Devatenáctka se loučila výhrou, rozhodl Fišer

07.06.2014 / SCM

V posledním kole celostátní ligy dorostu devatenáctka SK Sigma Olomouc porazila doma Teplice nejtěsnějším rozdílem. Jedinou branku utkání dal ve druhém poločase Dominik Fišer.

Jeden z důležitých okamžiků zápasu přišel už v 8. minutě. Yunis důrazem při ataku vybojoval míč, mohl jít sám do zakončení, ale Bílek ho zezadu zkosil. Následovala červená karta pro stopera hostů a Sigma hrála přesilovku. Teplice se zatáhly, pečlivě bránily a čekaly jen na nějaký ten brejk. Hanáci trpělivě dobývali defenzivu soupeře, ale dlouho se nedařilo dát gól. Fišerovi v prvním poločase střela nesedla, stejně dopadly i pokusy Bzirského a Baly. Ve 39. minutě po rohu Weinlicha na zadní tyčce nedostal míč do brány volný Krayzel. Hned v úvodu druhého poločasu byly ve vyložené šanci Bzirský a Bala, oba ale poslali míč jen do připravených rukavic brankáře. V 64. minutě vyrazil vpřed stoper Kotouč, dostal se i k hodně povedené střele, která třela tyčku. O dvě minuty později zakončoval na první tyčce po centru Bzirského zleva na první tyčce Yunis, ale nebyl přesný. V 73. minutě už se to povedlo. Yunis ve vápně sklepl míč na Fišera, ten se neukvapil, ještě si vylepšil palebnou pozici a bylo to 1:0. Druhou branku mohl přidat střídající Ambrozek, radost mu pokazil dobrý zákrokem teplický brankář.

„Proti deseti se někdy hraje mnohem hůř. Soupeř to zavřel, bojoval o každý míč. Měli jsme problém s překonáním obrany protivníka, mužstvo není sehrané, zase jsme zkoušeli mladé hráče. Proti oslabenému soupeři tam musí nastat automatismy, hrát rychle, protože místa moc není. Soupeř slezl na třicet čtyřicet metrů, tam je to těžké. Bylo velké horko, klobouk dolů před tím, jak to ti tepličtí kluci v oslabení odběhali. My jsme se zase neustále snažili nabízet, ale nebylo to dobré v koncovce,“ řekl trenér SK Sigma Augustin Chromý. „Zápas zase posloužil k tomu, abychom vyzkoušeli nové hráče, kteří budou za devatenáctku nastupovat na podzim. A myslím si, že se ukázali ve velmi dobrém světle,“ podotkl.

SK Sigma Olomouc U 19 - Teplice U 19 1:0 (0:0)

Branka:
73. Fišer. Rozhodčí: Marek – Antoníček, Motal. ŽK: Bala, Yunis – Flégl. ČK: 8. Bílek. Diváci: 80.

SK Sigma U 19: Spurný – Seibert (69. Dostál), Kotouč, Krayzel, Jemelka - Fišer, Bala (58. Ambrozek), Weinlich, Bzirský – Yunis (79. Havlíček), Vychodil (46. Látal). Trenéři Augustin Chromý a Lukáš Staroba.

Mladší dorostencům SK Sigma se v Brně nedařiloMladší dorostencům SK Sigma se v Brně nedařilo
| 28.09.2016
I takové zápasy jsou, řekl Lukáš StarobaI takové zápasy jsou, řekl Lukáš Staroba
| 27.09.2016
Mladší dorost SK Sigma neměl venku potížeMladší dorost SK Sigma neměl venku potíže
| 26.09.2016
SK Sigma U 19 s další výhrou, rozhodl VoleskýSK Sigma U 19 s další výhrou, rozhodl Voleský
| 24.09.2016
Mladší dorost SK Sigma hrál s Dunajskou StredouMladší dorost SK Sigma hrál s Dunajskou Stredou
| 21.09.2016
Staroba: Nebylo to jednoduchéStaroba: Nebylo to jednoduché
Devatenáctka SK Sigma zvítězila venkuDevatenáctka SK Sigma zvítězila venku
| 19.09.2016
Mladší dorost SK Sigma doma jen s remízouMladší dorost SK Sigma doma jen s remízou
Jsme rádi, že se útočníkům daří, řekl StarobaJsme rádi, že se útočníkům daří, řekl Staroba