Aktuality

2. kolo: Sigma hraje poprvé doma, proti Frýdku

2. kolo: Sigma hraje poprvé doma, proti Frýdku

08.08.2014 / A tým

První domácí utkání sezóny čeká v sobotu v podvečer fotbalisty SK Sigma Olomouc. Hanáci hrají ve 2. kole FN ligy na Andrově stadionu proti Frýdku-Místku. A samozřejmě by rádi zabodovali naplno a dali rychle zapomenout na porážku z premiérového duelu soutěžního ročníku.

Prohra 1:2 minulou neděli v Praze na Žižkově trenéra Leoše Kalvodu hodně naštvala. „Samozřejmě už to pominulo, to musí pominout. Od pondělí už jsme se soustředili na další zápas, na Frýdek. Viděl jsem záznam z jeho zápasu proti Opavě. A musím říct, že je to mužstvo, které to má založené na poctivé defenzivě, brání na své polovině a čeká na brejky. Které má ale velmi nebezpečné, na to si musíme dát velký pozor,“ řekl Kalvoda. Jeho tým tedy čeká podobný zápas jako na Žižkově. „Ano, zase to bude dobývání. Ale tam se musíme prosadit, hráči si s tím musí poradit. Nějaké věci jdou do hry dát, ale na to se nesmí spoléhat, každá situace je ve fotbale jiná. Pokud si s tím hráči neporadí a nedají tam hru po stranách, čemuž jsme se zase v přípravě věnovali, musí si pomoci standardními situacemi. Tohle hráči hodně podceňují,“ podotkl Kalvoda.

Sigma už má téměř vyprázdněnou marodku. Mimo hru jsou dlouhodobí marodi Zdeněk Zlámal a Radim Nepožitek, s tréninkem už začal Šimon Falta, ale ten ještě připraven není. „Jinak jsou všichni stoprocentně fit, tedy ještě mimo Bystroně,“ uvedl Kalvoda.

Po porážce na Žižkově chystá hanácký lodivod změny v sestavě. „Ano, samozřejmě tam budou změny, počítám, že tři. K dispozici už je Tomáš Janotka, navíc se nám minulou neděli nelíbily výkony některých hráčů,“ řekl Kalvoda.

Sigma čeká první domácí zápas ve druhé nejvyšší soutěži. Leoš Kalvoda věří, že fanoušci si cestu na Andrův stadion najdou a jeho týmu pomůžou k vítězství. „Je to první utkání doma, věřím, že lidi přijdou, i když my jsme tu pozvánku na Žižkově vůbec neudělali, prohráli jsme. Ale věřím, že by tady po fotbale měl být hlad, i když je to jednom druhá liga. Takže věřím, že by diváci mohli přijít,“ poznamenal Kalvoda.

Počasí
Podle serveru chmi.cz bude v dnes zápasu skoro jasno až polojasno. Později odpoledne a k večeru při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty 29 až 32 °C, na horách 22 až 26 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s, v bouřkách přechodně zesílí. Rozptylové podmínky: dobré.

Novinky ve Fanshopu
V nové sezoně bude hrát SK Sigma Olomouc v nových dresech, ty už samozřejmě můžete ve Fanshopu zakoupit. Stojí 990 korun s předním potiskem, záda vám, mimo den zápasu, vyhotoví na počkání, číslo i jméno za šedesát korun. V nabídce jsou zatím velikosti XL, L, M a S, další budou následovat.
Na novou sezonu připravil Fanshop také novou šálu. Je dvoubarevná, jak jinak modrobílá. Z jedné strany s nápisem SK Sigma Olomouc, z druhé je motto 54. Hanáckého pluku „Držte se, Hanáci. Tímto vzdáváme statečným legionářům hold. Z obou stran je letopočet 1919, tedy rok založení našeho klubu, 95. narozeniny má Sigma už v září. Což také připomíná hvězda s pětadevadesátkou v čísle každého dresu našich hráčů. Zpět k šále – je v prodeji za 250 korun.
Zatím poslední novinkou jsou šperky. V nabídce má Fanshop dva druhy náušnic a odznáček. Náušnice za jednotnou cenu 130 korun, odznáček za 80.
Fanshop má otevřeno ve všední dny od 10 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 12.00 a hodinu a půl před zápasem.

Stadion otvíráme hodinu před zápasem
Na utkání budou v provozu tribuny západ a východ, další sektory budou pořadatelé připraveni otevřít operativně v případě potřeby. Naši fanoušci vozíčkáři mají svá místa na jižní tribuně jako vždycky připravená. Brány stadionu otvíráme hodinu před výkopem.

Vstupenky
Lístky v nové sezoně jsou na Sigmu levnější než v minulé. Na kryté sezení stojí vstupenka 80 korun, na nekryté 60. Pokladny budou otevřeny v dostatečném počtu.

Parkování
Pokud na utkání cestujete osobním automobilem, pamatujte na to, že přímo před stadionem nezaparkujete. Využijte parkovacích ploch v okolí stadionu – před halou UP, na travnaté ploše vedle kolejí E. Rošického, před poštou v Ladově ulici nebo u letadla v Legionářské ulici.

Zápasový bulletin
Na fotbale si nezapomeňte koupit zápasový bulletin SigmaFotbal. Stojí dvacku. V zápasovém magazínu SigmaFotbal najdete info o dění v SK Sigma Olomouc, na plakátu je fotka našeho týmu.

Soutěže – vyhrávat můžete i vy!
Jak můžete také soutěžit?
- v týdnu před utkáním probíhá losování o lístky na Rádiu Haná.
- přímo před utkáním probíhá před Fanshopem kvalifikace Rádia Haná, ta posune dva nejlepší ke kopání s Olomouckým deníkem v poločase o 500, 1000 nebo 3000 Kč.
- Bruk Pizza Bar věnoval 1 pizza tolar na konzumaci 1 pizzy dle vlastního výběru. Při utkání vyfotíme jednoho diváka, který je v dalším bulletinu zveřejněn a pak si stačí jen pro tolar přijít.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc: Blaha - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Varadi, Houska, Cana, Ordoš, Schulmeister - Vašíček. Trenér Leoš Kalvoda.
Frýdek-Místek: Prepsl – Talián, Uvíra, Literák, Švrček - Žídek - Pribula, Ďurica, Mozol, Zapalač – Matúš. Trenér Vladimír Goffa.

Utkání SK Sigma Olomouc – Frýdek-Místek se hraje v sobotu 9. srpna od 17.00 (rozhodčí Orel – Hock, Antoníček). Nezapomínejte, že fotbal je nejhezčí přímo na stadionu!
A tým - další aktuality:

22. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Spartu Praha22. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Spartu Praha
| 21.02.2020
Upřesnění termínu utkání se SlováckemUpřesnění termínu utkání se Slováckem
| 21.02.2020
Zařvi si v kulichu! Přijď na utkání Sigmy proti Spartě a získej dárekZařvi si v kulichu! Přijď na utkání Sigmy proti Spartě a získej dárek
| 20.02.2020
Radim Breite: Věřím, že budeme jako tým šlapat Radim Breite: Věřím, že budeme jako tým šlapat
| 20.02.2020
Mojmír Chytil prodloužil smlouvu se SigmouMojmír Chytil prodloužil smlouvu se Sigmou
| 20.02.2020
Sigmu posílil záložník Radim BreiteSigmu posílil záložník Radim Breite
| 20.02.2020
David Houska a Lukáš Juliš v sestavě 21. kola F:LDavid Houska a Lukáš Juliš v sestavě 21. kola F:L
| 19.02.2020
Vstupenky na utkání se Spartou stále v prodejiVstupenky na utkání se Spartou stále v prodeji
| 18.02.2020
Lukáš Juliš: Dva góly hned v prvním utkání? To si musíte vysnítLukáš Juliš: Dva góly hned v prvním utkání? To si musíte vysnít
| 15.02.2020
Úspěšný start do jara. Sigma v Teplicích zvítězila 3:1Úspěšný start do jara. Sigma v Teplicích zvítězila 3:1
| 15.02.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná