Sigma v Hornu těsně prohrála

01.07.2014 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc v přípravě poprvé prohráli. Ve čtvrtém zápase letní přípravy Hanáci podlehli v Rakousku SV Horn 0:1, když branku inkasovali již ve třinácté minutě z pokutového kopu.

Zápas pro Sigmu nezačal ideálně, už ve 13. minutě prohrávala. Falta kryl míč do zámezí, byl atakován na hranici pravidel, v pádu se dotkl balonu a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten domácí proměnili a to byla na hodně dlouho jejich jediná akce, kdy trefili pořádně mezi tyče. Ve 21. minutě hlavičkoval na druhé straně po centru Vepřka nad Vašíček, ve 29. byl na hraně pravidel zastaven v šestnáctce domácích Falta, ale hostům se penalta nepískala. Vzápětí vypálil zpoza vápna tvrdě Houska, ale jen do místa, kde byl brankář. Osm minut před koncem prvního poločasu o kousek přestřelil z přímého kopu Vepřek.

Hned na začátku druhé půlky mohl srovnat Vašíček, jeho bombu z úhlu brankář vyrazil. V 53. minutě zkoušel Schulmeister překvapit brankáře lobem, ale ten se nenechal. Sigma měla v bojovném utkání více ze hry, převahu, snažila se, ale pozornou obranu hostů se nedařilo překonat. Domácí Hanáci naopak k ničemu nepouštěli. Až do 84. minuty, kdy brankář Blaha ve spolupráci se Svozilem zmařil tutovku Hornu. V 87. minutě zakončoval Plšek, domácí podržel gólman, který jeho střelu stačil vytáhnout, Varadi míč přiťukl Rolincovi, který vystřelil nad. Minutu před koncem trefil Rolinc ruku Solana, ale stav už se nezměnil.

„Tentokrát se nám nepodařilo dát branku, nebylo tam ani tolik příležitostí jako v předchozích zápasech. Utkání to bylo dobré, přesně takové, jaká nás čekají v soutěži, Horn hrál důrazně, tvrdě, možná někdy až za hranou, ale takové zápasy jsou,“ řekl trenér SK Sigma Leoš Kalvoda.

Další utkání hraje Sigma v sobotu opět v Rakousku proti Metalurgu Doněck (17.00, Lindabrunn).

SV Horn – SK Sigma Olomouc 1:0 (1:0)

Branka: 13. Sittsam. Rozhodčí: Hametnes. ŽK: Rusek, Peinsipp – Cana, Hála, Svozil. Diváci: 250.

SK Sigma: Blaha – Svozil, Dreksa, Škerle (61. Šindelář), Vepřek (61. Hála) – Schulmeister (61. Javůrek), Ordoš (61. Plšek), Cana, Houska, Falta (46. Varadi) – Vašíček (61. Rolinc). Trenér Leoš Kalvoda.

Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
| 27.09.2016
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval