Žáci Sigmy hráli 20. kolo

14.05.2009 / Sportovní třídy

Ve 20. kole si naši žáci vedli velice dobře. Prohrála pouze „U14“, která nastoupila proti Jihlavě ve značně oslabené sestavě. 20. kolo MSŽL starší „U15“ SK Sigma Olomouc – FC Hlučín 7:1 (5:1) Branky: 1., 7. a 18. Holub, 12. Dvorský, 23. z pen. Studený, 61. Krátký, 65.Hodis Sestava: Arbeit – Machálek, Němeček, Hlavica, Hýbl – Dvorský (51. Hořelica), Richter (59. Hodis), Langer (47. Kučera), Ševčík (23. Vasiljev), Studený (55. Krátký), Holub Trenér: Miloslav Machálek Domácí měli skvělý vstup do utkání: Dobrým presingem získali míč hned z rozehrávky soupeře a Studený pěknou kolmicí mezi obránci vysunul Holuba, který se v samostatném úniku nemýlil, a již v 15. sekundě otevřel skóre. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat, ale skóre se měnilo až v 7. minutě, když Studený opět našel volného Holuba, a bylo to 2-0. Ve 12. minutě Studený přihrál od brankové čáry pod sebe zcela volnému Dvorskému, který zvýšil již na 3-0. Poté si domácí obrana vybrala slabší chvilku, a po sérii zaváhání dovolila Hlučínu snížit na 3-1. V 18. minutě zafungovala opět spolupráce Studený – Holub. Studený vysunul Holuba, který napoprvé hostujícího gólmana nepřekonal, ale doběhl si brankářem vyraženou střelu, a do prázdné zvýšil na 4-1. V 23. minutě se ve vápně uvolnil Ševčík přes obránce hostí, který ho při snaze odzbrojit fauloval, a následnou penaltu s přehledem proměnil Studený, 5-1. Velkou šanci ještě v úplném závěru poločasu zahodil Vasiljev, ale zcela sám před brankou přestřelil. Ve druhém poločase domácí opět zatlačili svého soupeře, ale další branky přidali až v závěru utkání. Na 6-1 zvýšil krásnou střelou z přímého kopu Krátký a účet utkání uzavřel Hodis, když ho po pěkné individuální akci po pravé straně našel svým centrem Vasiljev. Autor: Vojtěch Smolák 20. kolo MSŽL- mladší „U13“ SK Sigma Olomouc - Hlučín 3:0 (1:0) Branky: 5. Danis (Kasal), 35. Danis (Smrček), 40. Danis (Weinlich) Sestava: Hora –Kubeček, Baďura, Kotouč, Jura (31. Sikora)– Kasal, Spurný (31. Klobouček), Weinlich, Smrček – Danis, Wisner (53. Kneifel) Trenér: Miloslav Novotný, Martin Neoral Ve 20. kole na sebe narazila mužstva, která na jaře ještě nezažila hořkost porážky. Sigma chtěla stáhnout tabulkový náskok soupeře a tak nebrala nic jiného než tři body. Tento úkol začali domácí realizovat od samého úvodu utkání, hned v 5. minutě se po pravé straně prokombinoval Kubeček s Kasalem až k rohovému praporku, odkud Kasal poslal nadýchaný míč na hlavu Danise a bylo 1-0. Očekávaná ofenziva Hlučína, byla zmařena důsledným bráněním v prvopočátku každé akce, což dávalo šanci vyniknout domácím. V 16. minutě si do pravého křídelního prostoru sběhl pro míč Danis, posunul na Wisnera, ten se fantasticky uvolnil přes dva hráče a připravil„tutovku“ pro Smrčka, který však branku těsně minul. O čtyři minuty později se opět prosadil Danis, jehož střela z 20 metrů ale trefila jen břevno. Domácí opět dokázali, že vstupy do poločasů mají na jaře velmi kvalitní, Smrčkovu přihrávku v 35. minutě využil jednoduše Danis a o 5 minut později ten samý hráč svou třetí brankou v utkání zvýšil na 3:0. Utkání bylo z pohledu domácích od počátku velmi kvalitní, Sigma dokonale plnila své povinnosti, soupeře k ničemu nepustila a tak zaslouženě vyprovodila Hlučín domů s prázdnou. Autor: Martin Neoral 20. kolo MSŽD skupina D ; starší „U14“ Sigma Olomouc-Jihlava 0 : 2 (0 : 1) Branky : 33. 0 : 1, 57. 0 : 2 Sestava: Kuchař, Kuchař (35 Koller), Ševčík, Chorý, Vařejka, Nedoma, Heger, Baculák, Bořil (54. Dluhý-Smith), Ščambura (25. Lasovský), Šteigl; Trenér: Petr Jureček V dalším kole MSŽD přivítali starší žáci Sigmy hosty z Jihlavy. Domácí mužstvo nastoupilo v značně oslabené sestavě a v prvním poločase předvedlo nejslabší výkon sezóny. Hosté se ujali vedení, když dlouhý nákop z 35m zaskočil domácího brankáře Kopřivu. Druhý poločas byl o poznání kvalitnější, hráči Sigmy se neustále snažili o vyrovnání, ale branku opět vstřelili hostující hráči. Využili zaváhaní domácího stopera při rozehrávce a z brejku zvýšili na konečných 2 : O. Autor: Petr Jureček 20. kolo MSŽD mladší "U12" SK Sigma Olomouc B - FC Vysočina Jihlava B 3:0 (2:0) Branky: 15. Polách, 23. Zmrzlý, 53. Takáč Sestava: Machalický- Kvapil, Metelka, Kolomazník (56. Juráš), Juriga (50. Žouželka)- Kubát (43. Zifčák), Brázdil, Spurný(K), Kneifel (30. Klobouček)- Zmrzlý (40. Takáč), Polách. Trenér:Filip Zdeněk Protože ročník 97 je na zájezdě v Římě nastoupila místo nich přípravka U 11 posílená o Spurného,Kneifela a Kloboučka. A vedla si velmi zdatně. Už v 1. min. měl obrovskou šanci, Kneifel, ale gólman hostů svůj tým podržel. Následovala v rychlém sledu šance Polácha a Zmrzlého. Uhodilo až v 15. min., kdy míč putoval po ose Kubát, Zmrzlý, Polách a posledně jmenovaný zakončil tuto akci střelou pod břevno 1:0. Ve 23. min. centr Kneifela propadl na zadní tyč a zcela nekrytý Zmrzlý zblízka zvýšil na 2:0. Zápas se odehrával zcela pod kontrolou domácích,které dobře režíroval kapitán Spurný.Na konečných 3:0 upravil v 53. min. Takáč, který zblízka hlavou doklepl míč do sítě po předchozím závaru před brankou Jihlavy. Ročník 98 sehrál svůj první soutěžní zápas na velkém hřišti a zcela jistě nepropadl. Autor: Petr Zmrzlý

Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále
| 21.11.2016
Starší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaciStarší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaci
| 16.11.2016
Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15
| 15.11.2016
Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016
| 13.11.2016
Starší žáci SK Sigma porazili BrnoStarší žáci SK Sigma porazili Brno
| 09.11.2016
Starší žáci SK Sigma dali Frýdek s nulouStarší žáci SK Sigma dali Frýdek s nulou