Houska: Chtěl bych poděkovat fanouškům, byli super

13.08.2014 / A tým

Domácí výhru týmu SK Sigma Olomouc nad Frýdkem-Místkem 3:0 pečetil třetí brankou záložník David Houska (1993). Prosadil se v páté minutě druhého poločasu po závaru v pokutovém území soupeře. Zachoval chladnou hlavu, zpracoval si vyražený míč a prostřelil brankáře.

Před sobotním zápasem proti Frýdku si většina fanoušků myslela, že soupeře hladce porazíte. Vyhráli jste tři nula, byl to lehký zápas nebo ne?
Tak to si možná všichni mysleli, ale my jsme věděli, že to bude těžké, že Frýdek bude hlavně bránit. Což se potvrdilo. Myslím, že hodně důležité byly dvě rychlé branky, které se nám podařilo dát. První rychlý gól jsme strašně moc potřebovali.

Bylo to utkání těžší třeba i proto, že chvíli pršelo, chvíli ne, to pak má balon jiný skluz?
To ne, to si nemyslím. Pro mě osobně by bylo horší, kdyby bylo vedro. Zatáhlo se, trošku sprchlo, balon dobře jezdil, myslím, že to bylo ideální.

Čekali jste, že soupeři ze hry nedovolíte nic? Měl jen jednu střelu na bránu z přímého kopu.
Hru soupeře jsme si rozebírali, trenér nás upozornil, že má nebezpečné brejky a standardky. Na to jsme si tedy chtěli dát pozor. A přesvědčili nás o tom, že to tak bylo, standardky kopali výborně. Naštěstí jsme to dobře zvládli a udrželi nulu.

Vyhráli jste 3:0, v prvním poločase byla možná chyba, že jste z mnoha šancí proměnili jen dvě. To by se mohlo třeba příště vymstít.
Byla to určitě škoda, mohli jsme rozhodnout už v prvním poločase. Mohli jsme dát o dost víc gólů, než jen dva. Musíme se z toho poučit, ty situace lépe dohrát a dávat co nejvíce branek, dohrávat všechno do gólu.

Do gólu jste jednu situaci dohrál v sobotu také vy. Byla to pro vás složité, zachovat chladnou hlavu, připravit si míč a zakončit přesně?
To ani ne. Zahry vystřelil, odrazilo se to ke mně. Už jsem byl sám před brankářem, snažil jsem se ho hlavně netrefit. A i když si na to trošku sáhl, tak to naštěstí prošlo do brány.

V sobotu na zápas Sigmy nepřišel plný stadion, ale i přesto byla atmosféra velmi dobrá, fans povzbuzovali vytrvale.
Ano, bylo to super. Byl jsem překvapený, jak naši fanoušci fandili a chtěl bych jim za to poděkovat. Skutečně nás podporovali, klobouk dolů.