Mladší dorostenci SK Sigma přehráli Zbrojovku

11.06.2014 / SCM

Ve vloženém dohrávaném utkání 18. kola porazili mladší dorostenci SK Sigma Olomouc doma na stadionu v Řepčíně Zbrojovku Brnu. Sedmnáctka a šestnáctka zaznamenaly stejný výsledek, oba mančafty vyhrály 4:1.

SK Sigma Olomouc U 17 - Zbrojovka Brno U 17 4:1 (2:0)

Sedmnáctka měla od začátku zápas ve své moci a soupeře přehrávala. S rychlými protiútoky Sigmy si hosté nevěděli rady a rychle inkasovali. V 16. minutě utekl po levém křídle Vychodil, nacentroval a Přikryl uklidl míč do sítě. Po minutě pláchl z druhé strany Látal, místo zakončení přihrál nezištně Přikrylovi, který si i podruhé v utkání poradil. V poslední minutě prvního poločasu přidal třetí domácí branku po povedené akci Vychodil. Sigma byla lepší i ve druhém poločase, ale už nebyla tolik produktivní. Skórovat se domácím podařilo jen jednou, v 63. minutě se parádně trefil z přímého kopu Vychodil. Osm minut před koncem hosté výsledek korigovali.

Branky: 16. a 17. Přikryl, 40. a 63. Vychodil - 72. M. Vintr.
SK Sigma U 17: Machalický - Dostál, Markovič, Josif, Surzyn (46. Krejčí) - Vychodil (72. Tovaryš), Ambrozek, Schlimbach (60. Lasovský), Vasiljev (52. Matocha), Látal (60. Smékal) - Přikryl (68. Melecký). Trenér Vojtěch Smolák.

SK Sigma Olomouc U 16 - Zbrojovka Brno U 16 4:1 (3:0)

Šestnáctka potřebovala k naději na celkové prvenství v soutěži doma Zbrojovku porazit. A to se povedlo. Sigma rozhodla už v prvním poločase. Nejprve Blahůšek ztrestal chybu stoperů soupeře, další branky přidali do pauzy Voleský a Kolomazník. Na začátku druhé půlky dal čtvrtý gól Kolomazník. Chvíli poté hosté snížili, ale Sigma si už náskok tří branek nenechala vzít. K zisku prvního místa teď potřebuje šestnáctka vyhrát v Kroměříži.

Branky: 33. a 41. Kolomazník, 15. Blahůšek, 23. Voleský - 43. Šustr.
SK Sigma U 16: Psotka - Vyhlídal, Španihel, Juráš, Kiška - Kolomazník (69. Cybyk), Antl, Hrabovský (78. Chytil), Blahůšek (53. Valouch) - Brázdil (58. Socha), Voleský (77. Pučan). Trenér Michal Coufal.