SK Sigma Olomouc vs. FC Slovácko SK Sigma Olomouc vs. FC Slovácko

Aktuality

EURO by byl splněný sen, říkají Houska a Plšek

EURO by byl splněný sen, říkají Houska a Plšek

16.10.2014 / A tým

Česká reprezentace U 21 má za sebou dvě přípravná utkání. Jedenadvacítka hrála na Ukrajině a doma proti Itálii, v týmu nechyběli ani záložníci SK Sigma Olomouc David Houska a Jakub Plšek. Lvíčata se chystají na evropský šampionát, EURO U 21 bude příští rok hostit Česká republika, hrát se bude i na Andrově stadionu v Olomouci. „Hrát na šampionátu, to by bylo splněním snu,“ shodli se David Houska a Jakub Plšek.

„Na srazu reprezentace bylo dobře. Byli jsme ubytovaní v Praze, pak cestovali do Kyjeva, odehráli zápas a jeli zpět na stejný hotel. Takže to bylo všechno v pohodě. Ubytování bylo v pohodě, i v Kyjevě byl hezký hotel, bylo to dobré,“ řekl David Houska. Repre sraz si pochvaloval i Jakub Plšek. „Bylo dobře. Moc jsem toho sice nenahrál, ale i tak jsou to dobré zkušenosti,“ řekl Plšek.

První zápas odehrála jedenadvacítka na Ukrajině, v Kyjevě. Tam nyní není ideální stav, ale to vůbec nepocítili. „Trošku jsme se báli asi všichni. Ale proběhlo to všechno v pohodě. V Kyjevě jsme neviděli ani nějaký náznak, že se tam něco děje. Je to nějakých pět set kilometrů od Doněcku, takže tam byl klid. Byli jsme rádi, že to proběhlo takhle v pohodě,“ řekl David Houska. „Obavy jsme před cestou do Kyjeva měli, všichni v letadle. Ale byli jsme tam necelé dva dny. Přiletěli jsme tam, ještě večer měli trénink, druhý den hráli zápas a ráno se vraceli. Takže jsme tam toho moc nestihli. Na hotelu nás hlídala policie, takže jsme byli v bezpečí. V Kyjevě je bezpečno,“ podotkl Plšek.

David Houska odehrál v obou zápasech kompletních devadesát minut. „První zápas jsme na Ukrajině vyhráli jedna nula. To si myslím byl z naší strany dobrý zápas. Byli jsme jednoznačně lepší, měli jsme hodně šancí, které jsme neproměnili. Já jsem tam měl asi čtyři střely, neproměnil jsem jednu tutovku. Vyhráli jsme zaslouženě, byl to dobrý výkon,“ řekl David Houska. V Kyjevě proti Ukrajině trefil břevno, jedinou branku tohoto zápasu dal odchovanec SK Sigma Tomáš Přikryl po asistenci našeho dalšího odchovance Tomáše Kalase. „Ten druhý zápas jsme prohráli nula jedna. Měli jsme nějakou optickou převahu, ale finální fáze nám chyběla. Nedostali jsme se ani do nějaké vyložené šance nebo k dobré střele. Hráli jsme jen po vápno,“ podotkl Houska.

Jakub Plšek nastoupil v základní sestavě proti Itálii, po prvním poločase byl střídán. „Samozřejmě mě to štve, každý chce hrát co nejvíce. Ale zahrál jsem si alespoň poločas, mám nějaké další zkušenosti. Snad to přenesu znova do klubu. Minulý sraz mi také nevyšel, ale další měsíc jsem měl v klubu parádní, takže doufám, že se to bude opakovat,“ řekl Plšek. Jakub je zatím s pěti góly nejlepším střelcem SK Sigma v sezoně. „Cítím se super, ale myslím, že nejsem jediný. Teď nám to jde, ale musíme v tom pokračovat,“ podotkl.

EURO U 21 už se pomalu blíží. Je to znát i na Andrově stadionu, kde je v plném proudu rekonstrukce hlavní tribuny i tréninkového areálu v Řepčíně. Pro oba záložníky SK Sigma by byla účast na evropském šampionátu splněním snu. „Určitě to mám v hlavě, každý den si na to minimálně jednou vzpomenu. Snažím se dělat maximum pro to, abych se tam dostal, protože to by byl vrchol sezony a zatím asi nejvíc v kariéře, kdybych se do konečné nominace probojoval,“ řekl David Houska. Podle něj by v nominaci do reprezentace nemuselo tolik vadit to, že SK Sigma hraje v této sezoně bohužel jen druhou nejvyšší soutěž. „Samozřejmě by bylo lepší, kdybychom hráli první ligu. Ale musíme udělat všechno pro to, abychom se tam dostali i z té druhé. A myslím, že když budeme nastupovat pravidelně v klubu a hrát devadesát minut každý zápas, tak herní vytížení mít budeme. A trenérovi jde hlavně o to herní vytížení,“ podotkl Houska. „Jednoznačně by pro mě bylo EURO splněným snem. Ale musím dobré výkony potvrzovat v klubu, dávat co nejvíce gólů, podávat dobré výkony. Pak by to snad mohlo přijít,“ řekl Jakub Plšek.

Reprezentační sraz už je nyní minulostí, tým SK Sigma se chystá na sobotní zápas proti Kolínu. „Soupeř asi přijede bránit, bude hrát v hlubokém bloku, takže to asi bude dobývání. Věřím, že to zase zlomíme nějakým rychlým gólem a nastřílíme více branek než jednu nebo dvě. Ale je to o prvním gólu, do zavřené obrany je vždycky složité hrát. Věřím, že to zvládneme, kvalitu na to máme,“ řekl David Houska. „Každý zápas je těžký, každý začíná za stavu nula nula. Soupeř přijede dobře nechystaný. Bude to těžké, budou bránit. Nečeká nás nic lehkého, není to žádné alibi, samozřejmě tři body z toho zápasu musíme mít, to je jednoznačné,“ poznamenal Jakub Plšek.
A tým - další aktuality:

Sobotní zápas SK Sigma píská ArdeleanuSobotní zápas SK Sigma píská Ardeleanu
| 21.02.2018
Do defenzivy pracujeme zodpovědně, řekl Jiří TexlDo defenzivy pracujeme zodpovědně, řekl Jiří Texl
| 21.02.2018
Upřesnění dalšího programu týmu SK SigmaUpřesnění dalšího programu týmu SK Sigma
| 20.02.2018
Předprodej na SK Sigma vs. Slovácko byl zahájenPředprodej na SK Sigma vs. Slovácko byl zahájen
| 20.02.2018
Buchta: Máme dobrou kombinaci, tak to nemůžu kopatBuchta: Máme dobrou kombinaci, tak to nemůžu kopat
| 20.02.2018
VIDEO: Jakub Plšek, Martin Sladký a Miloš Buchta po utkáníVIDEO: Jakub Plšek, Martin Sladký a Miloš Buchta po utkání
| 19.02.2018
Aleš Škerle se loučil s kariérouAleš Škerle se loučil s kariérou
| 19.02.2018
Exolomoučtí hráči v zahraničíExolomoučtí hráči v zahraničí
| 19.02.2018
VIDEO: Trenér Václav Jílek po utkáníVIDEO: Trenér Václav Jílek po utkání
| 19.02.2018
Sigma na úvod jara remizovala s PlzníSigma na úvod jara remizovala s Plzní
| 18.02.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná