Remízu trefil Mr. Salto Adam Varadi

11.03.2014 / A tým

Bod za remízu 1:1 trefil pro SK Sigma Olomouc tři minuty před koncem nedělního utkání s Mladou Boleslaví Adam Varadi. Byla to už jeho pátá branka v sezoně, jeho dosavadním maximem v jednom soutěžním ročníku je osm gólů. Teď na jaře si může svou bilanci vylepšit. I když momentálně nastupuje na pravém kraji obrany. „Mně se tam hraje dobře, tam se brání i útočí. Takže s tím problém nemám. Když to mančaft potřebuje, tak tam rád zaskočím. A vidíte, dal jsem i gól,“ řekl Adam Varadi.

Zápas proti Mladé Boleslavi vypadal z ochozů jako hodně těžký. Bylo to tak?
Určitě to byl těžký zápas. Boleslav má kvalitní mančaft. A první poločas o tom dost vypovídal. Myslím, že v prvním poločase nás přehrávali, i když skončil nula nula. Asi se štěstím pro nás. Druhý poločas už jsme hru vyrovnali, ne-li byli lepší.

Říkáte se štěstím, ale přece jen soupeř neměl v prvním poločase ani jednu střelu na branku.
Měli tlak, převahu. Nějaké střely jsme zblokovali, měli nějaké pološance, měli více standardek. Ale ustáli jsme to. Myslím, že první poločas byli fakt lepší.

Druhý poločas, ten už byl jiný. Co byl hlavní úkol z kabiny od trenéra? Více si věřit, být odvážnější?
Ano. Říkal nám, že se máme více nabízet, zkoušet jeden na jednoho. Pak jsme hru vyrovnali a byli, myslím, i lepší. I když jsme paradoxně dostali gól. Nehodili jsme flintu do žita, šli jsme alespoň za tím jedním bodem.

Možná jste měli i trochu pech, soupeř měl vlastně dvě nebezpečné situace a z jedné z nich dal branku.
Dalo by se říct, že nějakou stoprocentní tutovku neměli. Ale Štohanzl to trefil nádherně. Můžeme být rádi, že jsme ještě dokázali vyrovnat.

Vyrovnávací branku jste dal právě vy. Prosadil jste se v závaru po standardce.
Byl to šťastný gól, takový ten můj, co většinou dávám. Odražený balon na zadní tyči. Já už jsem to jen propálil. Je pěkné, že to bylo v osmdesáté osmé, že ten bod tady zůstal.

Možná byla škoda, že se nepovedlo dát vyrovnávací branku dřív.
Kdyby se to povedlo, tak jsme se mohli ještě ten zápas pokusit otočit úplně a získat tři body. Bohužel padl až v osmdesáté osmé. Ale zase na druhou stranu můžeme být rádi, že vůbec padl.

Výkon ve druhém poločase, od toho byste se měli odrazit.
Myslím, že jsme tam měli dobré věci, podařilo se nám vyrovnat. Nepoložili jsme to, to, že mančaft makal až do konce, to je dobrá věc. Od té bychom se mohli a měli odrazit do příštího zápasu v Jablonci.

Jak se vám osobně zatím líbí na jaře na pravém beku.
Nemůžu si stěžovat. Mně se tam hraje dobře, tam se brání i útočí. Takže s tím problém nemám. Když to mančaft potřebuje, tak tam rád zaskočím. A vidíte, dal jsem i gól.

Váš osobní střelecký rekord je osm gólů za sezonu. Teď už jich máte pět. Co myslíte, překonáte to?
No, to nevím. Ale doufám, že ano. Jestli budu chodit na standardky, tak by tam ještě něco mohlo padnout.

Standardek jste měli dost, rohů deset. Povedlo se skórovat až z toho posledního. Proč to nešlo předtím?
Myslím, že Boleslav celkem dost zalezla, byli naskládaní až v bráně. Asi už ten tlak neunesli, byly tam tři rohy za sebou. Takže toho bylo celkem dost. Padlo nám to tam až z posledního rohu, ale zaplaťpánbůh za to.

A ještě tam zabojovali obránci. Martin Šindelář vrátil míč do ohně, Aleš Škerle vystřelil a vy jste odražený míč poslal do brány.
Už jsme tam do toho šli všichni, že to tam prostě buď padne, nebo ne. Nebylo na co čekat. A podařilo se to.

Z prvních tří jarních kol máte bilanci jedna výhra, jedna remíza a jedna prohra.
Vždycky to může být lepší. Ale zase jsme měli, a máme, těžké soupeře. A myslím si, že ty čtyři body jsou dobré. Teď jedeme do Jablonce a budeme se snažit tam něco uhrát. Doufejme, že to tam vyjde.