Zápas století 8.9.2019 14:00

Aktuality

Navrátil: Tak nám musí sednout každý zápas

Navrátil: Tak nám musí sednout každý zápas

15.09.2014 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc porazili v sobotu doma Ústí nad Labem vysoko 5:0. Dvěma, hokejovou terminologií, kanadskými body se na výhře podílel záložník Jan Navrátil (1990). Nejprve svůj tým definitivně uklidnil druhou brankou zápasu, na poslední gól utkání pak Honza ideálně nacentroval pro Tomáše Chorého. „Nám ten zápas sedl. A tak nám musí sednout každý,“ řekl Jan Navrátil.

V sobotu jste porazili Ústí vysoko 5:0. Na pohled jasná výhra se nerodila lehce, po první půlce jste vedli jen o gól.
Rodila se docela těžko. Soupeř hrál ze začátku jakž takž dobře, nebylo to tak jednoznačné. Pomohla nám penalta a pak asi druhý gól na uklidnění. Pak si myslím to z nás úplně spadlo, potom už jsme hráli v klidu. V první půlce jsme tam měli nějaké kostrbaté akce, ale to byl asi dopad toho, že se nám teď moc nedařilo. Ale už tam byly i v první půlce pohledné akce. Trošku jsme si zvedli sebevědomí a snad to půjde.

Možná bylo překvapení, že soupeř ani po první inkasované brance moc nezměnil, jen bránil a čekal na brejk.
Bránili, ale také tam měli nějaké náznaky. My jsme měli fakt poctivou defenzivu a od toho se utkání také odvíjelo. Vyhrávali jsme většinu hlavičkových soubojů v obraně, měli jsme i dost odražených míčů. A to zápasy rozhoduje.

Zase jste si mohli užít ovace diváků.
Mohli. Ale když jsme si je neužívali, tak jsme si za to mohli sami. Myslím, že je to super pro každý tým, když mu diváci tleskají už před koncem. Lidi to bavilo, nás také, pro to ten fotbal hrajeme.

Může vysoká výhra pomoci týmu k většímu sebevědomí?
Může pomoci určitě. A myslím, že nám i pomůže. Uvidíme. Teď nás čeká těžký zápas s Třincem, máme soupeři co vracet.

V sobotu jste hráli proti Ústí, které je v tabulce dole, nyní vás čeká Třinec, ten je pro změnu nahoře. Myslíte, že tam bude nějaký velký rozdíl?
Nemyslím si, že by tam měl být velký rozdíl. Ústí je kvalitní mančaft, vždycky hráli na špici. Teď mají nějaký útlum, asi jako my. Vůbec Ústí nepovažuju za špatného soupeře. Nám ten zápas sedl. A tak nám musí sednout každý. Vždycky do utkání jdeme v roli favorita a musíme to potvrzovat. Když jdete do každého zápasu v roli favorita, tak je to vždycky těžší. Týmy se na nás nachystají, jednou tak se vyhecují, než když hrají mezi sebou. Ale s tím do toho jdeme, musíme to zvládnout v hlavě a hrát podobně jako v sobotu. Hrát v pohybu, to je základ úspěchu.

Jak sedlo utkání vám osobně? Jak jste se cítil?
Cítil jsem se docela dobře. I když jsem tam měl v prvním poločase nějaké ztráty, když jsme se nepochopili nebo jsem to řešil špatně. Ale po fyzické, i herní, stránce jsem se cítil dobře.

A to se pak projevilo, připsal jste si gól a asistenci. To vám může pomoci k většímu sebevědomí.
Doufám, že to pomůže. Někdy je potřeba dát gól, aby to z vás spadlo. Protože do šancí jsem se dostával i v předchozích zápasech. Snad to tam teď bude padat.

A myslíte, že ty nepovedené akce v prvním poločase, které jste zmiňoval, byly také o sebevědomí?
Je to o sebevědomí. Cítím to na sobě, když si věřím, tak si troufnu na víc věcí. Potřeboval jsem se něčím chytit, myslím, že už to potom ve druhém poločase bylo v pohodě.

Ve druhé půlce už jste se dostal po brejku i do zakončení. To vám v předchozích zápasech možná chybělo, vzít to častěji na sebe a zakončit.
Pořád se snažím hledat spoluhráče a neberu to na sebe. Trenéři mi to také vytýkají, tak se musím snažit to někdy vzít na sebe. Samozřejmě ne v každé situaci, ale určitě se očekává, abych to vzal sám na sebe a dal gól.

Trenér Leoš Kalvoda říkal, že se zakončení věnujete v přípravě neustále. V sobotu vám to konečně vycházelo.
Přesně tak. Nacvičujeme to skoro každý trénink. Tam je to super. Ale pak přijde zápas a nějak jsme to nedokázali potvrdit. Teď už měly akce ve druhém poločase hlavu a patu, byli jsme hodně nebezpeční, měli hodně brejků. Na tréninku to jde, čekám, že se to odrazí i v zápasech a bude to lepší a lepší.

Důležité také je, že jste utkání odehráli s nulou.
Ano. Když odehrajete zápas s nulou, tak nikdy neprohrajete. Takže se musíme soustředit více na defenzivu a do ofenzivy už to potom jde. V sobotu jsme měli velký pohyb hráčů, chodili jsme si do meziprostorů, potom nám vznikaly mezery za obranu, soupeř to těžko zachytával.
A tým - další aktuality:

Ohlasy: SK Sigma Olomouc - FK Teplice 2:0Ohlasy: SK Sigma Olomouc - FK Teplice 2:0
| 23.08.2019
Retrodresy přinesly body. Sigma zdolala Teplice 2:0Retrodresy přinesly body. Sigma zdolala Teplice 2:0
| 23.08.2019
Informace pro fanoušky před utkáním s TeplicemiInformace pro fanoušky před utkáním s Teplicemi
| 23.08.2019
Hráči SK Sigma Olomouc na hostováníHráči SK Sigma Olomouc na hostování
| 22.08.2019
Trenér Látal před Teplicemi: Musíme dát hlavy nahoruTrenér Látal před Teplicemi: Musíme dát hlavy nahoru
| 22.08.2019
7. kolo: Sigma zítra přivítá v retrodresech Teplice7. kolo: Sigma zítra přivítá v retrodresech Teplice
| 22.08.2019
V MOL Cupu nás čekají RosiceV MOL Cupu nás čekají Rosice
| 19.08.2019
Obránce Radek Látal nastoupil poprvé v základní sestavěObránce Radek Látal nastoupil poprvé v základní sestavě
| 19.08.2019
Ohlasy: Bohemians Praha 1905 - SK Sigma Olomouc 3:2Ohlasy: Bohemians Praha 1905 - SK Sigma Olomouc 3:2
| 18.08.2019
Dvoubrankové vedení si Sigma neuhlídala. Z Ďolíčku body nevezeDvoubrankové vedení si Sigma neuhlídala. Z Ďolíčku body neveze
| 17.08.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná