Sigma v poháru postoupila do 3. kola

02.09.2014 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc splnili ve 2. kole Poháru České pošty postupovou povinnost. Hanáci vyhráli ve Velkém Meziříčí a již v sobotu 6. září budou hrát doma na Andrově stadionu utkání 3. pohárového kola proti Třinci. Zápas začíná v 17.00.

Sigma začala plnit roli favorita rychle. Hned v 1. minutě se po centru Javůrka zleva trefil Varadi. Vedení hostů mohlo rychle narůstat. V 8. minutě domácí brankář chytil dobrou střelu Varadiho k tyčce, o tři minuty později Varadi z malého vápna přestřelil, vzápětí střílel kousek vedle Javůrek. V 17. minutě minul cíl po rohovém kopu těsně hlavou Šindelář. Sigma měla nad divizním soupeřem jasnou převahu a další šance. Ve 25. minutě šel sám na bránu Javůrek, ošálil i gólmana, ale trefil tyčku. O čtyři minuty později kopali hosté třetí roh a byl z toho gól. Před vápnem si na balon počíhal Navrátil a krásným volejem trefil pod břevno. Za další dvě minuty domácí brankář zmařil další tutovku Varadimu. Ve 34. minutě se dostali do první vážnější akce domácí, brankář Bárta Z. Muchu vychytal. Tři minuty před přestávkou zase hledal Javůrek Varadiho, ten volný před bránou špatně trefil míč.

Po přestávce už se Sigmě tolik, naštěstí pro domácí, nedařilo dohrávat útočné akce. Ale pak se zase rozjela. V 72. minutě skončil rohový kop Vepřka tečovaný brankářem v síti a bylo to 0:3. O dvě minuty později šel ze strany sám na bránu Rolinc, jeho obstřel gólman stačil vyrazit, následná střela Cany šla kousek vedle. V 76. minutě zakončoval po rohu Šindelář, ale také on o kousíček minul tyčku. V 82. minutě odstoupil pro zranění Cana, Sigma už měla všechna střídání vyčerpána, takže dohrávala v deseti. Poslední tutovku zápasu měl v 90. minutě Ordoš, jeho střelu chytil domácí gólman nadvakrát kousek před brankovou čárou.

FC Velké Meziříčí – SK Sigma Olomouc 0:3 (0:2)

Branky: 1. Varadi, 29. Navrátil, 72. Vepřek. Rozhodčí: Kovařík – Kordula, Černý. ŽK: Cana, Šindelář, Ordoš. Diváci: 721.
SK Sigma: Bárta – Janotka, Rajnoch, Škerle, Vepřek – Navrátil (58. Zahradníček), Cana, Šindelář, Javůrek – Vašíček (58. Ordoš), Varadi (68. Rolinc). Trenér Leoš Kalvoda.

Střely na: 2:7
Střely vedle: 1:10
Rohy: 2:8
Fauly: 12:17
Ofsajdy: 2:3

Je potřeba si toho vážit, řekl trenér JílekJe potřeba si toho vážit, řekl trenér Jílek
| 21.08.2017
Začal předprodej na utkání SK Sigma vs. SlaviaZačal předprodej na utkání SK Sigma vs. Slavia
Dvakrát Texl, jednou Houska a bylo hotovoDvakrát Texl, jednou Houska a bylo hotovo
| 20.08.2017
Jílek: Velké poděkování divákům za kulisuJílek: Velké poděkování divákům za kulisu
Sigma s jasnou výhrou, Texl dal dvě brankySigma s jasnou výhrou, Texl dal dvě branky