Startujeme – 1. kolo: Žižkov versus SK Sigma Olomouc

01.08.2014 / A tým

Cesta zpět začíná. Fotbalisté SK Sigma Olomouc startují boj o návrat do první ligy. Hanáci hrají první kolo druhé nejvyšší soutěže v neděli dopoledne v Praze na Žižkově.

Sigma už má jeden soutěžní zápas za sebou, minulou sobotu vyhrála utkání 1. kola domácího poháru ve Slavičíně vysoko 6:0. Tam už trenér Leoš Kalvoda poslal do hry mančaft téměř v základním složení. „Jsou tam pořád dva tři posty, které se asi budou ve srovnání se sestavou ve Slavičíně lišit. Jinak by tak kostra, ten základ, měla být hotová,“ řekl Kalvoda. „Ve středu zálohy jsou Houska, Plšek, hrál tam Schulmeister, jsou tam Ordoš a Cana. Z těch se musí vybrat. Je to pro mě trošku složitější než ve Znojmě, tam jsem měl jedenáct, dvanáct hráčů. Tady je jich dvacet a každý z nich má své přednosti. V tomto je to těžší,“ podotkl Kalvoda.

Hanáci chtějí hned v prvním kole zabodovat. „Samozřejmě nás čeká velice důležité utkání. Žižkov má určitě ambice pohybovat se někde nahoře. Jak se nastartují úvodní utkání, podle toho se bude vyvíjet celá liga. Takže zápasu dáváme velkou důležitost,“ podotkl Kalvoda.

V prvním soutěžním kole budou v sestavě chybět dlouhodobí marodi Radim Nepožitek a Zdeněk Zlámal, hrát ještě nebude David Bystroň, zcela fit dosud nejsou Tomáš Chorý a Tomáš Janotka.

Info pro fanoušky
Sektor hostí se nachází na západní tribuně. Vstup do sektoru je z ulice Siwiecova. Přístupová cesta je možná pouze vchodem a zároveň východem do sektoru hostí - tribuna západ. V sektoru bude otevřena pokladna s prodejem vstupenek hodinu a třicet minut před utkáním. Cena vstupenky je 60 korun.

Počasí
Podle serveru chmi.cz by mělo být v den zápasu oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Během dne od západu oblačno až zataženo, déšť nebo přeháňky, na většině území bouřky. Místy intenzivní bouřky provázené přívalovými srážkami. Nejvyšší denní teploty 25 až 28 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude během dne měnit na severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

Pravděpodobné sestavy
Žižkov: Holý - Dressler, Podrazký, Bazal, Marek - Súkenník, Folprecht, Šťastný, Hovorka - Bartošák, Voltr. Trenér Jindřich Trpišovský.
SK Sigma Olomouc: Blaha - Hála, Dreksa, Škerle, Vepřek - Varadi, Houska, Plšek, Schulmeister, Navrátil – Vašíček. Trenér Leoš Kalvoda.

Utkání Viktoria Žižkov – SK Sigma Olomouc se hraje v neděli 3. srpna od 10.15 (rozhodčí: Zelinka – Moláček, Dobrovolný).

Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
| 26.09.2016
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval
| 21.09.2016
První poločas je obrovské zklamání, řekl JílekPrvní poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek