Zbytečná prohra U 18 v derby

06.06.2012 / SCM

Ani jeden z týmů již nemohl pomýšlet na celkové prvenství v MSDL U 19. Přesto bylo o motivaci v utkání postaráno, vzájemná rivalita mezi těmito moravskými kluby funguje i v mládežnických kategoriích. Utkání bylo hráno za vytrvalého deště a větru. Domácí dlouho vedli, ale pak zaplatili za pětiminutový výpadek v defenzivě celého týmu. Již průběh prvních minut, se spoustou osobních soubojů, ukázal, že utkání bude pro obě mužstva náročné. V prvním poločase měla olomoucká osmnáctka územní převahu, šancí ke vstřelení branky si ale mladíci Sigmy příliš nevytvořili. První střelecký pokus na bránu hostů vyslal Žák, když se dostal k míči po přesném centru Stříže. Střela v záklonu však skončila vysoko nad bránou. Úvodní gól zápasu přišel ve 28. minutě, když Bzirský ve vápně prodloužil na Baču a ten se z otočky trefil přesně k tyči. Šanci na vyrovnání měl Baník ve 44. minutě, střelecký pokus z 20 metrů však Urbášek zneškodnil. Druhý poločas přinesl hned v úvodu dva rohové kopy Baníku, kdy míč proletěl napříč celým vápnem. vyrovnání přinesla 76. minuta, kdy olomoucký pravý obránce Vrána nechal odcentrovat protihráče a míč si našel ostravský Byrtus, který pohodlně nikým neatakován vyrovnal. Domácí se ještě ani nestačili vzpamatovat z vyrovnávací branky a inkasovali podruhé. V 80.minutě se nedohodl obránce Hýbl s domácím gólmanem a nedorozumění využil opět Byrtus. Poslední rána pro domácí přišla hned vzápětí. V 82.minutě Baník zahrával rohový kop, míč se snesl na hlavu neobsazeného Byrtuse, a když nereagoval ani gólman Urbášek, střídající hráč Baníku završil svůj hattrick. Šance Vrány a Richtera na zkorigování změnu skóre nepřinesly. Sigma tak prohrála poslední zápas sezóny a v tabulce obsadila čtvrté místo. SK Sigma Olomouc U 18 - Ostrava U 18 1:3 (1:0) Branky: 28. Bača – 76., 80. a 82. Byrtus SK Sigma U 18: Urbášek – Vrána, Řehák, Hlavica, Hýbl – Richter, Langer (72. Vasiljev), Bzirský, Bača, Stříž (55. Chorý) - Žák (82. Navrátil). Trenér Lukáš Staroba. Autor: asistent trenéra Jiří Ostrý

Mladší dorostencům SK Sigma se v Brně nedařiloMladší dorostencům SK Sigma se v Brně nedařilo
| 28.09.2016
I takové zápasy jsou, řekl Lukáš StarobaI takové zápasy jsou, řekl Lukáš Staroba
| 27.09.2016
Mladší dorost SK Sigma neměl venku potížeMladší dorost SK Sigma neměl venku potíže
| 26.09.2016
SK Sigma U 19 s další výhrou, rozhodl VoleskýSK Sigma U 19 s další výhrou, rozhodl Voleský
| 24.09.2016
Mladší dorost SK Sigma hrál s Dunajskou StredouMladší dorost SK Sigma hrál s Dunajskou Stredou
| 21.09.2016
Staroba: Nebylo to jednoduchéStaroba: Nebylo to jednoduché
Devatenáctka SK Sigma zvítězila venkuDevatenáctka SK Sigma zvítězila venku
| 19.09.2016
Mladší dorost SK Sigma doma jen s remízouMladší dorost SK Sigma doma jen s remízou
Jsme rádi, že se útočníkům daří, řekl StarobaJsme rádi, že se útočníkům daří, řekl Staroba