Žáci o víkendu jen vyhrávali

27.05.2009 / Sportovní třídy

Žáci SK Sigma Olomouc mají za sebou velmi úspěšný víkend. Všem týmům se podařilo zvítězit! 22. kolo MSŽL starší - „U15“ SK Sigma Olomouc – FC Sparta Brno 9:0 (4:0) Branky: 11., 30. a 57. Holub, 17. Kučera, 25. z pen. Studený, 43. Hodis, 51. Vasiljev, 53. Krátký, 65. Langer Sestava: Frehar – Machálek (36. Hodis), Hlavica, Studený (55. Studený), Němeček – Vasiljev, Richter, Langer, Hýbl (50. Krátký) – Holub, Kučera (36. Machynek) Trenér: Miloslav Machálek Ve 22. kole se naši hráči utkali s posledním týmem tabulky a vývoj utkání tomu také odpovídal. Domácí šli v 11. minutě do vedení, kdy po přiťuknutí Kučery proměnil samostatný únik Holub. V 17. minutě to bylo 2-0, když si oba útočníci své role vyměnili a po pěkné narážečce zakončoval Kučera. Ve 25. minutě po faulu na Holuba proměnil Studený nařízenou penaltu a bylo to již 3-0 a na poločasových 4-0 zvýšil opět Holub. Ve druhém poločase hráči Sigmy přidali dalších pět branek. Na 5-0 zvýšil Hodis po narážečce s Richterem, šestou branku přidal Vasiljev po centru Holuba, Krátký po krásné střele z 18 metrů přidal sedmou branku. Osmou brankou dokonal svůj hattrick Holub, když proměnil penaltu, a účet utkání uzavřel Langer, když proměnil samostatný únik. Utkání mohlo skončit i větším rozdílem, ale spousta šancí domácích zůstala nevyužita. Autor: Vojtěch Smolák 23. kolo MSŽD skupina D ; starší „U14“ SK Sigma Olomouc – Břeclav 4 : 0 (2 : 0) Sestava domácí : Kopřiva, Lasovský, Ševčík, Řehák, Vařejka, Ščambura(51. Kuchař), Kalvach, Heger(41. Šulák), Šteigl(44. Bořil), Dluhý-Smith(48. Koller), Baculák; Trenér: Pavel Tokoly Branky (asistence): 04. 1 : 0 Ševčík (Kalvach), 15. 2 : 0 Baculák (Kalvach), 42. 3 : 0 Šulák (Ščambura), 68. 4 : 0 Šulák (Baculák, Vařejka). V 23. kole MSŽD přivítali starší žáci Sigmy mužstvo z Třebíče. Hráči Sigmy potvrdili zlepšující formu a s přehledem si poradili se soupeřem, který podal snaživý výkon. O výsledku bylo velice brzy rozhodnuto, když se v prvním poločase trefili Ševčík a Baculák. V druhém poločase přidal dvě branky střídající Šulák, který dal výsledku závěrečnou podobu. Autor : Petr Jureček 22. kolo MSŽL- mladší „U13“ SK Sigma Olomouc – FC Sparta Brno 4:0 (1:0) Branky: 4. Baďura(Weinlich), 34. Weinlich(Danis), 56. Danis(Kneifel), 61. Danis(Baďura) Sestava: Hora –Hloch, Jura, Baďura, Sikora – Kasal(46.Kneifel), Kubeček, Weinlich, Smrček(36. Wisner) – Danis, Kotouč Trenér: Miloslav Novotný, Martin Neoral Domácí vstoupili do utkání s taktikou předvádění jednoduché kombinační hry s brzkým brankovým vyústěním. Hned 4. minuta znamenala splnění tohoto pokynu v podobě vedoucí branky. Weinlich z rohového kopu našel v pokutovém území nikým neobsazeného Baďuru a ten se hlavou z blízka nemýlil. Místo aby Sigma nadále zvyšovala skóre zápasu, tak polevila a dávala soupeři vyniknout zejména v osobních soubojích, avšak bez ohrožení Horovi branky. Na gólové šance však domácí zvítězili ve velkém poměru, ale zatím bez užitku. V úvodu druhého poločasu zvýšil Weinlich na 2:0. Hosté i po této brance neustále odolávali nájezdům Sigmy, ale ke konci zápasu jim odešly síly a Danis tak mohl přidat další dvě branky. Autor: Martin Neoral 23. kolo MSŽD mladší „U12“ Sigma Olomouc „B“ – Třebíč 2:1 (0:0) Branky: 31.Surzyn, 35. Vasiljev Sestava: Kubica, Tyráček, Marák (31.Bradáč), Milar, Markovič, Spurný (31.Vasiljev), Ambrozek (45.Hanzelka), Surzyn, Brhel (45. Doubrava), Ševčík, Sivanič (38.Kuba) Trenér: Ondřej Kalina V tomto kole jsme přivítali na domácím hřišti soupeře z Třebíče. Do zápasu jsme šli s jediným cílem, zvítězit. Už ve 3. min. jsme se mohli dostat do vedení, Ambrozek posunul míč mezi obránci na Sivaniče, ten si ještě šikovně stihnul jednoho z nich obhodit, poté ovšem mířil do břevna. V průběhu prvního poločasu byla hra poměrně vyrovnaná, ale s přibývajícím časem soupeři začaly docházet síly. Ve 22. minutě jsme zahrávali rohový kop, Surzyn našel před brankou nabíhajícího Ambrozka, který ovšem „jen“ rozezněl břevno s pořadovým číslem dvě. Druhý poločas pro nás začal skvěle, hned po rozehrání se k míči dostal Surzyn, potáhl ho po pravé straně a prudce odcentroval před bránu, tam si svoji slabou chvilku vybral brankař Třebíče a nešťastně jej srazil do sítě. Hned o 4 minuty později vypálil z velkého vápna Vasiljev, nejprve sice zazvonilo třetí břevno, od něho se však míč odrazil do zad brankaře a my vedli 2:0. Dalších 15 minut bylo ve znamení naší nadvlády, k vidění bylo pár slibných akcí i šancí, které jsme bohužel nedokázali využít. V 53. minutě naopak soupeř zazlobil, po našem zaváhání snížil na 2:1 a lehce tak ještě závěr zápasu zdramatizoval. Autor: Jana Ambrozková

Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále