Béčko SK Sigma zvítězilo a přezimuje první

14.11.2014 / B tým

Tým SK Sigma Olomouc B v utkání 16. kola Moravskoslezské ligy doma porazil Třebíč 4:1 a přezimuje na prvním místě tabulky. Střelcem zápasu byl dvougólový Jakub Plšek, hosté dohrávali bez dvou vyloučených.

Sigma nastoupila posílena o několik hráčů áčka v čele s Michalem Ordošem a od začátku byla jasně lepší. Soupeře tlačila, vytvářela si spoustu šancí. A rychle vedla. Ve 3. minutě rozehrál Ordoš akci na levou stranu. Falta centroval, Texl na zadní vrátil míč pod sebe a Plšek uklízel do prázdné – 1:0. Pak se na hosty valila jedna akce za druhou. Tutovky nedali Habusta, Schmidt nebo Rolinc. Hosté se poprvé ukázali v 18. minutě, brankář Bárta po brejku vyrážel střelu Podzemského. Pak měl dvě dobré střely Ordoš, zvlášť ta druhá z voleje byla gólové. Ve 24. minutě šel sám na bránu Rolinc, zezadu ho zkosil Komínek a dostal červenou. Následoval přímý kop, který Falta zakroutil kousek vedle. Stav se neměnil ani po hlavičce Rolince z malého vápna ve 37. minutě. No a Hanákům se to vymstilo. Dvě minuty před přestávkou oslabení hosté vyrazili do brejku a Malý srovnal.

Ani po přestávce se obraz hry moc nezměnil. Stále se hrálo jen na jednu bránu. Ve 48. minutě Ordoš trefil hezký pas Bystroně sám před jen lehce, jinak to byl gól. O dvě minuty později už to po hlavičce Ordoše gól byl, ale rozhodčí ho neuznali a nechali pokračovat ve hře. Domácí to nakonec ale mrzet nemuselo. V 57. minutě trefil Ordoš zblízka tyčku, o osm minut později hlavičkoval Rolinc z tutové pozice kousek vedle, v 66. si Plšek prošel až do zakončení, ale trefil jen gólmana. O tři minuty později nacentroval zprava Ordoš a Plšek poslal hlavou Sigmu do vedení. V 71. minutě hosté otevřeli obranu a domácí šli do brejku. Buchvaldek přihrál Texlovi, ten trefil z voleje – 3:1. Deset minut před koncem centroval zprava Texl. Buchvaldek už gólmana překonal, ale jeden z protihráčů zakročil na brankové čáře. Míč se dostal k Rolincovi, tomu pokazilo radost břevno. Ale akce pokračovala, Buchvaldek si připravil balon, trefil přesně a bylo to o tři. To už bylo hostů o dva méně, v 74. minutě byl po druhé žluté vyloučen Dočekal. Čtyři minuty byl v další tutovce Habusta, třebíčský brankář předvedl výtečný zákrok.

Reportáž z utkání

„Měli jsme trošku ulehčenou situaci, hosté hráli ze začátku fotbal. A díky uvolněnému prostoru jsme si vytvářeli šance, byly tam pěkné akce. Ale chyběl tomu druhý třetí gól. Pak jsme poté, co jsme hráli vzadu bez zajištění, inkasovali. A samozřejmě s tím přijde to, že se soupeř zatáhne a nám se pak hraje hůř. To není nikdy lehké. Jak říká trenér Brückner, nejhorší je, když hrajete proti deseti,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

SK Sigma Olomouc B – Třebíč 4:1 (1:1)

Branky: 3. a 69. Plšek, 71. Texl, 80. Buchvaldek – 43. Malý. Rozhodčí: Priesol – Z. Kneisl, L. Kneisl. ŽK: Bystroň, Svozil, Buchvaldek – Š. Svoboda, Dobrovolný, Dočekal. ČK: 24. Komínek, 74. po 2. ŽK Dočekal. Diváci: 100.
SK Sigma B: Bárta – Texl, Svozil, Bystroň, Javůrek – Schmidt (62. Buchvaldek), Plšek, Habusta, Ordoš, Falta (76. Vichta) – Rolinc (81. Richter). Trenér Augustin Chromý.
Třebíč: Kotnour – Š. Svoboda, P. Svoboda, Komínek, Dobrovolný – Dočekal, Podzemský (83. Benda), Havránek, Chlup, Ošmera – Malý (62. Florián, 81. Válek). Trenér Libor Zelníček.