Ze Strahova s prázdnou - aktualizováno!

28.02.2006 / A tým

Levou nohou vkročili do jarních odvet fotbalisté Sigmy Olomouc. Na pražském Strahově, s jedním z velkých konkurentů v boji o pohárovou Evropu, prohráli gólem v nastavení a šance na solidní umístění v tomto ligovém ročníku je zase o něco menší. Přes nepříjemné korekce v sestavě, defenziva bez Michala Kováře, Tomáše Randy, ofenzíva bez špílmachra Melinha a dvou nejlepších střelců Davida Rojky a Michala Hubníka, začala Sigma nadějně. Po útočných manévrech nové střelecké akvizice Aleše Chmelíčka a olomoucké stálice Petera Babniče a po dvou v rychlém sledu zahraných rohových kopech byli olomoučtí příznivci natěšeni na lepší výkon svých oblíbenců, než jim nakonec hráči připravili. Otěže zápasu převzali domácí a v 18.minutě se dostali do první velké šance, kdy si Fořt naběhl na Jarolímův oblouček za obranu, ale v pádu již nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče a přestřelil. Ve 25.minutě chyboval Onofrej, rychlonohý Krajčík s míčem doběhl až k brankové čáře, jeho střílený centr byl ovšem těžkým soustem pro všechny hráče a míč tak prosvištěl napříč pokutovým územím do zámezí. O minutu později se již domácí dočkali. Roman Hubník zavadil o nohu pronikajícího Pitáka a nešťastná, hodně zbytečná penalta byla na světě. Lukáš Jarolím s notnou dávkou štěstí míč z pokutové tečky dopravil o břevno do sítě a domácí vedli – 1:0. Hned po rozehrávce svedl před Vorlovou brankou souboj Babnič s Dosoudilem, slávistický obránce uštědřil Babničovi čistý úder loktem do obličeje, ale velkorysý rozhodčí Matějek nechal pokračovat ve hře. Ve 35.minutě se po krásném centru Radima Königa zjevil v čisté šanci obránce Horáček, nikým neobtěžován si ale na míč nevyskočil a poslal jej vysoko nad… Ve 39.minutě slávisté prokombinovali pěkný výlet do olomoucké obrany a mohli za to pykat. Minutu před koncem prvního poločasu vrátil míč do ohně Chmelíček, Suchý prohrál souboj s Martinem Hudcem, který z bezprostřední blízkosti nechal vyniknout domácího gólmana Vorla. Slavia i do druhé půle nastoupila s velkou chutí pojistit hubený náskok. Nejprve si Lovásik se štěstím poradil s přízemní střelou Pitáka, aby v zápětí Fořt ve velké šanci poslal míč vysoko nad. V 59.minutě vyběhl na strahovský pažit ex-olomoucký Gaúcho, ale ani on ke zvýšení náskoku nepřispěl, byť hlavička po centru Krajčíka po gólu volala. Vinou několika střídání roztříštěný druhý poločas nebyl pro oko diváka tím pravým ořechovým. Spousta chyb a nepřesností nedovolovala ani jednomu z týmů vypracovat si nadějné střelecké pozice a utkání tak spělo k hubenému vítězství domácích 1:0. Závěrečná čtvrthodinka však přece jen byla o poznání dramatičtější. V 80.minutě poslal kapitán hostů Radek Špiláček do uličky Petera Babniče, toho neuhlídal slávista Hubáček a olomoucký útočník střelou podél Vorla vyrovnal – 1:1. Slávistům začalo téct do bot, bohužel to byla Sigma, která je dostala zpět na koně. Mizerný roh hostů byl u zrodu rychlého brejku dvou Slávistů na jediného Olomoučana, Filip Rýdel špičkou kopačky vypíchl míč unikajícímu Vlčkovi, který upadl a rozhodčí Matějek poslal Rýdela nekompromisně do sprch. Zoufalý nápor domácích pak korunoval v nastavení Miroslav Holeňák, který po pěkném průniku olomouckou obranou přesně zakončil – 2:1. Sigma tak počtvrté za sebou odjíždí ze Strahova s prázdnou. SK Slavia PrahaSK Sigma Olomouc 2:1 (1:0) Branky: 26. Jarolím z pen., 90+ 2. Holeňák - 80. Babnič Rozhodčí: Matějek - Filgas, Slavík ŽK: Fořt, Dosoudil - Chmelíček, Vyskočil, Špiláček ČK: 84. Rýdel (Olomouc) Diváci: 1590 Slavia Praha: Vorel - Krajčík, Dosoudil, Suchý, Hubáček - Piták, Jarolím, Holeňák, Kalivoda (71. Janda) - Vlček (85. Hercegfalvi), Fořt (58. Gaúcho). Trenér: K. Jarolím Sigma Olomouc: Lovásik - König, Horáček, Hudec, R. Hubník - Vyskočil (46. Šultés), Špiláček, Kaščák (77. Pečnik), Onofrej (55. Rýdel) - Babnič - Chmelíček. Trenér: P. Uličný