Sigma získala další body, navíc vylepšila skóre

04.10.2014 / A tým

Jasnou záležitostí bylo utkání 9. kola FN ligy SK Sigma Olomouc versus Vlašim. Hosté šli už ve 21. minutě do deseti a Hanáci využili přesilovku dokonale. Nasázeli soupeři šest branek, střelce utkání byl útočník Tomáš Chorý, autor dvou gólů.

Sigma do zápasu vstoupila lépe než týden předtím proti Mostu. A hned se tlačila do útoku. Navrátil, Cana a Hála nejprve stříleli nepřesně. V 9. minutě už byl Navrátil přesný, hosty po jeho tvrdé střele zdálky zachránila pravá tyčka. Ve 14. minutě rozehrál Houska přímý kop na Vašíčka, ten byl sám na penaltovém puntíku, ale střela mu vůbec nesedla. Ve 21. minutě vypadl brankáři Fendrichovi balon, Navrátil se ho zmocnil, měl před sebou už jen prázdnou bránu. Hostující gólman ho stáhl rukama k zemi. Následovala červená a penalta. Tu Plšek proměnil a Sigma vedla 1:0. Náhradní brankář Rondzik také chyboval, když přišel o balon v souboji s Vašíčkem. Jenže ten ani nadvakrát nedokázal dostat balon tam, kam chtěl. Takže Sigma po první půlce vedla jen těsně.

To se změnilo rychle po přestávce. Nejprve ve 47. minutě Vašíčkovi chytil brankář hostů další šanci. Ale vzápětí už inkasoval. Houska se po příhře Navrátila protáhl obranou Vlašimi a bombou od břevna zvýšil na 2:0. Tím začala branková desetiminutovka Sigmy. V 53. minutě dal třetí branku hlavou po centru Zahradníčka Šindelář. Za další dvě minuty centroval znovu Zahradníček zprava a na zadní tyčce skóroval Vepřek. Pátý gól dal v 58. minutě střídající Chorý. Po centru Zahradníčka a hlavičce Šindeláře do praév tyčky dorážel. Jedenáct minut před koncem utekl po levé straně Zahradníček, přihrál pod sebe Chorému. Ten si připravil míč ke střele a bylo to 6:0. Sigma přesilovku využila dokonale, hosté mohli být rádi, že inkasovali jen šestkrát.

Reportáž z utkání

SK Sigma Olomouc – Vlašim 6:0 (1:0)

Branky: 58. a 79. Chorý, 24. Plšek (pen.), 48. Houska, 53. Šindelář, 55. Vepřek. Rozhodčí: Jílek – Kordula,  Kotalík. ŽK: Cana – Průcha. ČK: 21. Fendrich. Diváci: 2077.

SK Sigma: Reichl – Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek – Zahradníček, Cana (46. Ordoš), Houska (69. Habusta), Navrátil – Plšek, Vašíček (56. Chorý). Trenér Leoš Kalvoda.

Vlašim: Fendrich – Breda (23. Rondzik), Simerský, Štochl, Starý – Petrů (62. Radoš), Hronek – Janda, Grajciar (62. Barák), Průcha – Jakubov. Trenér Vlastimil Petržela.

Střely na: 13:0
Střely vedle: 13:4