Sigma porazila v přípravě Zlín

09.07.2014 / A tým

V šestém přípravném utkání porazili fotbalisté SK Sigma Olomouc ve Slatinicích Zlín 3:0. Branky nastříleli Jiří Texl, Jakub Rolinc a David Houska.

Od začátku zápasu byla Sigma lepší a rychle vedla. Už ve 3. minutě zakončoval po centru Vepřka Rolinc, to ještě hosté stačili odvrátit, ale dorážka Texla byla gólová. Po minutě inkasoval Zlín znovu, ale branka Plška pro ofsajd neplatila. Sigma se stále snažila o ofenzivu a další šance přišly. V 17. minutě si ze středu pole došel až do šestnáctky pro zakončení s míčem na noze Ordoš, jeho ránu brankář vyrazil, stejně dopadla i dorážka Rolince. O dvě minuty později střílel Ordoš z dobré pozice vedle. Ve 20. minutě přišla jediná střela hostů na bránu v prvním poločase, míč trošku zaplaval, ale Bárta se překvapit nenechal. To už se hrálo za deště. Sedm minut před přestávkou šel na gólmana Rolinc sám, ale neprostřelil ho. Ve 42. minutě po domácím brejku nacentroval zprava Zahradníček, Rolinc si zpracoval míč, obtočil se kolem protihráče a zavěsil – 2:0.

Po přestávce Sigma kontrolovala hru, ale směrem dopředu byla nepřesná. Až po hodině hry dvakrát vystřelil z hranice šestnáctky Navrátil, poprvé vedle, podruhé nad. Pak přišly dvě v houstnoucím dešti nebezpečné střely hostů, ale Bárta pokusy Železníka a Holíka vyrazil. Šestnáct minut před koncem dal po rychlé akci Navrátil zleva balon na vápno Houskovi, který se trefil k pravé tyčce – 3:0. V závěru měl ještě dvakrát kousek ke gólu Chorý, nebo po dobré táhlé střele zdálky Hála, ale stav už se neměnil.

„Byl to kvalitní zápas, ale po přestávce a vedení o dvě branky už se mi to přestalo líbit. Kazili jsme hodně přihrávek, hráli jsme lehkovážně a Zlín tam měl nepříjemné akce. Je plus, že nedostáváme góly, ale musíme pracovat na tom, abychom nekazili v přechodové fázi," řekl trenér SK Sigma Leoš Kalvoda.

SK Sigma Olomouc – Fastav Zlín 3:0 (2:0)

Branky: 3. Texl, 42. Rolinc, 74. Houska. Rozhodčí: Antoníček – Peřina, Machálek. Diváci: 350.
SK Sigma: Bárta – Texl (60. Hála), Dreksa, Šindelář (46. Svozil), Vepřek - Zahradníček, Plšek, Cana (60. Houska), Ordoš, Navrátil – Rolinc (46. Chorý). Trenér Leoš Kalvoda.

| 30.09.2016
9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej
| 29.09.2016
Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!