Žáci o víkendu v Brně a v Karviné

22.04.2009 / Sportovní třídy

Naši žáci v MSŽL vybojovali dvě výhry v Karviné a v MSŽD si z Brna dovezli výhru a remízu. 17. kolo MSŽL – starší „U15“ MFK Karviná – SK Sigma Olomouc 0:1 (0:0) Branky: 53. Holub (Langer) Sestava: Frehar – Machálek, Hodis, Němeček, Hlavica (68. Hýbl) – Dvorský (47. Krátký), Richter, Studený, Ševčík, Langer (69. Machynek), Holub. Trenér: Miloslav Machálek V 17. kole na sebe narazila mužstva, která na jaře neztratila ani bod a dokonce i neinkasovala, což slibovalo kvalitní podívanou. Sigma se snažila kombinovat, ale domácí dobře bránili střed hřiště a snažili se vyrážet k rychlým protiútokům, avšak obrana Sigmy byla pozorná a domácí do šance nepustila. Ve 24. minutě se po pěkné kombinaci po pravé straně dostal na hranici šestnáctky k míči Holub, avšak místo střely volil přihrávku na obsazeného Dvorského, který pod tlakem obránce mířil vedle levé tyče domácí branky. Ve druhém poločase se hra odvíjela v podobném duchu, kdy se bojovalo o střed hřiště. V 53. minutě krásně prostrčil mezi obránci míč Langer na nabíhajícího Holuba, který nedal domácímu gólmanovi šanci a otevřel tak skóre, 0-1. V další šanci se ocitl Hlavica, který se po rohu dostal k propadenému míči, avšak balón jen napálil do bezmocně ležícího gólmana. Svou šanci neproměnil ani kapitán Studený, kterému v zakončení zabránilo špatné zpracování míče. Promarněné šance tak málem hosty mohly mrzet, když se v 67. minutě uvolnil před šestnáctkou domácí útočník přes tři hráče, ale již mu nezbyl klid do zakončení a Frehar si s jeho střelou snadno poradil. Sigma tak na jaře opět neinkasovala a připsala si další vítězství s velmi kvalitním soupeřem. Autor: Vojtěch Smolák 17. kolo MSŽL- mladší „U13“ Karviná - SK Sigma Olomouc 0:4 (0:2) Branky: 2. Danis (Wisner), 16. Danis (Kotůlek), 34. Kneifel (Weinlich), 38. Kotouč (Weinlich) Sestava: Hora – Kasal, Kotouč, Opletal, Sikora (36. Jura) – Hloch (31. Klobouček), Kotůlek, Weinlich, Smrček – Wisner (31. Kneifel), Danis. Trenér: Miloslav Novotný, Martin Neoral K utkání 17. kola zajížděli mladí „Sigmáci“ až k polským hranicím do bývalého centra těžebního průmyslu, kterým byla Karviná s jasným cílem získat tři body a napravit si gólovou reputaci z předchozích zápasů. Hned v úvodu utkání otevřeli hosté skóre, kdy Wisner prodloužil míč na Danise a ten se z hranice pokutového území nemýlil. Hráči Sigmy byli i po vstřelení branky neustále aktivní, soupeř se moc k míči nedostával. Tuto aktivitu protavili hostující hráči v branku až v 16. minutě. Kotůlek vyslal Danise a bylo 0:2. O tři minuty později se mohlo znovu měnit skóre. Po pěkné kombinaci na levé straně v podání Smrčka a Wisnera a následné Smrčkově finální přihrávce, kterou však Danis gólově neproměnil. Od této chvíle jsme však díky našim špatným rozehrám a kažením jednoduchých přihrávek soupeři tak trochu nahrávali na smeč, ale naši „blokaři“ - obránci vše poctivě zametali. Narazit však na těžšího soupeře asi by se nám do kabin nešlo s tak vztyčenou hlavou. Vstup do druhého poločasu se hostům opět vydařil. K rohovému kopu se postavil Weinlich, míč se odrazil na kopačku Kneifela, který vymetl šibenici domácího brankáře. V 38. minutě na konečných 0:4 upravil hlavou Kotouč opět z Weinlichova přesného rohu. Zbytek zápasu se odehrával v poklidném tempu, které okořenil v 55. minutě Kneifel samostatným únikem od poloviny hřiště, ale branku těsně minul. Hráčům samozřejmě patří dík za vyhrané utkání, ale odzvonilo slabým soupeřům a proto vzhůru k lepším zítřkům… Autor: Martin Neoral 17. kolo MSŽD skupina D; starší „U14“ 1. FC Brno - Sigma Olomouc 3: 3 ( 2 : 1) Branky (asistence): 18. 1 : 0, 28. 1 : 1 Ševčík (Kalvach), 32. 2 : 1, 36. 2 : 2 Řehák (Lasovský), 55. 3:2, 64. 3:3 Řehák (Kalvach). Žl. karta - Kuchař Sestava : Neuer, Hustý, Ševčík, Chorý (36. Kuchař, 56. Dluhý- Smith), Vařejka, Nedoma (51. Ščambura), Řehák, Kalvach, Bořil (56. Heger), Dluhý-Smith (48. Ščambura), Lasovský, Šulák (67´ Šteigl); V sedmnáctém kole MSŽD zajížděli starší žáci Sigmy na horkou půdu do Brna, kde je čekal tradiční soupeř. Zápas se hrál na umělé trávě v nově vybudovaném mládežnickém centru Brněnských Ivanovicích. Vyrovnaný zápas, ve kterém padlo šest branek, rozhodovali především standardní situace. Hráči Sigmy třikrát prohrávali a vždy se jim podařilo vyrovnat, když se postupně trefil Ševčík, který se prosadil po dobře provedeném rohovém kopu Kalvacha. Druhá branka hostí, padla v první minutě druhého poločasu, když Lasovský po průniku přesně odcentroval a nejlepší hráč Sigmy Řehák, technickou střelou z hranice šestnáctky, nedal brankáři Brna šanci. Byl to znova Řehák, který se prosadil důrazem při rohovém kopu Kalvacha a ukončil tuto fotbalovou přestřelku. 17. kolo MSŽD mladší „U12“ 1.FC Brno - Sigma Olomouc „B“ 0:1 (0:0) Branky: 33. Ambrozek Sestava: Kalina, Tyráček, Marák, Lošťák, Markovič, Vasiljev, Látak, Surzyn (58.Brhel), Kuba, Ambrozek (40.Spurný), Sivanič (54.Ševčík). Trenér: Ondřej Kalina Tentokrát nás čekalo vedoucí mužstvo tabulky 1. FC Brno. Na tohle utkání jsme se velmi těšili, jednak víme, že vzájemné duely s Brnem jsou vždy velmi kvalitní, mají zvláštní náboj a slibují zajímavou podívanou, ale především jsme jim chtěli vrátit podzimní domácí porážku 0:1. Už po pár minutách bylo zřejmé, že nás čeká těžký zápas a chceme-li v něm bodovat, musíme podat maximální výkon. První poločas byl nesmírně vyrovnaný, blýskl se několika hezkými fotbalovými akcemi v podání obou mužstev, ovšem úspěšného brankového zakončení jsme se v něm nedočkali. Do 2. poločasu jsme vstoupili skvěle a už v jeho 3. minutě jsme se mohli radovat. Vasiljev poslal přihrávku za obranu, na ni zareagovali hned oba naši útočící hráči, Sivanič sice ještě brankaře domácích neprostřelil, míče se však zmocnil Ambrozek, šikovně si obhodil jednoho vracejícího se obránce a otevřel tak skóre zápasu. Od tohoto okamžiku jsme byli lepším týmem, gól nás ještě více nabudil a my si postupně vypracovávali další slibné šance. Tou největší bylo ukázkové „sólo“ Surzyna, po kterém zazvonila pravá tyč brněnské brány. Soupeřovi s postupujícím časem docházely síly, vážněji zahrozil prakticky jen jednou a to ve 44. min., kdy našeho drobného zaváhání v obraně využil útočník M. Vintr, přehodil brankaře Kalinu, ale naštěstí ještě z brankové čáry stihl Marák uklidit míč do bezpečí. Domů si tedy dovážíme cenné, důležité a především zasloužené 3 body. autor: J.Ambrozková

Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále