Fanoušci jsou každý zápas výborní, říká Tomáš Zahradníček

01.10.2014 / A tým

Tři body za výhru 3:2 nad Mostem vybojovali v sobotu fotbalisté SK Sigma Olomouc. Hanáci v utkání 8. kola FN ligy doma na Andrově stadionu dvakrát prohrávali, podruhé poté, co rozhodčí odpískal penaltu za ruku Tomáše Zahradníčka. „Normálně mě trefil do břicha, z pohledu rozhodčího to asi vypadalo jako ruka,“ řekl Zahradníček.

V sobotním utkání proti Mostu odpískal rozhodčí penaltu za vaši údajnou ruku. Kam vás protihráč vůbec trefil?
Trefil mě normálně do břicha. Akorát jsem měl ruku asi tak blbě, že to z pohledu rozhodčího vypadlo jako ruka. Ale za mě penalta určitě ne.

Jak moc vás ten druhý gól srazil? Soupeř neměl ve druhé půlce žádnou nebezpečnou akci, ani jednu střelu a najednou takhle vedl.
Neřekl bych, že by nás to srazilo. Spíš nás to ještě víc povzbudilo, ještě víc jsme na ně vletěli. A naštěstí to dokázali otočit. Taková výhra je pro nás teď důležitější, než pět šest nula.

Bylo hodně obtížné zápas otáčet, když jste dvakrát prohrávali?
Ano, bylo to hodně těžké. První poločas to ještě z naší strany nebylo optimální, něco tomu chybělo. Ale naštěstí jsme se v šatně ještě semkli a dotáhli zápas do vítězného konce. Ale bylo to těžké utkání.

Soupeř možná překvapil. Sice je v tabulce dole, ale hrál bezstarostně, uvolněně.
Ano. Neodvedli tady špatný výkon. Pro nás je fakt strašně důležité, že jsme vyhráli. A jenom takhle dál, tu šňůru co nejvíc natahovat.

Podobné zápasy jsou pro vás asi ve druhé lize všechny. Týmy, co hrají proti vám, nemají co ztratit, vy všude musíte, oni můžou.
Určitě ano. Ale na to nás trenér připravoval od začátku, hned jak převzal tým. Takže jsme na to, dá se říct, připraveni. I když v sobotu to z naší strany nebylo první půlhodinku fakt úplně nejlepší.

Proč to nebylo nejlepší?
Nevím. Možná jsme se nechali trošku ukolébat těmi předchozími výsledky. A mysleli si, že to půjde samo a ono to nešlo. Naštěstí jsme to otočili.

A možná se i ukázalo, že tým začíná být v trošičku větší pohodě po těch uhraných bodech, že jste dokázali vývoj zápasu otočit.
Možná ano, že teď máme trošku sérii. Ale my musíme každý zápas do začátku začít hrát a ne až třeba ve druhém poločase jako v sobotu.

Fanoušci udělali choreo přes celou tribunu, ve druhém poločase fandili z jižní tribuny. Užili jste si to?
Fanoušci jsou každý zápas výborní. My jsme jenom rádi, že za námi stojí.