Devatenáctka SK Sigma porazila Brno

02.06.2014 / SCM

Devatenáctka SK Sigma Olomouc porazila doma na stadionu v Řepčíně ve 40. kole celostátní ligy dorostu Brno a dvě kola před koncem má jisté druhé místo v konečném pořadí.

V prvním poločase branka nepadla. Oba týmy si byly vědomy důležitosti zápasu, domácí potřebovali vyhrát k jistotě druhé příčky, hosté naopak proto, aby měli naději o tu ještě bojovat. Takže k vidění byl taktický boj o každý kousek trávníku.

Ve druhém poločase už se stav začal rychle měnit. A ve prospěch domácích. Nejprve v 58. minutě po centru zleva zakončovali Yunis a Danis, ale nepodařilo se jim dostat míč do sítě. Vyšlo to až o minutu později, kdy po přihrávce Banovce zakončoval Yunis. Hosté se ale nevzdávali a domácí brankář Spurný měl dva těžké zákroky, které v klidu zvládl. V 69. minutě zahrávala Sigma přímý kop za faul na Yunise, z kterého se prosadil Žák a bylo to 2:0. Brno po minutě po rohovém kopu snížilo. Náskok jednoho gólu už si domácí ve zbytku zápasu pohlídali.

SK Sigma Olomouc U 19 – Zbrojovka Brno U 19 2:1 (0:0)

Branky: 59. Yunis, 69. Žák – 70. Boček. Rozhodčí: Dobrovolný – Běhal, Dorušák. ŽK: Řehák, Jemelka.
SK Sigma U 19: Spurný - Seibert, Kotouč, Řehák, Jemelka - Bzirský (89. Kubeček), Banovec, Bala (35. Weinlich), Danis (64. Fišer) - Žák (71. Havlíček), Yunis. Trenér Lukáš Staroba.