Aktuality

Ordoš: Doufám, že to bude pokračovat

Ordoš: Doufám, že to bude pokračovat

03.11.2014 / A tým

Ve třináctém kole FN ligy porazili fotbalisté SK Sigma Olomouc doma Pardubice 1:0. Zápas skončil nejtěsnějším vítězstvím Hanáků proto, že neproměňovali šance. A bylo jich dost. Kdyby třeba záložník Michal Ordoš proměnil jen polovinu svých, odjížděli hosté z Androva stadionu s debaklem. „Jenom já jsem měl šest gólovek. Kdyby proměnil polovinu, tak to skončilo čtyři nula,“ řekl Michal Ordoš.

Pardubice jste porazili těsně, ale mohlo to by jasně. Šancí jste měli dost, jen vy sám minimálně na hattrick.
Jsem rád, že jsme to zvládli a vyhráli. Protože kdybychom dostali branku, tak bych to musel vzít celé na sebe. Bohužel … Špatné řešení. Snažil jsem se to hrát trošku na krásu a také to tak dopadlo. Ale myslím si, že ta druhá hlavička už byl gól. Srazil si to regulérně za čáru. Ale to už je jedno. Jsem rád, že nám to nepotrestali, protože pak by mě ty šance mrzely. Takhle jsem si to doufám vybral a teď to tam bude dál padat. Mělo tam být z mé strany víc chladnokrevnosti, za třicet minut jsem měl snad víc střel než celý mančaft dohromady. Je pozitivní, že jsem se do šancí dostal a věřím, že to příště proměním.

Přidali jste osmé vítězství v řadě, nakonec to, podle předpokladů, nebyl jednoduchý zápas.
Věděli jsme, do čeho jdeme. Pro nás je každý zápas důležitý a my jsme to chtěli zvládnout jako ty předešlé, co jsme vyhráli. Myslím, že jsme byli od začátku lepší. Kdybych proměnil alespoň jednu nebo dvě šance, co jsem měl, tak se nebylo o čem bavit.

Závěr byl trošku hektický, měli jste v něm hodně gólovek. Třeba i přečíslení pět na dva. To by se mělo proměňovat.
To jsme uhráli špatně. Musíme to dohrát do prázdné brány a my si centrujeme z rohu vápna na druhý roh. To se prostě nemůže stát. Tentokrát nám trošku chyběl klid ve finální fázi. Na druhou stranu, diváci si to asi užili. Protože těch posledních dvacet minut to bylo nahoru dolů.

Byl to možná těžší zápas, než se zdálo?
Nemyslím si. Začali jsme velmi dobře, měli jasně navrch. Pak jsme se trošku vytratili, ale zápas se hodnotí podle toho, kolik jsme měli střel na branku a jak to vypadalo. A jenom já jsem měl šest gólovek. Kdybych proměnil polovinu, tak to skončilo čtyři nula. Nemrzí mě to, vyhráli jsme jedna nula. Kdyby ne, tak bych byl naštvaný, ale takhle jsem rád, že jsem si to vystřílel, když jsme zápas zvládli.

Jaká je nálada v mančaftu po osmé výhře v řadě?
Pohoda šla vidět těch posledních dvacet minut, kdy šel jeden útok za druhým na jejich bránu. Kdybychom dali na dva nula, tak Pardubice dostaly pět gólů, jak ostatní mančafty tady. Ale bohužel, já jsem spálil svoje gólovky … No nic, jedeme dál, musíme vyhrát. Série je krásná, ale když těch zápasů uděláme čtrnáct a pak všechno prohrajeme, tak nepostoupíme. Takže potřebujeme bodovat pořád. Věřím, že si uděláme takový náskok, abychom to odehráli v klidu. Myslím, že už jde vidět, že si za tím jdeme. Už to s námi nikdo mít lehké nebude, jako na začátku.

Je to tím, že už jste si zvykli na tu soutěž?
Myslím si, že jsme si zvykli, ale na druhou stranu mančafty už z nás dostaly strach. Což jsem viděl třeba v Táborsku, to z nás mělo velký respekt. Ze začátku, když ty mančafty viděly, že se trápíme, tak se na nás ještě hecly. Ale teď už po těch osmi výhrách vidím od soupeřů velký respekt. Zatím toho patřičně využíváme a doufám, že tohle bude pokračovat.
A tým - další aktuality:

Áčko veze z Ďolíčku důležité tři bodyÁčko veze z Ďolíčku důležité tři body
| 16.02.2019
Sestava SK Sigma proti BohemiansSestava SK Sigma proti Bohemians
| 16.02.2019
A tým čeká střetnutí na půdě BohemiansA tým čeká střetnutí na půdě Bohemians
| 15.02.2019
Nešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořitNešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořit
| 14.02.2019
Pilař: Neměli jsme si nechat remízu vzítPilař: Neměli jsme si nechat remízu vzít
| 09.02.2019
V mrazivém večeru nezískali Hanáci ani bodV mrazivém večeru nezískali Hanáci ani bod
| 08.02.2019
Sestava SK Sigma proti JablonciSestava SK Sigma proti Jablonci
| 08.02.2019
Už zítra Sigma zahájí jarní část FORTUNA:LIGYUž zítra Sigma zahájí jarní část FORTUNA:LIGY
| 07.02.2019
Trenér Jílek: V přípravě jsme splnili, co jsme si naplánovaliTrenér Jílek: V přípravě jsme splnili, co jsme si naplánovali
| 06.02.2019
Souhrn zimní přípravy A týmuSouhrn zimní přípravy A týmu
| 03.02.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná