Sigma vybojovala bod

09.03.2014 / A tým

V 19. kole Gambrinus ligy měli fotbalisté SK Sigma Olomouc doma za soupeře Mladou Boleslav. Utkání skončilo nerozhodně jedna k jedné.

Trenér Zdeněk Psotka udělal změny v sestavě, místo zraněného Zdeňka Zlámala chytal Martin Blaha, v základu nastoupil poprvé na jaře Šimon Falta.

V začátku zápasu byli aktivnější hosté, zahrávali v první čtvrthodince čtyři rohové kopy, ale Blaha nic zásadního řešit nemusel. Sigma se také snažila. Hned na začátku se zkoušel uvolnit Depetris, ale přes druhého protihráče už neprošel. V 16. minutě kopala roh, který hosté odvrátili. O čtyři minuty později hledal Depetris přihrávkou mezi beky Zahradníčka, ale tomu chyběl k míči krok. Ve 28. minutě střílel zdálky Navrátil, ale nebyl přesný. Deset minut před přestávkou střílel zpoza vápna po odraženém míči Navrátil, jeho pokus ještě tečoval Depetris, ale brankář hostů měl. O minutu později střílel zdálky nad Pospíšil.

Ve čtvrté minutě druhé půle vypálil zdálky Depetris, zamířil jen tam, kde byl nachystaný gólman. V 50. minutě zakončovali závar před boleslavskou brankou Depetris s Pospíšilem, byl z toho roh. Vzápětí přišel další povedený moment Sigmy. Po hezkému pasu Falla centroval před Zahradníček, ale volného Depetrise nenašel. V 56. minutě přišel další roh Sigmy, po kterém vyrazili hosté do brejku. Se zakončením Štohnazla si Blaha poradil. V 63. minutě centroval zprava Navrátil, Depetris z malého vápna hlavičkoval, ale bránu netrefil. Co nebylo přáno domácím, to se povedlo hostům. V 65. minutě sedla střela Štohanzlovi a bylo 0:1. V 68. minutě fauloval Dosoudil ve vápně Navrátila, ten musel být ošetřován, ale sudí Hrubeš nechal pokračovat ve hře … Sigma se snažila nepříznivý stav změnit. Ale nedařilo se. V 83. minutě po přímém kopu hlavičkoval Škerle nad. O dvě minuty později kopala Sigma tři rohy v rychlém sledu. A ten třetí byl šťastný. Šindelář vybojoval míč, vrátil do ohně, tam se nejlépe zorientoval Varadi a bylo srovnáno! V nastaveném čase zkosil Jarolím zezadu Depetrise, ale rozhodčí Hrubeš mu zřejmě nechtěl dát žlutou kartu, protože už jednu měl … Následovala standardka a konec utkání.

Sestřih gólových momentů utkání

SK Sigma Olomouc – Mladá Boleslav 1:1 (0:0)

Branky: 87. Varadi - 65. Štohanzl. Rozhodčí: Hrubeš – Vlasjuk, Arnošt. ŽK: Zahradníček, Depetris, Rolinc – Magera, Jarolím, Dosoudil, Bořil. Diváci: 4090.

SK Sigma: Blaha – Varadi, Svozil, Šindelář, Škerle – Zahradníček (63. Nepožitek), Pospíšil, Fall, Falta (74. Rolinc) – Navrátil (85. Plšek), Depetris. Trenér Zdeněk Psotka.

Ml. Boleslav: Diviš – Kysela, Dosoudil, Kúdela, Bořil  – D. Jarolím, Ščuk, Štohanzl, Chramosta (80. Koreš), Magera (56. Zahustel) – Nešpor. Trenér Karel Jarolím.

Střely na: 5:3
Střely vedle: 5:3