Aktuality

Zlámal: Zápas byl veledůležitý

Zlámal: Zápas byl veledůležitý

10.04.2014 / A tým

Až v nastaveném čase přišel o čisté konto v utkání 23. kola Gambrinus ligy brankář SK Sigma Olomouc Zdeněk Zlámal. Po výhře 2:1 ho ztracený čistý štít tolik neštval, ale zamrzel. „Lehce mě to štve, ale postupem času už to hodím za hlavu. Prostě ty tři body jsou nejdůležitější, snad tu nulu vychytám někde jinde,“ řekl Zdeněk Zlámal.

Jak moc váš štve, že jste přišel o čisté konto v nastaveném čase?
Strašně moc. Na jednu stranu mě to strašně moc štve, ale na druhou stranu, my jsme se celý týden připravovali jenom na to, abychom vyhráli a získali tři body. Toho jsme docílili. Byli jsme na soustředění, otočili jsme všechny rituály, věci jsme udělali úplně jinak. Ten nejdůležitější cíl jsme splnili, tři body jsme získali. Ale samozřejmě ta nula štve. Pořád jsem apeloval, ať se všichni koncentrují do poslední minuty, že nesmíme dostat góla, pořád jsem na ně řval. A asi málo (směje se). Příště asi musím řvát víc. Lehce mě to štve, ale postupem času už to hodím za hlavu. Prostě ty tři body jsou nejdůležitější, snad tu nulu vychytám někde jinde.

Bylo znát, že to byl těžký zápas, ta tíha zodpovědnosti na týmu ležela. Nebylo to takové lehké, pohledné, jak by mohlo.
Samozřejmě. V neděli to byl nervózní zápas, hráli jsme o šest bodů. To každý viděl. Každá chyba by znamenala problém. Ale všichni jsme to zvládli, všichni zodpovědně, hecovali jsme se. A myslím si, že nám ty změny pomohly. I to soustředění, kde jsme si spoustu věcí řekli. Šli jsme tomu naproti. A touha po vítězství byla víc na naší straně, to rozhodlo.

Pro vás to byl možná trošku zvláštní zápas. Soupeř měl první střelu na branku až v době, kdy už jste dva nula vedli. Ale v prvním poločase vás málem překonal Aleš Škerle.
No, Alde mě první prověřil (směje se). To bylo také se štěstím, ale důležité. Protože kdyby Bohémka dala gól, tak by to bylo obrovsky těžké. A bylo důležité, že jsme nepanikařili ani za stavu nula nula, věděli jsme, že góla dáme. To bylo důležité. Já jsem pak na Variho vykopl a on nacentroval na ten krásný gól. Pak nějaké střely byly, ale nebylo to až tak těžké. Ten inkasovaný gól, bohužel. Skákal jsem na něj, že mu to vypíchnu, ale pak jsem si uvědomil, že bych ho mohl zfaulovat, byla by penalta a červená, to by bylo horší. Tak bohužel.

Nastoupili jste v trochu pozměněné sestavě. Spolupráce se stopery jistě nebyla problém, v takovém složení už jste odehráli mnoho zápasů.
Trenér udělal nějaké změny, jak Aleše, tak Pavla znám výborně. Vím, co od nich můžu očekávat, oni vědí, co můžou očekávat ode mě. Takže v tomhle nebyl vůbec problém. Bylo vidět, že jsme se i perfektně povzbuzovali, to si myslím je také hrozně důležité. Pavel hrál naposledy v září, ten to zvládl výborně.

Mohlo by dát to důležité vítězství přece jen jistý klid týmu do dalších kol?
Určitě tam ten klid úplně ještě není. Ale nedělní zápas byl veledůležitý, a ten jsme zvládli. A pořád jedeme dál. Na další zápasy bychom se měli připravit stejně jako na Bohémku, zodpovědně. Zachovat pokoru, klid. A věřím, že to bude dobré.
A tým - další aktuality:

A tým čeká střetnutí na půdě BohemiansA tým čeká střetnutí na půdě Bohemians
| 15.02.2019
Nešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořitNešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořit
| 14.02.2019
Pilař: Neměli jsme si nechat remízu vzítPilař: Neměli jsme si nechat remízu vzít
| 09.02.2019
V mrazivém večeru nezískali Hanáci ani bodV mrazivém večeru nezískali Hanáci ani bod
| 08.02.2019
Sestava SK Sigma proti JablonciSestava SK Sigma proti Jablonci
| 08.02.2019
Už zítra Sigma zahájí jarní část FORTUNA:LIGYUž zítra Sigma zahájí jarní část FORTUNA:LIGY
| 07.02.2019
Trenér Jílek: V přípravě jsme splnili, co jsme si naplánovaliTrenér Jílek: V přípravě jsme splnili, co jsme si naplánovali
| 06.02.2019
Souhrn zimní přípravy A týmuSouhrn zimní přípravy A týmu
| 03.02.2019
V posledním utkání zimní přípravy A tým neuspělV posledním utkání zimní přípravy A tým neuspěl
| 01.02.2019
S dánským Hobro A tým v přípravě remizovalS dánským Hobro A tým v přípravě remizoval
| 28.01.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná