JEDENÁCTKA A TRENÉR STOLETÍ

Aktuality

Žáci odehráli 15. kolo

10.04.2009 / Sportovní třídy

Žáci SK Sigma Olomouc odehráli 15. kolo svých soutěží. 15. kolo MSŽL – starší „U15“ 1. SC Znojmo – SK Sigma Olomouc 0:6 (0:3) Branky: 5. a 48 Ševčík, 10. Langer, 25., 53. a 66. Holub Sestava: Frehar – Machálek, Hodis, Němeček, Hlavica – Dvorský (55. Vasiljev), Richter, Hýbl (36. Krátký, 55. Machynek), Ševčík, Langer, Holub Trenér: Miloslav Machálek Úvod utkání vyšel hráčům Sigmy skvěle. V 5. minutě domácí zaspali při nakrátko rozehraném rohu, kdy si Ševčík seběhl na roh vápna a křížnou střelu domácí brankář jen přizvedl do protějšího rohu branky – 0:1. V 10. minutě to bylo již 0:2, když Langerův přímý kop z dvaceti metrů byl několikrát tečován a míč skončil až za zády bezmocného brankáře domácích. Od této chvíle se převážně bojovalo ve středu hřiště, domácí byli v útočné fázi bezzubí a hostům se postupná kombinace příliš nedařila, za to se jim dařily rychlé protiútoky. Několika dobře rozběhnutým akcím zabránila domácí obrana a dvě největší šance chytil domácí brankář, když se na něj řítil sám Ševčík a poté Holub. Inkasoval až z další šance, kdy opět utekl obraně Holub a nekompromisně zvýšil na 0:3. Začátek druhého poločasu se opět odehrával spíše ve středu hřiště, úspěšnějším útokům Sigmy bránily zbytečné nepřesnosti. Až ve 48. minutě z levé strany našel Holub na malém vápně úplně volného Ševčíka, který pohodlně skóroval. V 53. minutě se po sérii narážeček dostal k míči Ševčík, ve vápně se uvolnil přes obránce, který ho fauloval. Následný pokutový kop s přehledem proměnil Holub a zvýšil již na 0:5. Poslední branka utkání opět přišla po rohovém kopu. Ševčík si opět seběhl na roh vápna, tentokrát místo střely odcentroval za obranu, kam si naběhl Holub a hlavičkou dokonal svůj hattrick. Autor: Vojtěch Smolák 15. kolo MSŽL mladší „U13“ Znojmo - SK Sigma Olomouc 0:3 (0:1) Branky: 6. Kotůlek (Danis), 47. Danis (Smrček), 55. Baďura Sestava: Hora – Opletal, Baďura, Kubeček, Sikora (58. Klobouček) – Kasal (55. Kneifel), Kotůlek (35. Jura), Weinlich, Wisner, – Kotouč (37. Smrček), Danis Trenér: Miloslav Novotný Utkání s papírově slabším soupeřem začalo velmi brzkou brankou, kdy již v 6. minutě po přihrávce Danise dorážel Kotůlek. Po rychlé brance se dala očekávat kombinační, jednoduchá hra, kdy bude jen otázkou času navýšení vedení. Chvíli to tak skutečně vypadalo, když Weinlich trefil v krátkém sledu břevno a tyč soupeřovi branky. Od té doby ovšem naši hráči jakoby přestali hrát. Začali dělat chyby, obranná fáze byla žalostná a nakonec jsme byli rádi, že jsme do poločasu neobdrželi branku. Druhý poločas po zemětřesení v šatně měl být důkazem toho, kde se naši žáci oproti soupeři nachází v tabulce. Bohužel naše hra se oproti druhé polovině prvního poločasu moc nezměnila a opět jsme nedokázali soupeře zatlačit před jeho bránu. Nakonec se nám přece jen po nervózních dvaceti minutách podařilo vstřelit branku, kdy po ideální nahrávce Smrčka, zakončoval Danis. V samotném závěru se z přímého kopu trefil Baďura. Konečné skóre 0:3 vypadá na jednoznačný průběh, ovšem opak byl pravdou. Vítězství bylo vydřené a soupeři je třeba poděkovat, že nám cestu ke třem bodům hodně znepříjemnili. Autor: Jan Opletal 15. kolo MSŽD mladší „U12“ Vyškov – SK Sigma Olomouc „B“ 1:1(1:1) Branky: 22. Sivanič Sestava: Kubica, Markovič, Tyráček, Lošťák, Marák, Vasiljev, Látal, Surzyn, Doubrava (15. Ambrozek), Kuba, Sivanič (52. Ševčík) Trenér: Ondřej Kalina Ke druhému jarnímu utkání jsme zajížděli do Vyškova, kterému po podzimu patřila 3. příčka. To, že utkání nebude snadné, jsme se přesvědčili od prvních minut, kdy byla znát nejen výšková převaha domácích, ale především tvrdá a důrazná hra, kterou už v 10. minutě zužitkoval a po zaváhání naší obrany potrestal domácí Neděla. Naštěstí jsme se velmi rychle otřepali a o 12. minut později srovnali stav utkání na 1:1, kdy se po pravé straně uvolnil David Kuba, přesně odcentroval Sivaničovi, pro kterého již bylo snadné, umístit míč do prázdné brány. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe než soupeř, hru zpřesnili a vytvořili si i několik slibných šancí. Za zmínku jistě stojí opět průnik D. Kuby, kterému ovšem jeho centr tentokrát stihl soupeř zablokovat. Zápas se hrál i napříč velkému horku ve vysokém tempu a měl velmi dobrou oboustrannou úroveň. Klukům patří díky především za nesmírnou bojovnost neboť i díky ní si z „horké vyškovské půdy“ dovážíme cenný bod. Autor: J.AmbrozkováSportovní třídy - další aktuality:

Žáci U13 a U11 se postavili Znojmu, tým U12 si zahrál turnaj v TřeboniŽáci U13 a U11 se postavili Znojmu, tým U12 si zahrál turnaj v Třeboni
| 15.04.2019
V derby s Baníkem týmy U15 i U14 remizovalyV derby s Baníkem týmy U15 i U14 remizovaly
| 14.04.2019
SK Sigma U11 vyhrála Spořickou ligu nadějíSK Sigma U11 vyhrála Spořickou ligu nadějí
| 09.04.2019
U12 vyrazila na turnaj do TureckaU12 vyrazila na turnaj do Turecka
| 05.04.2019
Turnaj Champions Trophy ovládli žáci SK Sigma U12Turnaj Champions Trophy ovládli žáci SK Sigma U12
| 01.04.2019
Sigma U 8 vyhrála dva turnajeSigma U 8 vyhrála dva turnaje
| 16.12.2018
Čtrnáctka SK Sigma obsadila 2. místoČtrnáctka SK Sigma obsadila 2. místo
| 16.12.2018
Mladší žáci SK Sigma pro dětský domovMladší žáci SK Sigma pro dětský domov
| 12.12.2018
Brankář Buchta na tréninku přípravkyBrankář Buchta na tréninku přípravky
| 10.12.2018
Přípravky Sigmy na turnajích v PrazePřípravky Sigmy na turnajích v Praze
| 10.12.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná