Devatenáctka vyhrála, trefili se Vichta a Žák

01.03.2014 / SCM

První domácí jarní mistrovský zápas se týmu SK Sigma Olomouc U 19 povedl. Devatenáctka na umělce porazila ve 25. kole celostátní ligy dorostu Jihlavu 2:0, branky dali Jakub Vichta a Filip Žák.

Hned od začátku zápasu bylo jasné, že hosté budou především bránit, čekat na brejk a nějakou standardku. Sigma držela míč, měla velkou územní převahu, ale dlouho se nemohl brankově prosadit. Vichta a Kalvach to zkoušeli zdálky, ale jejich pokusy šly nad. Ve 28. minutě byl Vichta sám před jihlavským brankářem, nastřelil ho, míč se znovu odrazil k němu, ale gól z toho nebyl, hostům pomohla levá tyčka. O čtyři minuty později už Sigma vedla. Po rohovém kopu se zpoza vápna trefil krásně pod břevno Vichta. Ve 37. minutě měli jednu z ojedinělých možností hosté, ránu Klímy do šibenic ovšem brankář Neuer vytáhl na roh. Osm minut po přestávce mohl jistit domácí vedení Kotouč, po roh ale hlavičkoval kousek nad. Tlak Sigmy byl trvalý, ale skóre se neměnilo. Ani po dvou šancích Fišera, které zlikvidoval hostující gólman. Sedm minut před koncem se sám před brankářem prosadil Žák a bylo hotovo.

„Jihlava se představila jako houževnatý soupeř, který dokázal devadesát minut bránit v bloku, pečlivě nás hlídat, napadat, pořád byli koncentrovaní, neustále nás zdvojovali, měli perfektní herní disciplínu. A každý fotbalista ví, že mužstva, které hrají do plných, to nemají jednoduché, je to vždycky náročné. Myslel jsem, že když dáme gól, tak se to zlomí a začne se hrát otevřenější fotbal, ale pokračovali v tom dál,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Augustin Chromý. „Kluci byli trpěliví, mohli jsme skórovat i víckrát. Takové zápasy nejsou skutečně lehké, před dvěma lety jsme Jihlavu porazili až v nastaveném čase. Dnes nám trošku chyběla lehkost a invence, na tom musíme zapracovat. Musím pochválit střídající hráče, naši hru oživili a rozhýbali,“ podotkl.

SK Sigma Olomouc U 19 – Jihlava U 19 2:0 (1:0)

Branky: 32. Vichta, 83. Žák. Rozhodčí: Antoníček. Diváků: 120.

SK Sigma U 19: Neuer – Kováč (87. Seibert), Kotouč, Řehák, Jemelka – Buchvaldek (46. Fišer), Kalvach, Banovec (83. Weinlich), Vichta (72. Stanečka) – Bzirský, Yunis (62. Žák). Trenéři Augustin Chromý a Lukáš Staroba.

Devatenáctka SK Sigma veze body z PardubicDevatenáctka SK Sigma veze body z Pardubic
| 01.10.2016
Mladší dorostencům SK Sigma se v Brně nedařiloMladší dorostencům SK Sigma se v Brně nedařilo
| 28.09.2016
I takové zápasy jsou, řekl Lukáš StarobaI takové zápasy jsou, řekl Lukáš Staroba
| 27.09.2016
Mladší dorost SK Sigma neměl venku potížeMladší dorost SK Sigma neměl venku potíže
| 26.09.2016
SK Sigma U 19 s další výhrou, rozhodl VoleskýSK Sigma U 19 s další výhrou, rozhodl Voleský
| 24.09.2016
Mladší dorost SK Sigma hrál s Dunajskou StredouMladší dorost SK Sigma hrál s Dunajskou Stredou
| 21.09.2016
Staroba: Nebylo to jednoduchéStaroba: Nebylo to jednoduché
Devatenáctka SK Sigma zvítězila venkuDevatenáctka SK Sigma zvítězila venku
| 19.09.2016
Mladší dorost SK Sigma doma jen s remízouMladší dorost SK Sigma doma jen s remízou
Jsme rádi, že se útočníkům daří, řekl StarobaJsme rádi, že se útočníkům daří, řekl Staroba