Za špatný výkon přišla prohra

27.08.2002 / A tým

Za špatný výkon přišla prohra Fotbalisté SK Sigma Olomouc doma prohráli v 5. kole Gambrinus ligy s 1. FC Brno. Hanáci na Andrově stadionu podlehli soupeři v moravském derby jedna ku dvěma a před čtvrteční odvetou Poháru UEFA v Sarajevu se moc dobře psychicky nenaladili. Sigma předvedla hodně špatný výkon, nejhorší pod vedením kouče Bohumila Páníka. Přitom zápas pro ni nezačal vůbec špatně. Urbánek trefil tyč, v devatenácté minutě byl hostům navíc vyloučen Krško. Jenže Hanáci jako jeden muž padli do hlubokého podprůměru a zmohli se jen na snížení minutu před koncem. Sigma Olomouc - 1. FC Brno 1:2 (0:1) Domácím chyběl zraněný Putík, na lavičce zůstal rovněž zraněný Reiter. Poprvé od začátku v této sezóně nastoupli Urbánek a Paschal Ekwueme. Když ve 3. minutě trefil z trestňáku nařízeného za faul na Paschala Ekwueme Urbánek levou tyčku, zdálo se, že Sigma předvede ofenzivní smršť. Navíc v 19. minutě dostal druhou žlutou hostující Krško a domácí hráli přesilovku. Ale početní převaha jim vůbec nesedla. Na hřišti nebylo vůbec znát, kdo že to hraje v oslabení. Brňané bojovali i za svého vyloučené spoluhráče a čtvrtplyn domácích na ně nestačil. Ve 27. minutě hosté poprvé zazlobili, Kotůlkova rána skončila na břevně. Tři minuty před pauzou přišla pro Sigmu první pohroma. Vracející se Kováč Zúbkovu kolmici jen ztlumil pro nabíhajícího Šustra, který z úhlu obstřelil Vaniaka. Do druhé půlky poslal trenér Páník místo ne stoprocentně zdravého Černého Reitera. Jenže než stačili domácí zjistit, že se hraje druhý poločas, dostali další branku. Šustr šel po zaváhání obrany sám na Vaniak, udělal kličku a do prázdné nemohl nedat. Sigma se pak utápěla v totálních nepřesnostech a nemohla se proti dobře organizované defenzivě desítky Brna prosadit. V 75. minutě se domácím podařilo hostující zadáky překvapit. Reiter se dostal do slibné pozice, ale střela mu nesedla. Povedlo se to až v 89. minutě. Paschal Ekwueme potáhl míč k vápnu, přihrál volnému Reiterovi, který v této sezoně konečně protrhl střeleckou smůlu. Sudí sice nastavovali tři minuty, ale zázrak v podobě vyrovnání nepřišel. Branky: 89. Reiter - 42. a 58. Šustr. Rozhodčí: Šedivý - Ondo, Lukes. ŽK: Kučera - Krško. ČK: 19. Krško (Brno). Diváci: 5746. Sigma:Vaniak - Špiláček, Rozehnal, Kučera, Caha - Siegl (40. M. Ekwueme), Kováč (59. Petrenko), Černý (46. Reiter), Urbánek - Vlček, P. Ekwueme. Trenér Bohumil Páník. Brno: Přibyl - Živný, Křivánek, Schuster, Kotůlek - Musil (74. Valnoha), Zúbek, Krško, Abrahám (88. Svoboda) - Došek, Šustr (79. Drga). Trenér Karel Večeřa. Olomoucký den, 26. srpna 2002