Zlámal: Musíme mít hlavy nahoře a pořád se zlepšovat

28.04.2013 / A tým

Po šňůrce zápasů, ve kterých měl pech, měl brankář SK Sigma Olomouc Zdeněk Zlámal konečně i tročku štěstí. V pátek v Praze na Julisce se nikdo neukopl ani netrefil žádného z jeho spoluhráčů do zad, Zdeněk všechno, co na něj šlo, pochytal. Sigma s Duklou remizovala 0:0 a bodově se dotáhla na třetí Jablonec. Sigma v Praze na Dukle získala bod za bezbrankovou remízu. My máme problémy s těmi poločasy. Ze začátku ligy jsme vždycky první poločasy hráli výborně, dali gól a druhý poločas to nebylo ideální. Teď se to otočilo. První poločas z naší strany zase nebyl ideální, naštěstí jsme to přežili nula nula. Druhý poločas už nebyl špatný, měli jsme tam i nějaké šance, ale Dukla byla o trošku lepší. Ještě před pár koly Sigma byla na dostřel prvnímu místo, teď už zbývá jen boj o to třetí, alespoň to uhrát. Takže s bodem na Dukle můžete být spokojeni, dotáhli jste Jablonec. Je to tak. Je krásné, že jsme na podzim hráli výborně, i vlastně na začátku jara. Ale už tehdy jsem říkal, že bude rozhodovat konec sezony, vyvine se větší tlak. Tady je vidět, že Sparta a Plzeň mají zkušenosti z evropských pohárů, umí se s tím tlakem vyrovnat. My zatím ještě tak silný tým nejsme, abychom tu úplnou špičku atakovali. Ale uhráli jsme venku bod, je to plus do tabulky pravdy. Teď se musíme připravit na Teplice a zvládnout je. Takže mužstvo to spíš nezvládá z psychického hlediska? My na to herně máme! Fotbalisty máme všechny výborné, ale je to samozřejmě o hlavě. Jak se blíží ten konec, tak se pozná psychika týmu, síla týmu. My jsme si to prostě pokazili, ale jedeme dál, musíme se z toho poučit, mít hlavy nahoře. A pořád se zlepšovat. Trenér Pivarník na vás o přestávce zkoušel spíš bič nebo se snažil tým uklidňovat? No, o poločase to byl spíše bič (směje se), byla docela velká bouřka, řval na každého hráče. Takže to byl bič. Ale před zápasem se to snaží uklidňovat, to je v pořádku. Řval i na vás, když jste chytil soupeři v prvním poločase? Na mě taky. Kvůli výkopům, že máme víc rozehrávat. Ale ono to moc nešlo, Dukla na nás byla nalezlá, čekala na krátké přihrávky. Ale to jsou emoce, jako hráč musím snést jakoukoliv kritiku. Čekal jste, že si v pátek zachytáte? Ano, čekal. Dukla v předchozích zápasech dala hodně branek, je dobrá kombinačně, hodně střílí. Takže jsem se na to připravoval. Akorát mě trošku skolila nemoc, měl jsem angínu, takže jsem nemohl moc křičet na hráče. Naštěstí to stopeři udirigovali trošku za mě. Cítili jsme se i trošku slabší, ale zvládli jsme to. Zkoušel jsem řvát, ale bolelo mě docela v krku. Vyměnil jste si rukavice, jak jste říkal po Boleslavi? Nějaké šance jste domácím pochytal, která byla nejsložitější. Jsem rád, že se to povedlo, že jsem to Haškovi chytil. My jsme měli v předchozích zápasech obrovskou smůlu, když jsme dostávali góly po tečovaných střelách. Tentokrát se to štěstí přiklonilo na naši stranu a Žito 44 přijel z Bali (směje se). Rukavice jsem si vyměnil, je to ten samý model, ale jsou nové. Série bez výhry už je celkem dlouhá. Co se na ní podepsalo více? Nešťastná porážka v Liberci nebo nevydařená utkání se Spartou? Myslím, že v Liberci to začalo, tam jsme dostali gól v osmdesáté sedmé minutě, to nás trošku nalomilo. Pak nás Sparta v těch třech zápasech jednoznačně přejela. Ale my musíme být velký a silný tým a poradit si s tím tlakem. Každý musí chyby hledat u sebe, trošku odvahy a bude to dobré. Věřím, že to prolomíme a doma s Teplicemi vyhrajeme.