Devatenáctka SK Sigma remizovala v Brně

06.08.2014 / SCM

Ve třetím hraném kole celostátní ligy dorostu dal tým SK Sigma Olomouc dvě branky, přesto získal jen bod. Devatenáctka remizovala v Brně 1:1, po prvním poločase a vlastní brance prohrávala, po přestávce se z velké převahy a množství šancí podařilo jen srovnat.

V prvním poločase se hostům nedařilo dostat se do vyložených šancí, sami se o možnosti ke skórování připravovali nepřesností. Přesto mohla jít Sigma do vedení. V 11. minutě zakončil dobře hlavou Yunis, ale domácí brankář předvedl ještě lepší zákrok a vyrazil na roh. Jinak moc šancí nebylo, ale domácí šli do kabin s jednobrankovým vedením. Tři minuty před přestávkou si totiž dal nešťastně vlastní branku Markovič. Po přestávce Sigma zabrala a rychle srovnala. Weinlich pěkně uvolnil Yunise, ten šel sám na brankáře a v poklidu ho obstřelil. Hosté pak dostali domácí po tlak a měli šance. Weinlich střílel z přímého kopu kousek nad, Kotouč po rohu hlavičkoval do brankáře, domácí gólman poté vyběhl včas proti Danisovi. V 67. minutě opět zakončoval Danis, tentokrát mi střelu zmařil jeden z protihráčů. Brno se směrem dopředu ve druhé půlce moc neprosadilo, přesto mělo jednu šanci, hosty ale zachránilo břevno. To bylo dvacet minut před koncem. Sigma i v závěrečné fázi zápasu domácí mačkala, ale druhou branku se dát nepodařilo.

„V prvním poločase hráli kluci pohodlný fotbal, to jsme jim zdůraznili o přestávce. Chtěli hrát fotbal, aby je to nebolelo, nehráli jsme agresivně, nátlakový fotbal. Ve druhém poločase už to bylo jinak, myslím, že kluci splnili to, co měli. Hráli úplně jinak, snažili se chodit do náběhů, do sprintů. Začali jsme trošku víc napadat, bylo vidět, že když jsme dali kolmou přihrávku, tak s tím měli domácí problémy. Škoda, že jsme neproměnili šance, byly tam určitě tři čtyři, které jsme měli dát. Ale protože jsme první poločas hráli tak, jak jsme hráli, tak je ten výsledek spravedlivý,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Roman Sedláček.

Další utkání hraje devatenáctka v sobotu v Řepčíně proti Slovácku (11:00).

Zbrojovka Brno U 19 – SK Sigma Olomouc U 19 1:1 (1:0)

Branky: 42. Markovič vlastní – 50. Yunis. Rozhodčí: Adámková – Pochylý, Hanáková. ŽK: Svoboda, Krištof. Diváci: 120.
SK Sigma U 19: Spurný - Seibert, Kotouč, Markovič, Dostál – Danis (84. Krejčí), Weinlich, Bala (57. Ambrozek), Kubeček, Vychodil (52. Látal) – Yunis. Trenéři Michal Coufal a Roman Sedláček.