Žáci Sigmy o víkendu.

29.04.2009 / Sportovní třídy

V právě uplynulém víkendu se našim žákům v domácích utkáních podařilo naplno bodovat, pouze „U13“ remizovala po gólové přestřelce se Slováckem. 18. kolo MSŽL – starší „U15“ SK Sigma Olomouc – 1. FC Slovácko 2:0 (1:0) Branky: 12. Holub, 57. vlastní (Vasiljev) Sestava: Arbeit – Machálek (47. Vasiljev), Hodis, Němeček, Hlavica – Krátký (36. Hýbl), Richter, Dvorský (58. Machynek), Ševčík, Langer (36. Studený), Holub Trenér: Miloslav Machálek Do utkání vstoupili domácí aktivně, první velkou šanci si vytvořili v 11. minutě, když po pěkné akci a centru z pravé strany střílel z první Ševčík, brankář hostů však jeho pokus vyrazil na roh. Po následném rohu se už skóre měnilo, když hostům centrovaný míč propadl do malého vápna a Holub ho napálil do sítě. V 21. minutě málem uhodilo na druhé straně, když domácí brankář nezpracoval odkop hostů, míč mu podjel pod nohou a jen těsně minul domácí branku. Od této chvíle byli hosté domácím vyrovnaným soupeřem a hra se přelévala ze strany na stranu. Ve druhém poločase si domácí vytvořili více vyložených šancí, ale uklidňující gól ne a ne vstřelit. Své velké šance neproměnil Holub, když poprvé chytře přehazoval vyběhnuvšího brankáře hostů, přitom ale přestřelil i branku. Podruhé si zpracoval míč uvnitř šestnáctky, ale mířil vedle. Další šanci zahodil Hýbl, který přestřelil z devíti metrů. Uklidňující branka přišla až v 57. minutě, když střídající Vasiljev odcentroval z pravé strany pod obranu a hostující obránce si před nabíhajícími útočníky srazil míč do vlastní branky. Po další akci střílel Vasiljev, ale jeho střele chyběla razance. Hosté byli domácím po celé utkání vyrovnaným soupeřem, ale dobře pracující defenzíva domácích opět neinkasovala a domácí si připsali další vítězství. Autor: Vojtěch Smolák 18. kolo MSŽL- mladší „U13“ SK Sigma Olomouc - Slovácko 4:4 (2:3) Branky: 18. Kotůlek (Danis), 30. Danis (Kotouč), 33. Kotouč (Kotůlek), 60. Kotouč (Kasal) Žl. karta – 39. Kasal Sestava: Hora – Opletal(50.Hloch), Baďura, Kubeček, Sikora– Kasal, Kotůlek, Weinlich, Smrček – Danis(55. Wisner), Kotouč Trenér: Miloslav Novotný, Martin Neoral V 18. kole přivítala Sigma na svém trávníku v tabulce lépe postaveného soupeře ze Slovácka. Obě mužstva vstoupila do utkání velmi aktivně a tak zápas sliboval od samého úvodu velmi atraktivní podívanou. Všechna očekávání se potvrdila již v 5. minutě, kdy se hráči na pravé straně nedokázali přesunout a nechali tak prostor pro hostujícího útočníka, který byl až v pokutovém území sražen k zemi. Nařízenou penaltu s přehledem Slovácko proměnilo. Domácí však obdržená branka nevyvedla z koncentrace a neustále pokračovali ve své aktivní hře, ze které se vyklubala v 10. minutě jasná tutovka pro Danise, kterou musel až hostující obránce vykopávat z brankové čáry. Známé fotbalové pravidlo „nedáš, dostaneš“ se opět potvrdilo, ve 14. minutě propadl míč z rohového kopu brankovištěm, kde stáli důraznější hráči Slovácka a pohodlně doklepli míč do sítě. Stav utkání se tak z pohledu Sigmy nevyvíjel nijak příznivě, jenže o to víc chtěli domácí hrát. Od této chvíle předváděla obě mužstva bojovný a agresivní fotbal, ve kterém měli domácí mírně navrch. V 17. minutě se hlavou z rohu prosadil Baďura, jeho pokus však v síti neskončil. Až o minutu později byl tlak domácích po zásluze odměněn. Nádhernou branku vstřelil Kotůlek, který střelou z 20 metrů vymetl pravou „šibenici“. Sigma chtěla gólový náskok Slovácka co nejdříve srovnat a tak se neustále tlačila do útoku, ale v 29. minutě zapomněla na zadní vrátka. Domácí obrana dala hostujícímu útočníkovi příliš prostoru pro zakončení a po jeho střele se stav utkání měnil na 1:3. Domácí měli pouhou minutu na zkorigování poločasového výsledku. Podařilo se, přihrávku Kotouče proměnil chladnokrevně Danis. Tato branka psychicky povzbudila Sigmu do druhého poločasu, kdy hned v jeho úvodu dokázali srovnat skóre se zaskočenými hosty. Kotůlek přistrčil míč na Kotouče a ten už věděl jak s ním gólově naložit. Vyrovnávací branka znamenala pro domácí převzetí otěží zápasu, neustále si hledali volný prostor, kombinovali a také se dostávali do zakončení. Branka však padla až v 50. minutě, ale nečekaně do naší sítě, kdy zaváhal domácí brankář a napadající útočník Slovácka míč jednoduše uklidil do branky. Už to vypadalo, že si hosté z Uherského Hradiště odvezou tři body a opět zvítězí ve stejném poměru 3:4 jako na podzim, ale bojovnost domácích až do poslední minuty se vyplatila. Rohový kop Weinlicha hostující obrana odrazila na volného Kasala, který „dělovkou“ propálil skoro vše, co mu stálo v cestě, proti byla jen hlava Kotouče, která míč nasměrovala ještě lépe do branky. Za svůj obětavý výkon si každý hráč zaslouží velkou pochvalu. Dvakrát jsme byli schopni se dvougólově dotáhnout na silného soupeře. Věřme, že budeme podávat takové výkony stále častěji. Dojem kazí pouze větší počet neproměněných šancí a také zranění obránce Opletala. Autor: Martin Neoral 18. kolo MSŽD skupina D; starší „U14“ Sigma Olomouc - MSK Břeclav 3: 0 / 1 : O Branky (asistence): 31. Šulák (Nedoma), 43. Chorý (Kalvach), 70. Vařejka (Řehák) Sestava domácí: Neuer, Hustý (64. Koller), Ševčík, Baculák Vařejka, Nedoma (45. Dluhý- Smith), Řehák, Kalvach, Bořil (50. Heger), Lasovský (42. Chorý), Šulák (53. Šteigl). ŽK: Ševčík, Řehák V 18. kole MSŽD přivítali starší žáci Sigmy mužstvo MSK Břeclav. Mužstvo Břeclavi před zápasem okupovalo šesté místo žákovské divize a tak se očekával vyrovnaný zápas, ale hostující hráči podali bojácný výkon a zaslouženě vysoko prohráli. Naši kluci jsou po tomto utkání na druhé příčce se ztrátou dvou bodů na vedoucí Vyškov. 18. kolo MSŽD mladší „U12“ Sigma Olomouc „B“ – MSK Břeclav 5:0 (2:0) Branky: 16., 25. min. Kuba, 39., 41. a 58. min. Ševčík Sestava: Kubica, Lošťák (31. Hanzelka), Milar, Markovič (45.Tyráček), Bradáč, Spurný, Vasiljev, Látal (40.Surzyn), Brhel, Kuba (51. Ambrozek), Sivanič (31. Ševčík) Trenér: Ondřej Kalina V tomto kole jsme na domácím hřišti změřili síly s mužstvem MSK Břeclav. Ještě před utkáním nás hosté překvapili především svojí zcela viditelnou výškovou převahou, v první patnáctiminutovce i předvedou hrou, kdy s námi dokázali držet krok a dokonce i ohrozit naši bránu, poté jim však došel dech a zbytek zápasu se odvíjel již zcela v naší režii. V 16. minutě utekl po levé straně Sivanič, naservíroval míč před bránu a D.Kuba poprvé rozvlnil síť soupeřovy brány. Hned v zápětí sice rozhodčí po faulu Látala nařídil penaltu, tu však hostující kapitán neproměnil. V 25. min. si naši kluci zopakovali gólovou akci, tentokrát však přišel centr z pravé strany od M. Brhela a D. Kuba svojí druhou trefou zvýšil skóre na 2:0. Druhý poločas se odehrával prakticky již jen na polovině hřiště a to před vápnem hostů, našich příležitostí využil hned 3krát za sebou Ševčík a svým hattrickem uzavřel na konečných 5:0. Do tabulky jsme si tak připsali povinné 3 body a díky klopýtnutí 1.HFK jsme se posunuli na 2. místo. V příštím kole však zajíždíme do Havlíčkova Brodu, kde nás podle dosavadních výsledků čeká nepříjemný soupeř a tak věřme, že budeme nadále pokračovat v přesvědčivých výkonech. Autor. J.Ambrozková

Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále
| 21.11.2016
Starší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaciStarší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaci
| 16.11.2016
Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15
| 15.11.2016
Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016
| 13.11.2016
Starší žáci SK Sigma porazili BrnoStarší žáci SK Sigma porazili Brno
| 09.11.2016
Starší žáci SK Sigma dali Frýdek s nulouStarší žáci SK Sigma dali Frýdek s nulou