5. kolo SK Sigma Olomouc vs FC Baník Ostrava 5. kolo SK Sigma Olomouc vs FC Baník Ostrava

Juniorka SK Sigma dala Dukle pětku

10.03.2014 / B tým

Druhé jarní vítězství s pěti nastřílenými góly zaknihovala juniorka SK Sigma Olomouc. Po výhře 5:2 doma nad Teplicemi naše juniorka zvítězila dnes v utkání 26. kola Juniorské ligy v Praze nad Duklou stejným výsledkem. V olomouckém dresu nastoupil v základní sestavě argentinský záložník Facundo Serra (1991), který je v klubu na zkoušce.

Úvod zápasu byl dramatický. Ve 3. minutě trefil Adam Ševčík břevno a vzápětí šli do vedení domácí. Po chybce vzadu brankář Chvěja fauloval Brejchu a nařízenou penaltu proměnil Preisler. Což ale nijak nevzalo hostům chuť do hry. A netrvalo dlouho, aby se změnilo skóre. V 15. minutě srovnal po přihrávce Habusty Adam Ševčík. Ve 28. minutě se po rohovém kopu Stříže prosadil hlavou Adamův brácha Ondřej a bylo to 1:2. Jedenáct minut před přestávkou prodloužil A. Ševčík míč hlavou, P. Ševčík přihrával pro Stříže, který sám před brankářem zakončil přesně – 1:3.

Náskok dvou branek Sigma po přestávce rychle navýšila. V 55. minutě přidal čtvrtou brankou po centru P. Ševčíka lobem Schmidt. Za dalších deset minut vsítil pátou branku Hanáků po přihrávce P. Ševčíka Habusta. Sigma v zápase dominovala a mohla přidat i další branky. Habusta a Stříž stříleli nepřesně, sám před brankářem byl Chorý, ale gólmana nepřelstil. V závěru se domácím podařilo snížit na rozdíl tří branek.

Dukla Praha jun. – SK Sigma Olomouc jun. 2:5 (1:3)

Branky: 4. (pen.) Preisler, 87. Brejcha – 15. A. Ševčík, 28. O. Ševčík, 34. Stříž, 55. Schmidt, 65. Habusta. Rozhodčí: Váňa – Kříž, Musil.
SK Sigma jun.: Chvěja – Hladík (65. Kováč), O. Ševčík, Štěrba, Hýbl – Stříž, Habusta, Serra (65. Vichta), P. Ševčík – A. Ševčík (60. Chorý), Schmidt (60. Holub). Trenéři Augustin Chromý a Josef Mucha.