (46. Vlček), Rojka (73. Mucha). Trenér Leoš Kalvoda. Synot: Drobisz (69. Ondrůšek) - Soldán - Homér, Němčický, R. Veselý - Hlahůlek, Abrahám, Polách (71. Kowalík), Vajda - Malár (84. Trousil), Blaha. Trenér František Komňacký. Hanácký a středomoravský den, 20. 8. 2001