Sigma splnila povinnost, získala tři body

13.09.2014 / A tým

V 6. kole Fotbalové národní ligy hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc na Andrově stadionu proti Ústí nad Labem. Hanáci splnili domácí povinnost a za výhru 5:0 získali tři body.

Trenér Hanáků Leoš Kalvoda avizoval změny ve složení základní jedenáctky a také je udělal. V základu nastoupili Martin Hála a Jakub Plšek, z lavičky zápas zahajovali Tomáš Janotka a Michal Ordoš. S kapitánskou páskou vyběhl na hřiště Jan Rajnoch.

Sigma začala zostra. Už ve 2. minutě trefil Cana břevno, dorážka Plška šla kousek vedle opuštěné brány. Domácí byli aktivnější a brzy se dočkali branky. V 18. minutě fauloval Zukič ve vápně Housku, nařízenou penaltu proměnil Plšek. I po inkasované brance hosté především zodpovědně bránili a mnoho prostoru domácím nenechávali. Zdálky to zkoušeli Navrátil a Cana, ale nebyly přesní. Stejně tak scházela přesnost po rychlých útocích. Až v poslední minutě první půlky se Vašíček zbavil dvou protihráčů, ale vystřelil přesně do míst, kde stál připravený brankář.

Hned na začátku druhé půlky měli hosté první vážnější akci v utkání. Míč se odrazil ke Kučovi, který šel sám na Reichla, ten míč vyrazil na roh. Po něm vyrazila Sigma do brejku, Plšek hledal centrem zleva před bránou Navrátila, tomu chyběl k zakončení kousek. Vzápětí střílel zdálky vedle Plšek. Vyšlo to v 58. minutě. Houska potáhl po pravé straně míč, přihrál před a Navrátil z voleje trefil přesně. O čtyři minuty později si na přihrávku Plška zaběhl za obranu Navrátil, obešel i gólmana, ale z úhlu prázdnou bránu o kousek minul. V 65. minutě Sigma navýšila náskok. Zleva odcentroval Vepřek a nabíhající Plšek pravačkou skóroval. Za tři minuty se podobná akce zopakoval, Plšek završil hattrick a Sigma vedla 4:0. Sigma byla při chuti a snažila se přidat další branky. V 76. šel ze strany sám Navrátil, ale pálil nad. Pět minut před koncem přišla pátá branka. Zprava nacentroval Navrátil a na zadní tyčce zakončil Chorý.

Reportáž z utkání

SK Sigma Olomouc – FK Ústí nad Labem 5:0 (1:0)

Branka: 18. (pen.) Plšek, 65. a 68. Plšek, 58. Navrátil, 85. Chorý. Rozhodčí: Bílek – Pospíšil, Vysloužil. ŽK: Zahradníček, Cana, Navrátil – Krátký, Peterka, Vraštil, Kuč. Diváci: 2173.
SK Sigma: Reichl – Hála (71. Janotka), Rajnoch, Šindelář, Vepřek – Cana (73. Ordoš), Houska – Navrátil, Plšek, Zahradníček – Vašíček (60. Chorý). Trenér Leoš Kalvoda.
Ústí: Novák – Zukič, Vaněk, Vraštil (58. Leibl), Šraga – Martykán (76. Jursa), Peterka, Krátký, Pavlata – Kuč, Veverka (69. Smola). Trenér Lukáš Přerost.

Střely na: 11:2
Střely vedle: 6:4
Rohy: 2:5
Fauly: 15:13
Ofsajdy: 0:2

Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
| 27.09.2016
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval