Devatenáctka SK Sigma porazila Opavu

02.08.2014 / SCM

Ve 2. kole celostátní ligy dorostu hrál tým SK Sigma Olomouc U 19 doma proti Opavě. Devatenáctka na stadionu v Řepčíně zvítězila 2:0, branky dali Lukáš Vychodil a Michael Weinlich.

Sigma rozhodla utkání už na začátku. Ve 2. minutě se uvolnil ve vápně Yunis, hledal přihrávkou zleva volného Danise na zadní tyčce, ale tomu se nepodařilo míč usměrnit do prázdné. O pět minut později vysunul Danis krásným pasem Vychodila, který poslal svůj tým střelou ke vzdálenější tyčce do vedení. To Sigma zvýšila ve 14. minutě. Bala se prosadil v šestnáctce, přihrál proti noze Weinlichovi, jehož lehce tečovaná rána z voleje skončila přesně v levé šibenici. Ještě do přestávky mohla Sigma soupeře definitivně dorazit, ale opavský brankář pochytal střely Danise, Yunise i Vychodila. Hosté tak měli do druhého poločasu stále naději a snažili se být po přestávce nebezpeční. Ale olomoucká defenziva pracovala dobře, soupeři žádnou větší šanci nedovolila. Sigma mohla náskok navýšit, šance byly, ale skórovat už se nepovedlo. Největší možnost měl Yunis, který se zbavil stopera, překonal vybíhajícího gólmana, ale pár centimetrů před brankovou čárou vykopl balón jeden z obránců. Posledních devět minut hrála Sigma bez vyloučeného Kováče, ale náskok dvou branek si i v oslabení v pohodě pohlídala.

„První poločas byl docela slušný, neřekl bych dobrý, ale hráli jsme slušně. Na začátku jsme dali dvě branky, měli i další šance. Soupeř kousal, ale jen díky tomu, že jsme byli nepozorní v obraně, nedostupovali jsme hráče. Druhý poločas byl odrazen naší nepřesné hry. Měli jsme tam nějaké šance, ale to je málo. Doufáme, že se naše hra bude zlepšovat,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Michal Coufal.

SK Sigma Olomouc U 19 – Opava U 19 2:0 (2:0)

Branky: 7. Vychodil, 14. Weinlich. Rozhodčí: Julínek – Pelikán, Slota. ŽK: Markovič, Kováč, Weinlich – Vitoul. ČK: 81. po 2. ŽK Kováč. Diváci: 80.

SK Sigma U 19: Spurný - Seibert, Kotouč, Markovič, Kováč – Vychodil (80. Látal), Ambrozek (46. Kubeček), Bala, Weinlich, Danis (70. Krejčí) – Yunis (90. Havlíček). Trenéři Michal Coufal a Roman Sedláček.

Devatenáctka SK Sigma veze body z PardubicDevatenáctka SK Sigma veze body z Pardubic
| 01.10.2016
Mladší dorostencům SK Sigma se v Brně nedařiloMladší dorostencům SK Sigma se v Brně nedařilo
| 28.09.2016
I takové zápasy jsou, řekl Lukáš StarobaI takové zápasy jsou, řekl Lukáš Staroba
| 27.09.2016
Mladší dorost SK Sigma neměl venku potížeMladší dorost SK Sigma neměl venku potíže
| 26.09.2016
SK Sigma U 19 s další výhrou, rozhodl VoleskýSK Sigma U 19 s další výhrou, rozhodl Voleský
| 24.09.2016
Mladší dorost SK Sigma hrál s Dunajskou StredouMladší dorost SK Sigma hrál s Dunajskou Stredou
| 21.09.2016
Staroba: Nebylo to jednoduchéStaroba: Nebylo to jednoduché
Devatenáctka SK Sigma zvítězila venkuDevatenáctka SK Sigma zvítězila venku
| 19.09.2016
Mladší dorost SK Sigma doma jen s remízouMladší dorost SK Sigma doma jen s remízou
Jsme rádi, že se útočníkům daří, řekl StarobaJsme rádi, že se útočníkům daří, řekl Staroba