Sigma U 14 vyhrála Magic Cup Šumava 2014

05.06.2014 / Sportovní třídy

Starší žáci SK Sigma Olomouc U14 se po roce opět zúčastnili velice kvalitně obsazeného turnaje Magic Cup Šumava. Po loňském vítězství, tak jeli hráči ročníku 2000 do Loučovic jako obhájci trofeje. A zpět na Hanou se vraceli s pohárem za první místo.

Na mezinárodní turnaj přijalo pozvání celkem 8 týmů z České republiky (SK Sigma Olomouc, AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, Viktoria Plzeň, Dynamo České Budějovice), Slovenska (ŠK Slovan Bratislava), Ruska (Sinara Jekatěrinburg) a Kanady (FC Cobras Ottawa). Turnaj byl rozdělen do dvou čtyřčlenných skupin, kde se hrálo každý s každým a dva nejlepší celky postoupily do semifinále, týmy na 3. a 4. místě čekaly pouze zápasy o konečné 5. až 8. místo. Sigmáci se postupně ve skupině utkali s Ottawou, Slávií a Plzeňskou Viktorkou. Ve všech utkáních kluci jasně dominovali ve všech aspektech individuálních herních činnostech jednotlivce a týmového výkonu a zaslouženě v utkáních slavili přesvědčivá vítězství.

V semifinále je pak čekal domácí tým Dynama České Budějovice. Utkání mělo zpočátku nervózní průběh se spoustou osobních soubojů a nepřesností v rozehrávce. Sigma však postupně začala kontrolovat hru a předvedla několik pohledných akcí. Po jedné z nich se dostal k zakončení Zlatohlávek a po dvaceti minutách jsme vedli 1:0. Hned vzápětí se po individuální akci snažil ve vápně prosadit Vybíral, byl faulován a pokutový kop proměnil opět Zlatohlávek. Ve druhém poločase si už kluci vítězství pohlídali a i přes několik slibných příležitostí se jim už nepodařilo skóre navýšit.

Ve finále se tak měli poslední den turnaje utkat s pražskou Spartou. Oba týmy se prezentovaly po celý turnaj agresivním pojetím, rychlou útočnou hrou podpořenou kvalitními individuálními výkony na obou stranách. Snad nervozita nebo ubývající síly zapříčinily, že se klukům vstup do utkání vůbec nepovedl. Chyběla přesnost, rychlá práce s míčem, snaha o kombinaci a u všech míčů jsme byly o jeden, dva kroky později než soupeř, který působil velmi motivovaným a sebevědomým dojmem. Změně stavu ve prospěch Sparty zabránil v několika gólových a nebezpečně vypadajících situacích po celý turnaj velmi dobře chytající Hruška. Ve druhém poločase jsme předvedli lepší vstup do utkání a po pěkné křídelní akci se hlavou na hranici malého vápna po přesném centru Kubáče prosadil Dubnický. Posledních 20 minut utkání už bylo znát, že oba týmy ze sebe vydávají po náročném programu poslední zbytky sil. Nad fotbalovostí začali převládat osobní souboje a boj o každý metr hřiště. Obrana Sigmy však působila spolehlivě a do konce utkání už nepustila soupeře do vážnějších šancí. Po závěrečném hvizdu, tak mohla naplno propuknout radost chlapců ze Sigmy. „Chci poděkovat všem hráčům nejen za předvedené výkony na turnaji, ale v celém soutěžním ročníku a přeju jim, aby jim chuť a radost z fotbalu vydržela co nejdéle,“ řekl trenér David Čech.

Utkání ve skupině
SK Sigma Olomouc – FC Cobras Ottawa 5:0 (3:0)

Střelci branek: 5. Grygar, 10. Zlatohlávek, 30. Boukhatem, 36. Vybíral, 61. Ždánský
SK Sigma Olomouc – SK Slavia Praha 12:0 (7:0)
Střelci branek: 6. Galus, 10. Zlatohlávek, 18. Zlatohlávek, 23. Grygar, 25. Pernica, 31. Wencl, 33. Vybíral, 37. Dubnický, 42. Dubnický, 45. Ždánský, 54. Raab, 63. Wencl
SK Sigma Olomouc – FC Viktoria Plzeň 4:1 (3:1)
Střelci branek: 2. Wencl, 11. Grygar, 34. Zlatohlávek, 38. Dubnický

Semifinále
SK Sigma Olomouc – Dynamo České Budějovice 2:0 (2:0)

Střelci branek: 23. Zlatohlávek, 29. Zlatohlávek (pen.)

Finále
SK Sigma Olomouc – AC Sparta Praha 1:0 (0:0)

8. FC Cobras Ottawa

SK Sigma: Hruška – Boukhatem, Grečmal, Zima, Kratochvíl, Beňa, Divjak, Pernica, Galus, Kubáč, Grygar, Ždánský, Vybíral, Wencl, Zlatohlávek, Raab, Dubnický, Řípa. Trenéři David Čech a Stanislav Skříček. Kustod: Pavel Tököly.

Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále