28. kolo: Sigma jede na Spartu

10.05.2014 / A tým

V osmadvacátém kole Gambrinus ligy budou hrát fotbalisté SK Sigma Olomouc v Praze proti Spartě. Utkání Hanáků proti čerstvému mistrovi je na programu v neděli od 16.45.

Sigma hraje o ligové bytí, v neděli musí uhrát nějaké body na stadionu čerstvého šampiona. „Samozřejmě to nebude jednoduché utkání. Navíc těžko si vybírat, jestli je lepší jet na to utkání, když už je Sparta mistrem, nebo kdyby ještě musela. Těžko říct, co by pro nás bylo lepší. Bude tam asi velká kulisa, domácí hráči budou uvolnění. My vzhledem k situaci, ve které jsme, se musíme pokusit hrát o body na Spartě. Takže se budeme snažit, uvidíme, co nám soupeř dovolí,“ řekl trenér SK Sigma Ladislav Minář. „Sparta letos v rámci ligy tolik slabin neměla. Končí soutěž, prohráli jednou. Takhle suverénní Spartu jsme za poslední roky neviděli. Je to dobře poskládané mužstvo, nějaké velké slabiny nenacházím,“ podotkl.

Minulé kolo doma měli Hanáci zápas proti Ostravě výtečně rozehraný, vedli dva nula, ale pak si to pokazili. Na Spartě ale můžou jen překvapit. „Myslím, že hráči musí vědět, že zápas proti Ostravě pro ně byl určitě psychicky náročnější. Teď všichni čekají, že tam prohrajeme, takže tým nemusí být v takové křeči, může hrát daleko uvolněněji,“ řekl Minář.

Po druhém zápase v řadě ztraceném v nastaveném čase se v Sigmě snažili znovu především tým burcovat a nabudit. „Samozřejmě se o to snažíme. Na druhou stranu to nemůžeme přehánět a musí tam být i taková ta přísnost a koncentrace. Nedá se pořád jen uvolňovat, musí tam být i malinko jiný režim,“ řekl Minář.

V sestavě SK Sigma budou chybět útočník Michal Ordoš a záložník Radim Nepožitek.

Poslední utkání v Olomouci – 10. listopadu 2013
SK Sigma Olomouc – Sparta Praha 1:1 (1:1). Branka:  10. Doležal – 39. Hušbauer. Rozhodčí:  L. Kovařík – Mencl, Pospíšil. ŽK:  Schulmeister, Houska - Dočkal. Diváci: 7588. SK Sigma:   Zlámal – Varadi, Koutný, Škerle. Vepřek – Houska (74. Wijlaars), Šindelář, Ordoš (80. Karaš) – Navrátil, Doležal, Falta (46. Schulmeister). Trenér Zdeněk Psotka. Sparta:  Vaclík – Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa – Dočkal (70. Bednář), Mareček, Vácha, Hušbauer, Krejčí – Lafata. Trenér Vítězslav Lavička.

Poslední utkání v Praze – 24. září 2012
Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 1:2 (0:0). Branky:  60. (pen.) Kadlec – 65. Ordoš (Rossi), 78. Ordoš (Škerle). Rozhodčí: Adámek – Jiřík, Hájek. ŽK: Gil, Pavelka - Schulmeister, Blaha, Hořava. Diváci: 7756. Sparta: Vaclík - Vidlička (28. Gil), Švejdík, Jarošík, Pamič – Kadeřábek (81. Přikryl), Pavelka (71. Matějovský), Holek, Krejčí - Kweuke, Kadlec. Trenér Vítězslav Lavička. SK Sigma: Blaha – Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek – Pospíšil, Ordoš, Hořava – Schulmeister, Doležal, Petr (83. Hubník). Trenér Roman Pivarník.

Počasí
Podle serveru chmi.cz bude v den zápasu přes naše území k východu přecházet okludující frontální systém. Za ním k nám bude proudit vlhký a chladný vzduch od západu až severozápadu. Mělo by být většinou oblačno, během dne místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejvyšší teploty 15 až 17 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s. Rozptylové podmínky: dobré.

Pravděpodobné sestavy
Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Hybš  - Dočkal, Vacek, Vácha, Hušbauer, L. Krejčí – Lafata. Trenér Vítězslav Lavička.
SK Sigma Olomouc: Zlámal – Vidlička, Dreksa, Škerle, Javůrek – Varadi, Houska, Šindelář, Pospíšil, Schulmeister – Depetris. Trenér Ladislav Minář.

Utkání Sparta Praha – SK Sigma Olomouc se hraje v neděli 11. května od 16.45 (rozhodčí Hrubeš – Pelikán, Jiřík).

| 21.09.2016
První poločas je obrovské zklamání, řekl JílekPrvní poločas je obrovské zklamání, řekl Jílek
Jílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovaliJílek: V první půli jsme byli lehkovážní a málo pracovali