Špatný start, Sigma prohrála na Žižkově

03.08.2014 / A tým

Fotbalistům SK Sigma Olomouc se první zápas sezóny nepovedl. Hanáci prohráli v Praze na Žižkově 1:2, když branky inkasovali na konci prvního a začátku druhého poločasu. Sedm minut před koncem jen korigoval Michal Ordoš.

Sigma nerozehrála první zápas sezony ideálně a na Žižkově se dlouho čekalo, než si vytvoří nějakou šanci. První byla až v 18. minutě po brejku, když Varadi přihrál Plškovi, ale jeho ránu obrana srazila. Ani jeden z týmů si v následné pasáži utkání nevytvořil vyloženou šanci, obě defenzivy pracovaly pozorně. Osm minut před přestávkou centroval zleva Vepřek, na zadní tyčce dobíhal Schulmeister, ale balon nestačil trefit. První půlka tak spěla k remíze, ale nakonec bylo všechno jinak. V nastaveném čase prošel zprava do šestnáctky Bazal, přihrál Podrazkému a Sigma prohrávala.

Na vývoj zápasu zareagoval trenér Leoš Kalvoda střídání, posílil ofenzivu a na hřiště poslal Michala Ordoše. Jenže ještě než se pořádně začalo, dostal Sigma druhou branku. Bylo to po zbytečném faulu a z přímého kopu. Hosté měli ještě dost času s výsledkem něco udělat, ale nešlo to. Varadi hlavičkoval nad, Ordoš střílel z dobré pozice vedle, Hálovu střelu srazila obrana na roh. Skórovat se podařilo až sedm minut před koncem. To se Ordoš prosadil středem a chladnokrevně zakončil. V závěrečných minutách sahala Sigma alespoň po bodu. Tečované střely Dreksy a Navrátila šly o kousek vedle, v nastavení byl v tutové pozici Zahradníček, ale odkrytou bránu přestřelil.

FK Viktoria Žižkov – SK Sigma Olomouc 2:1 (1:0)

Branky: 45 + 1 Podrazký, 46. Šťastný – 83. Ordoš. Rozhodčí: Zelinka – Moláček, Dobrovolný. ŽK: Podrazký, Bazal, Šťastný – Dreksa, Vašíček, Navrátil. Diváci: 2582.
Žižkov: Holý - Dressler, Šťastný, Hovorka, Bartošák (13. Podzimek) - Bazal, Súkenník, Podrazký (88. Opluštil), Folprecht - Voltr, Marek (66. Karafiát). Trenér Jindřich Trpišovský.

SK Sigma: Blaha – Hála, Dreksa, Škerle, Vepřek – Varadi (67. Navrátil), Houska, Cana, Plšek (46. Ordoš), Schulmeister (60. Zahradníček) – Vašíček. Trenér Leoš Kalvoda.

Střely na: 2:1
Střely vedle: 2:8
Rohy: 3:3
Fauly: 23:21
Ofsajdy: 4:7

Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval