Aktuality

Hrával jsem za Sigmu … Lukáš Bodeček (*1988)

13.03.2013 / A tým

Pro dnešní pokračování rubriku Hrával jsem za Sigmu … jsme opět hledali hráče, který působil v obou klubech, které hrají dnešní zápas. Několik hráčů SK Sigma Olomouc, kteří hrávali také v Jihlavě, je, ale většina z nich je ještě stále hráči našeho klubu. Volba tak padla na stopera Lukáše Bodečka, urostlého stopera. Ten měl v SK Sigma smůlu na konkurenci, když končil v dorostu, na jeho post byli v týmu třeba Martin Hudec, Aleš Škerle, Michal Kovář nebo Roman Hubník, tedy velká konkurence. „V Sigmě jsem prožil krásné období,“ říká Lukáš Bodeček.

Vy jste za prvoligové áčko SK Sigma Olomouc mnoho zápasu neodehrál, přesto první otázka musí být tradiční - co se vám vybaví, když se řekne hrával jsem za Sigmu?

V Sigmě jsem prožil krásné období. V šestnácti letech mě přivedl pan trenér Fišar do olomouckého dorostu a v sedmnácti letech si mě pan trenér Petržela vytáhl do A-týmu, kde jsem se asi dva roky pohyboval. V týmu jsem potkal skvělé hráče, na které velice rád vzpomínám.

Jak jste se dostal k fotbalu?

K fotbalu mě přivedli rodiče do klubu FC Bučovice, a když jim vyjde čas tak jezdí na zápasy a podporují mne dodnes.

Hrával jste nějaké jiné sporty, nebo od začátku výhradně jenom fotbal?

Kromě fotbalu jsem v mládí nějaký čas závodně běhal a v deseti letech jsem se musel rozhodnout pro jeden z těchto sportů. Vybral jsem si fotbal a snad jsem udělal dobře. (směje se)

S fotbalem jste začínal v Bučovicích, pak přešel do Drnovic, těm už se nedařilo tolik jako v předchozím období. Jak se potom zrodil váš přesun do SK Sigma Olomouc?

Byl jsem v hledáčku Sigmy prý už nějaký čas. Společně s mým tehdejším manažerem jsme projednávali různé nabídky a dospěli jsme k názoru, že je nejlepším krokem jít do Sigmy kvůli kvalitní práci s mládeží.

Z Olomouce jste se záhy vydal do světa, nejprve na hostování do Jihlavy, pak jste působil v Mostě a nyní jste ve Viktorii Žižkov, ovšem ještě předtím jste byl v Dunajské Stredě, tam to prý byla celkem zajímavá divočina.

Bylo to zajímavé angažmá, které mi hodně dalo do života po všech stránkách. V kabině byl úřední jazyk angličtina. Hlavní trenér byl Rakušan a sportovní ředitel Turek. Při trénincích často docházelo k mnoha sporům mezi spoluhráči, bylo tam dost Afričanů, Balkánců, také Litevci.

Jak jste spokojen na Žižkově? Už je z Moraváka Bodečka Pražák?

Žižkov je rodinný klub s tradicí a kvalitním zázemí. Jediné negativum co mě tady potkalo, byl minulý rok náš sestup z Gambrinus ligy. V Praze se mi velice líbí, našel jsem si tady i "životní" lásku, ale jsem hrdý Moravák a vždy budu!

Vy se kromě fotbalu taky věnujete studiu, což není moc obvyklé. Je složité skloubit vzdělání s profisportem?

Jsem toho názoru, že všechno jde, když se chce. Takže vše je o jednotlivci. V letošním roce jsem úspěšně zvládl bakalářské zkoušky v Olomouci na Univerzitě Palackého. Ještě bych se chtěl pokusit zvládnout navazující magisterské studium.

Na Žižkově jste zažil trenéra Pulpita, v Sigmě zase Petrželu, to jsou vyhlášeni tvrďáci. Který z nich je větší ras?

Každý trenér má svoje klady i zápory, takže tohle je těžké hodnotit. Oběma vděčím za hodně. Jejich styl trénování mi vyhovuje.

Podzim této sezony jste neměl vzhledem ke zranění zcela ideální. Jak jste na tom nyní? Jste fit a v plné síle na jarní část sezony?

Kvůli zranění jsem nestihl třetinu sezony, ale od té doby jde vše jak má.

Se Žižkovem právě bojujete o postup do Gambrinus ligy. Věříte, že to klapne a v příští sezoně si zase zahrajete proti Sigmě?

Žižkov je klub s prvoligovou tradicí a doufám, že vše zvládneme a postoupíme. V létě mi tady končí smlouva, a zda si proti Sigmě zahraju v žižkovském dresu, to se tedy uvidí.

V dresu Žižkova jste zažil i jednu kuriózní situaci. V utkání proti Spartě B před dvěma lety jste chytal, místo vyloučeného Vaclíka a udržel čisté konto.

Na tenhle zápas velice rád vzpomínám. Posledních třicet minut jsem se musel postavit do brány a bylo to velice zajímavé. Gól jsem nedostal, ale bohužel jsme tenhle zápas prohráli, ale postup nám neunikl.

Sledujete stále, jak se daří Sigmě? Máte v klubu stále dost přátel a známých?

Sigmu sleduji pravidelně a přeji ji, aby pořádně zamotala situaci v boji o titul. Líbí se mi její herní pojetí. V klubu mám stále hodně kamarádu a jsem s nimi v občasném kontaktu.

V Sigmě jste působil delší čas, v Jihlavě chvíli, komu budete při utkání SK Sigma versus Jihlava fandit?

V obou týmech mám kamarády, a tudíž bych si přál pro diváky kvalitní zápas s mnoha góly na obou stranách.

Kdo je Lukáš Boděcek

Narozen: 25. 4. 1988

Post: stoper

Dosavadní působiště:

FC Bučovice (1994-2000)

FK Drnovice (2000-2004)

SK Sigma Olomouc (2004-2007)

FC Vysočina Jihlava (2008)

SK Sigma Olomouc ( 2009/2010)

Dunajská Streda (SK) (2010)

SIAD Most (2011)

FK Viktoria Žižkov (od 2011)
A tým - další aktuality:

Utkání s Opavou a Zlínem odehraje Sigma předposlední červencový týdenUtkání s Opavou a Zlínem odehraje Sigma předposlední červencový týden
| 07.07.2020
Sobotní zápasy Skupiny o záchranu jsou odloženySobotní zápasy Skupiny o záchranu jsou odloženy
| 02.07.2020
Kádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a ZmrzlýKádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a Zmrzlý
| 01.07.2020
Miloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankářiMiloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankáři
| 01.07.2020
Týmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl HubníkTýmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl Hubník
| 29.06.2020
Roman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 rokyRoman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 roky
| 29.06.2020
Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší
| 28.06.2020
Daněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojenýDaněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojený
| 28.06.2020
Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1
| 28.06.2020
3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou
| 26.06.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná