Zlámal vychytal Sigmě v Liberci bod

17.09.2011 / A tým

Velmi rychlý úvod nabídl divákům zápas sedmého kola Gambrinus ligy mezi Slovanem Liberec a Sigmou Olomouc. Po dvou brankách v první pětiminutovce, kdy se nejprve trefil domácí Štajner a poté vyrovnával olomoucký Schulmeister, další góly nepřišly a Sigma veze z Liberce bod za remízu 1:1. Sigma Olomouc se poprvé v sezoně představila v oranžových dresech. Nová sada trikotů dala vzpomenout fanouškům na zápasy v evropských pohárech na přelomu tisíciletí. Trenér Psotka pozměnil po domácí prohře s Plzní sestavu. V záložní řadě se vedle Marka Heinze a Tomáše Hořavy postavil od prvních minut Lukáš Bajer. O ofenzivu se pak starali Honza Navrátil, Honza Schulmeister a Tomáš Přikryl. Od úvodního výkopu uběhlo několik desítek vteřin, když po levé straně hřiště zatáhl míč Breznaník, nacentroval před olomouckou branku, kde pálil přesně k tyči Štajner. O dvě minuty později Sigma vyrovnala. Honza Schulmeister převzal míč třicet metrů od liberecké branky, vypálil a míč se zastavil až v síťi. V 7. minutě zhatil radost domácím Zdeněk Zlámal. Po rohovém kopu Štajnera hlavičkoval Nezmar, jeho pokus ale olomoucký brankář reflexivně vyrazil. Další vzrušení přišlo v 15. minutě. Honza Navrátil vystihl rozehrávku Liberce, obtočil se kolem Nezmara, který zatáhl za záchranou brzdu a fauloval. Od rozhodčího Hrubeše si vysloužil červenou kartu a musel pod sprchy. Z následné standardní situace pálil Marek Heinz, brankář Bičík se ale stihl pro míč natáhnout. Ve dvaadvacáté minutě opět čaroval Zdeněk Zlámal. Po chybě v rozehrávce Olomouce pálil levačkou Breznaník a konečky prstů jeho pokus vytěsnil gólman Zlámal na horní tyč. Pět minut před koncem první půle mohl vrátit vedení domácím Rabušic, který po rohovém kopu minul z malého vápna branku Zdeňka Zlámala. V úvodu druhého poločasu zachraňoval remízový výsledek opět Zdeněk Zlámal. Po ose Štajner, Breznaník, Gebre hlavičkoval posledně jmenovaný do protipohybu olomouckého brankáře, který stihl míč vyrazit. Další výborný zákrok si připsal Zdeněk Zlámal v 80. minutě. Po přihrávce Štajnera běžel sám na olomouckou branku Hadaščok, olomoucký gólman stihl včas vyběhnout a vyrazit pokus libereckého útočníka. Pět minut před koncem měl na hlavě rozhodnutí obránce Gebre Selassie. Po centru Štajnera ze standardní situace hlavičkoval Gebre k tyči olomoucké branky, Zdeněk Zlámal byl na místě včas a míč vyrazil. Sigma zejména díky výbornému výkonu brankáře Zdeňka Zlámala získala na severu Čech bod za remízu 1:1.
FC Slovan Liberec - SK Sigma Olomouc 1:1 (1:1) Branky: 2. Štajner - 4. Schulmeister. Rozhodčí: Hrubeš - Košec, Královec. ŽK: Vácha - Škerle, Navrátil, Varadi, Kučera ČK: 15. Nezmar (Liberec). Diváci: 4930. Liberec: Bičík – Gebre Selassie, Nezmar, Polák, Fleišman (90. Liška) – Štajner, Janů, Vácha, Breznaník – Rabušic (64. Hadaščok), Šural (17. Kelič). Trenér Jaroslav Šilhavý. Sigma: Zlámal – Janotka, Kučera "K", Škerle, Vepřek – Bajer (82. Rossi), Hořava, Heinz – Navrátil (73. Varadi), Přikryl, Schulmeister (70. Petr). Trenér Zdeněk Psotka.
Střely na: 6:4 Střely vedle: 4:6 Rohy: 8:7 Fauly: 8:17 Ofsajdy: 6:1 Šála - Jeden tým, jedna rodina