Šestnáctka vyhrála, Baďura dal hattrick

03.09.2014 / SCM

Jasnou záležitostí byl zápas Memoriálu Vlastislava Marečka mezi SK Sigma Olomouc U 16 a 1. HFK U 16. Domácí šestnáctka měla celý zápas trvalou převahu, z mnoha šancí proměnila jen sedm. Střelcem utkání byl třígólový útočník Rostislav Baďura.

Šestnáctka šla rychle za svým cílem a záhy bylo rozhodnuto. Ve 4. minutě Malenda přiťukl míč do kroku Slámovi, jehož bomba pod břevno znamenala vedení domácích. O pět minut později Baďura dobře atakoval brankáře, ten pokazil odkop. Balon získal volný Malenda a trefil pohodlně do prázdné. V 15. minutě se probil vápnem až před bránu Baďura. Protihráči jeho přihrávku srazili, ale dostal se znovu k míči a bylo to 3:0. Čtvrtou branku dal po půlhodině hry Jankovič, trefil se z dobrých pětadvaceti metrů do pravé šibenice. Po přestávce skóre ještě narostlo. Sigma měla hodně šancí, ale proměnila už jenom tři. Nejprve Baďura zkompletoval hattrick, pak dal minutu před koncem sedmou branku střídající Houdek.

SK Sigma Olomouc U 16 – 1. HFK Olomouc U 16 7:0 (4:0)

Branky: 15., 42. a 55. Baďura, 4. Sláma, 9. Malenda, 30. Jankovič, 79. Houdek. Rozhodčí: Kološ. ŽK: Sláma – Přenosil, Elsner.
SK Sigma U 16: Zatloukal – Galus (65. Diblík), Sedlmajer (65. Neuer), Sivoň (65. Houdek), Sláma – Matoušek (65. Nízký), Zmrzlý (48. Spáčil), Kamas, Jankovič (65. Obdržálek) – Malenda, Baďura. Trenér Lukáš Staroba.