Navrátil: Respekt k soupeři, bod musíme brát

10.03.2014 / A tým

V utkání proti Mladé Boleslavi chtěli fotbalisté SK Sigma Olomouc samozřejmě naplno bodovat. Vždyť hráli doma. Ale nakonec brali jen jeden bod za remízu 1:1. „Myslím, že šancí jsme měli hodně. Ale respekt k soupeři, bod musíme brát,“ řekl po utkání záložník Jan Navrátil.

K výhře a prohře jste v dosavadní jarní bilanci přidali i remízu. Je nerozhodný výsledek proti Boleslavi pro vás dobrý?Myslím, že Boleslav byla silný soupeř. V prvním poločase, v prvních dvaceti třiceti minutách, jsme se s tím nevyrovnali. Neměli jsme odražené balóny, kopali jsme to na Davida Depetrise a soupeř všechny souboje vyhrával. My jsme chodili za něj, místo abychom chodili pod něj a míče sbírali, hosté měli odražené balóny. Druhou půlku už jsme jich měli víc a také přišel větší tlak. Měli jsme dost standardek, myslím, že šancí jsme měli hodně. Ale respekt k soupeři, bod musíme brát.

Projevila se v úvodu zápasu ještě nějak tak porážka nula čtyři z Teplic?
To ne, to si nemyslím. Jsou takové zápasy, byl to zápas blbec, v Teplicích se nám to vůbec nepovedlo. Bylo to špatné. Teď jsme sice hráli doma, ale přijel kvalitní soupeř. Těch dvacet třicet minut jsme se s tím nevyrovnali, ale pak už to bylo dobré.

Diváci po vašem střetu s protihráčem chtěli pokutový kop. Bylo to tak?
Nevím. Balón jsem si dal před sebe a cítil kontakt jeho nohy. Ale soudit to nebudu. Trošku mě vzal, měl jsem podvrtnutý kotník, ale soudit to nemůžu.

Z prvních tří zápasů jara má Sigma čtyři body. Je to dobrá bilance?
Nevím, jestli dobrá. Myslím, že v Teplicích jsme něco měli uhrát, ale prostě jsme tam hráli špatně. To už nevrátíme, musíme se dívat jenom dopředu.

Proti Boleslavi už to bylo, především ve druhém poločase, lepší než v Teplicích. Jak už jste zmínil, Boleslav je silný soupeř. Ve druhé půli jste ji celkem mačkali.
Je to hodně silný soupeř, hlavně v úvodu utkání to bylo vidět. Ve druhém poločase už jsme se zlepšili, to nám přineslo tlak. Škoda, že jsme toho do gólu nedohráli víc.

Možná tentokrát scházelo to střelecké štěstí, které jste měli třeba proti Slavii?
Přesně tak. Tam do čeho jsme kopli, to byl gól. Teď to chybělo. Ale do šancí jsme se tlačili, od toho druhého poločasu se musíme odrazit.