Kalvoda: Povinnost jsme splnili

02.09.2014 / A tým

Pro postup do dalšího pohárového kola si dnes jeli do Velkého Meziříčí fotbalisté SK Sigma Olomouc. Utkání 2. kola Poháru České pošty tam vyhráli 3:0 (branky Varadi, Navrátil, Vepřek) a ve třetím dějství této soutěže budou hrát v sobotu doma proti Třinci (17.00). „Povinnost jsme splnili, ale až tak spokojený s předvedenou hrou jsem nebyl,“ řekl trenér SK Sigma Leoš Kalvoda.

Sigma splnila postupový úkol. Jak moc to bylo na podmáčeném trávníku těžké?
Co se týká podmínek, tak to bylo těžké utkání. Ale nám velela povinnost postoupit a to jsme splnili. I když musím říct, že jsem nebyl až tak spokojený s předvedenou hrou.

Leoš Kalvoda v pozápasovém rozhovoru

Asi jste byl spokojenější s prvním poločasem, ve kterém jste kromě dvou branek a tyčky měli ještě mnoho dalších šancí.
Přesně tak. Nevím, jestli se hráči uspokojili vedením dva nula, nebo proč už potom nehráli tak, jako v prvním poločase.

Někteří hráči to vzali, jak se říká, za správný konec, třeba na Honzovi Javůrkovi bylo vidět, že je plný chuti do hry.
Ano. To bylo vidět, s tím jsem byl spokojený. V prvním poločase hráči splnili to, co měli. Ale pak, jak vždycky říkám, hráči, kteří tam přijdou na střídání, tak hru musí oživit, zkvalitnit. A ne aby byli stejní nebo horší.

Už tuto sobotu hraje Sigma doma zápas 3. kola poháru proti Třinci. Věříte, že na Andrův stadion přijde hodně fanoušků a pomůžou vám k dalšímu postupu?
Je to náš soupeř z druhé ligy. Fanoušky bych hrozně rád na zápas pozval, byl bych rád, aby nám přišli pomoci.

Reportáž ze zápasu

Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval