JEDENÁCTKA A TRENÉR STOLETÍ

Aktuality

Zájem o naše hráče stoupá, říká Lébr

02.01.2011 / A tým

Loni v létě znovu usedl na post předsedy představenstva SK Sigma Olomouc. K tomu má Josef Lébr v hanáckém klubu ještě na starosti sportovní úsek, tedy změny a pohyby v hráčských kádrech, přestupovou politiku Modré laviny. Start do nového období měla Sigma výtečný, na Hané se hraje pěkný fotbal, jsme na třetím místě tabulky po podzimní části Gambrinus ligy. „Naše postavení i prestiž ve fotbalovém prostředí stoupá, zájem o naše hráče stoupá, zájem mladých hráčů hrát u nás stoupá. Takže myslím, že to lze hodnotit jenom pozitivně,“ říká Josef Lébr. Jaké je vaše přání příznivcům SK Sigma i klubu samotnému? Jsem rád, že mohu všem fanouškům popřát mnoho úspěchů do nového roku. Zároveň bych chtěl popřát Sigmě Olomouc mnoho sportovních úspěchů tak abychom dosáhli ještě lepších výsledků, jak na poli sportovním tak i ekonomickém. Chtěl bych poděkovat všem zaměstnancům, trenérům, hráčům, kteří odvedli velmi dobrou práci. Myslím, že Sigma předvádí jedny z nejlepších výkonů, což kladně hodnotí i naše konkurence. Věřím tomu, že to bude dále pokračovat, stejně jako příliv fanoušků na stadion. V dalším průběhu sezony chceme pro fanoušky zlepšit komfort tím, že instalujeme nové LCD obrazovky, věřím tomu, že přivedeme jednoho nebo dva nové hráče, kteří zatraktivní a zkvalitní kádr. Pro klub v létě začalo nové období. Po prvním půlroce může být hodnocení jen kladné a pozitivní. Myslím, že ano. I příznivci to musí cítit. Jak hra, tak i celkové vystupování doma i na hřištích soupeře. Naše postavení i prestiž ve fotbalovém prostředí stoupá, zájem o naše hráče stoupá, zájem mladých hráčů hrát u nás stoupá. Takže myslím, že to lze hodnotit jenom pozitivně. Kromě úspěchů, které můžou fanoušci vidět, tedy to, že je Sigma třetí v lize nebo Michal Hubník vede tabulku střelců, jsou i další úspěchy, tedy to, že se klubu daří prodlužovat smlouvy s podstatnými členy prvoligového kádru, ale i talentovanými mládežníky. Rozdělil bych to na dvě kategorie. První je profesionální tým. Prodloužila se smlouva s trenérem Psotkou, což považuju za jeden z hlavních kroků k úspěchům do dalších let, prodloužili jsme například smlouvu s Michalem Hubníkem. Druhá věc je, že se nám daří získávat mladé talentované hráče. I díky přístupu některých členů představenstva, v případě nákupu talentovaného hráče z Hlučína to bylo za přispění člena představenstva Roberta Runtáka. V konkurenci pěti ligových týmů jsme získali hráče, který je příslibem do budoucna. Je to zatím žák, ale doba je taková, jde se stále do mladších a mladších hráčů. V dospělosti už se hotový hráč kupuje jen za hodně velké peníze. Klub neprodlužoval smlouvy jen s hráči, kteří již patří do mužské kategorie. Smlouvu prodloužil třeba dorostenec Jakub Plšek. S některými je problém v tom, že něco jim říkají manažeři, něco zahraniční manažeři. My máme zájem, aby byli vychováváni u nás. Prodloužili jsme několik mládežnických reprezentantů. Plšek je zrovna jméno, kdy došlo k delšímu času, než byla smlouva podepsána. Jsem rád, že zůstal v Sigmě, protože je příslibem pro budoucnost. Ale nechtěl bych hovořit jen o Plškovi, protože jsme podepsali několik talentovaných dorostenců, reprezentantů ve svých kategoriích, devatenáctce, osmnáctce a sedmnáctce. Další pozitivní věcí pro fanoušky je to, že v Olomouci hrála reprezentace. Áčko na podzim, na jaře bude hrát na Hané jedenadvacítka. Máme příslib dalšího reprezentačního startu tady, máme příslib i dalšího utkání týmu do jedenadvaceti let. Jsme rádi, že se reprezentantům v Olomouci líbilo. Komplex hotel, stadion, tréninková plocha, zázemí, je uspokojil, považují to za vůbec jeden z nejlepších v republice. A přáním SK Sigma Olomouc by mělo být, aby na ligová utkání chodily plné ochozy, stejně jako to bylo na zápas národního týmu. Plno bylo na fotbalovém stadionu Androva sportovního areálu na zápas Gambrinus ligy za celý podzim jenom jednou, na duel proti Spartě. Faktem je, že se návštěva za poslední rok zlepšila a zlepšuje se. Chodí víc lidí a je vidět, že atraktivní fotbal přitáhne lidi. Věříme, že atraktivní hra bude diváky na stadion přitahovat. Pro diváky se snažíme dělat co nejvíce tak, aby měli důvod do hlediště jít. Ten důvod mají, Sigma hraje hezký fotbal, v týmu je mnoho zajímavých hráčů. Zůstanou pro jaro všichni nebo je to ještě předčasné tvrdit? Přestože jsme uzavřeli s Michalem Hubníkem smlouvu, tak má od vedení klubu slíbeno, že pokud přijde atraktivní nabídka, tak může odejít. Sliby se mají držet. To samé Marek Kaščák. To jsou dva hráči, kteří od nás mají slíbeno, že budou moci, pokud se objeví zahraniční nabídka, odejít a polepšit si. Pokud ne, tak zůstanou, jsme tak domluveni, není tam žádný rozpor. S oběma hráči jsem v kontaktu, informace jim dávám. Budou včas vědět, kde nastoupí přípravu. V případě Marka Kaščáka je zájem Spartaku Trnava a jeho nabídka atraktivní? V případě Trnavy to pro nás jako pro Sigmu až tak atraktivní není. Hodně budeme brát zřetel na to, že Marek tady cosi odehrál, dělal tady kapitána, má nějaké roky, ve kterých chce pravidelně nastupovat. Na jeho místě hraje momentálně Rossi, který má formu. Jsou to dva hráči, každý z nich chce hrávat, protože kariéra není nekonečná. Když jsem s Markem mluvil, tak řekl, že má rád Sigmu, v Olomouci se mu líbí, ale teď chci hrávat, protože se mi krátí kariéra. A to v Trnavě určitě budu. Takže i z tohoto pohledu Marka uvolníme. Teď je otázka kam, protože kromě Trnavy je další nabídka z Polska, pak ještě další, která je z Maďarska. Takže momentálně už se na Marka ptal třetí klub. Po dohodě s hráčem ten případ dořešíme, možná už do konce prvního lednového týdne. Co Tomáš Hořava? V médiích se objevily zprávy o zájmu Plzně. Řeknu to takhle. S Tomášem Paclíkem (pozn. majitel Plzně) se potkáváme, je to Olomoučák. Hodně jsme se potkávali ještě předtím, než vstoupil do fotbalu. Ptal se mě, jestli by byla ta možnost. Řekl jsem mu ne, to je hráč, který se těžko může prodat, on na to, že každý hráč má svoji cenu. V tom má pravdu, ale my teď vůbec o prodeji Tomáše Hořavy neuvažujeme. Bude mistrovství Evropy do jedenadvaceti let a pak se uvidí. Jaká je situace v případě dalšího Tomáše, Tomáše Kalase? Ten po podzimu odjel do Anglie a prý by měl už v Chelsea zůstat. V Anglii z něj při tréninku byli nadšeni. On je opravdu tak rychlostně vybavený, že předčil hráče ligového kádru. Mají velký zájem, je otázka, jak bude chtít Chelsea postupovat, jestli budou chtít, aby tam Tomáš zůstal, nebo se ještě vrátí zpátky. Je vidět, že Tomáš má velké předpoklady, dokáže se prosadit i v takové konkurenci. I v rezervním týmu Chelsea jsou nadupaní borci, fyzicky zdatnější než Tomáš, ten se přesto dokázal prosadit. Zmínil jste příchod jednoho až dvou hráčů. Je to už jisté nebo budete napřed zkoušet? Za jednoho z těch hráčů chce jeho mateřský klub poměrně vysokou částku. Je to určitě o tom, že ten hráč se musí vyzkoušet. Nebudeme sahat k tomu, že někoho koupíme a pak budeme říkat, že to byly vyhozené peníze. Ta investice musí být jistá. To znamená, že tady absolvuje část přípravy a pak se rozhodneme, jestli peníze vydáme nebo ne. O druhém hráči jednám, o výměně plus nějaký doplatek. Budu se možná snažit přivést z naprosto exotického prostředí jednoho fotbalistu, kterého dlouhodobě sleduju. Pojedu se na něj podívat, po dohodě s trenérem bychom ho sem také chtěli na zkoušku. Můžete prozradit, o jaké posty jde? Oba dva jsou útočníci. Souvisí to i s tím, jestli Michal Hubník odejde nebo ne. Abychom za něj měli adekvátní náhradu, i typovou.A tým - další aktuality:

A-tým: Sezóna 2018/2019 z pohledu statistikyA-tým: Sezóna 2018/2019 z pohledu statistiky
| 20.05.2019
Primátor Žbánek přijal Sigmáky na radniciPrimátor Žbánek přijal Sigmáky na radnici
| 17.05.2019
Lukáš Kalvach přestupuje do PlzněLukáš Kalvach přestupuje do Plzně
| 16.05.2019
Jílek: Zklamání je, cílem bylo postoupit dálJílek: Zklamání je, cílem bylo postoupit dál
| 12.05.2019
VIDEO: Ohlasy po vítězném utkání se ZlínemVIDEO: Ohlasy po vítězném utkání se Zlínem
| 12.05.2019
Sigma zakončila sezónu hořkou výhrouSigma zakončila sezónu hořkou výhrou
| 12.05.2019
Sestava SK Sigma proti ZlínuSestava SK Sigma proti Zlínu
| 12.05.2019
Semifinálová odveta se Zlínem již zítra Semifinálová odveta se Zlínem již zítra
| 11.05.2019
VIDEO: Trenér Jílek a David Houska před utkáním se ZlínemVIDEO: Trenér Jílek a David Houska před utkáním se Zlínem
| 10.05.2019
Město fandí Sigmě: předzápasový program  Město fandí Sigmě: předzápasový program
| 10.05.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná