Zápisník Tomáše Janotky II.

08.02.2010 / A tým

Sigma má za sebou na herním soustředění tři utkání. Porazila rumunskou Politehnicu, remizovala s Vojvodinou a včera porazila Oděsu. V Turecku čeká naše hráče ještě polský Zaglebie Lubin a slovenský Tatran Prešov. V pátek pak výprava Sigmy vyrazí zpět do Olomouce. To bude do prvního ligového utkání chybět již jen 16 dní. Již jednou se nám z Turecka ozval Tomáš Janotka a tak jak slíbil před odjezdem, poslal znovu několik vět. Dnes vám nabízíme druhý díl jeho zápisníku. Zápisník Tomáše Janotky Tak za sebou máme další tři dny soustředění v Turecku… Všechno probíhá tak jak má, bez nějakých výraznějších komplikací. Po prvním utkání, které jsme vyhráli nad Politehnicou 4:2, nás čekalo o dva dny později utkání s Vojvodinou Novi Sad. Hrálo se opět za silného větru a paradoxně měl ze hry vždy více tým, který hrál proti větru… V prvním poločase jsme byli jasně lepší a zaslouženě jsme se ujali vedení 1:0. Do druhého poločasu nasadil soupeř kompletní novou jedenáctku, která byla jednoznačně kvalitnější a zkušenější než ta z první půlky. A tak nás Vojvodina v druhém poločase pořádně prověřila. Bohužel jsme 5 minut před koncem inkasovali vyrovnávací branku na 1:1 a utkání tak skončilo nerozhodně… Volné chvíle mezi tréninkama tráví každý po svém. Partička karbaníků hraje „Party poker Antalya Tour“, někdo si pouští filmy, kterými nás zásobuje kulturní DVD referent Vojta Štěpán. Někdo odpočívá na pokoji a řeže dřevo, někdo serfuje na internetu. To ovšem není tak jednoduché, protože hotelová wifi není takových kvalit a síly jakou bychom potřebovali. Signál je hodně slabý a velmi často vypadává. A tak dochází často k hromadnému přemísťování na pokoje s nejkvalitnějším připojením…. Včera jsme odehráli další přípravné utkání proti Černomorci Oděsa. Počasí nám opět „vyšlo“. Když už nefoukal silný vítr, který jsme si dostatečně užili minulé dva zápasy, tak pro změnu nepřetržitě celý zápas vydatně pršelo. Nicméně utkání mělo svoji kvalitu a hrál se od začátku do konce zajímavý fotbal… Vyhráli jsme zcela zaslouženě 3:1 a to jsme navíc obdrželi branku po té, co pomezní rozhodčí na lajně mával jako na nádraží ofsajd, ale hlavní neměl dost sil na to, aby foukl do píšťalky… Jinak strava na hotelu je kvalitní a pestrá. Nabízí velký výběr z teplých pokrmů, ovoce,zeleniny i dezertů. Včera večer přibyl v našem sektoru jídelny ještě jeden dort navíc. 25. narozeniny totiž slavil náš masér Jiří Herbert Procházka. Celý tým mu popřál sborově zazpívanou písničkou. Velký potlesk a nadšení u personálu hotelu pak sklidil, když na narozeninovém dortu sfoukl plameny všech 4 svíček…  Do Olomouce za celý tým zdraví Tomáš Janotka.