Juniorka otočila zápas, Vichta dal dva góly

01.05.2014 / B tým

Nelehké utkání sehrála ve 35. kole Juniorské ligy juniorka SK Sigma Olomouc. Doma nastoupila v hodně omlazeném složení proti Varnsdorfu. Po prvním poločase Hanáci prohrávali, ale nakonec dokázali po přestávce zúročit výraznou převahu a předposlední tým v tabulce porazit. Dvě branky dal střídající záložník Jakub Vichta.

Začátek zápasu domácím vyšel. V 9. minutě mohli po rohu skórovat Texl a Řehák, ale ani jednomu z nich balon nesedl dobře. O dvě minuty později zablokoval gólmana hostů jeho spoluhráč, balon se dostal k Danisovi, který pěkným pohotovým lobem trefil do brány. O dvě minuty později trefil Stříž břevno. Další šanci měla Sigma o sedm minut později. Danis se ale při této akci zranil, takže domácí byli chvíli v deseti. A právě v této fázi zápasu se hosté chytili. Nejprve srovnali z pokutového kopu. A pak využili dvě zaváhání domácí defenzivy. Ve 26. minutě ještě pomohlo břevno, ale o minutu později už Varnsdorf vedl.

Do druhého poločasu udělala Sigma tři změny v sestavě. A výsledkem byl velký domácí tlak, když hosté byli bez nějaké větší šance. Z velké převahy nakonec Hanáci vytěžili všechny body. Ale chvíli trvalo, než se prosadili střelecky. V 53. a 56. minutě zahrával přímé kopy ze strany Buchvaldek, v obou případech mu pokazilo radost břevno. V závěru utkání už hosté tlak Sigmy neustáli. V 79. minutě dostali domácí výhodu přímého kopu kousek před vápnem za faul na Kováče. Stříž se trefil krásně přes zeď do šibenice a bylo vyrovnáno. O šest minut později potáhl hanácký brejk A. Ševčík, přihrál Holubovi, který si míč sekl, našel Vichtu, jehož rána byla přesná – 3:2. Hned po rozehrávce bylo definitivně rozhodnuto. Balon si vzal Vichta, prošel všechno, co mu stálo v cestě a prostřelil brankáře.

„Sestava byla opravdu hodně mladá, měli jsme tam skutečně převahu dorostenců. Bylo to těžké, protože navíc Roman Bala, který je ročník devadesát sedm, ještě musel zaskakovat na postu stopera, kde nehrává. Takže to bylo zpočátku hodně neurovnané. I když jsme se postupně zlepšovali, až jsme soupeře udolali,“ řekl trenér SK Sigma Augustin Chromý. „Byla škoda, že jsme po dobrém začátku vedli jen jedna nula. Měli jsme dát na dva nula, při šanci se Štefan Danis zranil a z protiútoku jsme po hloupém faulu dostali gól z penalty. Pak jedno špatné vyběhnutí brankáře, zase dorostence, znamenalo, že jsme prohrávali. A bylo to zbytečně nervózní. Ale kluci to nezabalili a výsledek jsme otočili. Navíc po velice hezkých brankách,“ podotkl Chromý.

SK Sigma Olomouc jun. – Varnsdorf jun. 4:2 (1:2)

Branky: 85. a 86. Vichta, 11. Danis, 79. Stříž – 20 (pen.) Martan, 27. Halbich. Rozhodčí: Mikel – Peřina, Horák. ŽK: Stříž – Vála, Černý. Diváci: 80.
SK Sigma jun.: Chvěja (46. Prokop) – Seibert (46. Weinlich), Řehák (46. Kotouč), Bala, Kováč – Buchvaldek (67. Vichta), Stříž, Texl, Holub – A. Ševčík, Danis (21. Fišer). Trenéři Augustin Chromý a Josef Mucha.