Devatenáctka nedávala šance a jen remizovala

17.05.2014 / SCM

Tým SK Sigma Olomouc U 19 doma na stadionu v Řepčíně ztratil dva body. Devatenáctka měla za soupeře pražskou Spartu. A vedla 2:0, měla další tutové šance. Jenže je nedala a naopak dvakrát inkasovala, když hosté srovnali ve druhé minutě nastaveného času.

V prvním poločase měla Sigma více ze hry a z toho také přišly nějaké šance. Ve 14. minutě si prošel přes pozornou obranu hostů do palebné pozice Bzirský, jeho obstřel z hranice vápna brankář vyrazil na roh. Ve 25. minutě už Sigma vedla, centr Vichty po rohovém kopu s lehkou tečí zapadl k tyčce. Minutu před pauzou střílel zdálky Kalvach, ale nad. Vzápětí Jemelka hlavičkoval po centru Seiberta jen do gólmana.

Tři minuty po přestávce vybojoval důrazem Yunis míč, zprava nacentroval a Vichta dal druhou branku. Po pár minutách mohla Sigma soupeře dorazit. Yunis a po něm Žák ale stříleli zblízka nad. V 60. minutě dohráli špatně brejk dvou na jednoho Žák s Vichtou. To se Hanákům vymstilo o dvě minuty později, kdy se naopak hostům brejk povedlo dohrát, a snížili. Spartu to povzbudilo a v 72. minutě pomohlo domácím při střele Wiesnera břevno. O čtyři minuty později hlavičkoval po rohu z malého vápna nad O. Ševčík. V 86. minutě se probil až před bránu Žák. První střelou trefil gólmana. Míč se znovu odrazil k němu, tentokrát zakončil lobem, ale o pár decimetrů minul poloprázdnou bránu. Nedáš – dostaneš znovu platilo, hostům se povedlo v nastaveném čase srovnat.

„Z výsledku jsme zklamaní, gól jsme dostali v devadesáté druhé minutě. Za stavu dva nula jsme měli rozhodnout, Žák a Yunis měli tisíciprocentní možnosti ke skórování, oba přestřelili. Pak ještě napotřetí za stavu dva jedna v závěru znovu Žák nedal. Je to pro hráče poučení, fotbal je takový. Měli jsme jít na tři čtyři nula a ne si nechat dát na dva jedna,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Augustin Chromý. „Jinak to byl nadprůměrný zápas dorostenecké ligy, kvalitní po taktické stránce, škoda, že jsme ztratili vedení,“ podotkl.

SK Sigma Olomouc U 19 – Sparta Praha U 19 2:2 (1:0)

Branky: 25. a 48. Vichta – 62. Kitanovič, 90 + 2 Mejdr. Rozhodčí: Marek – Hanáková, Kolář. Diváci: 80.
SK Sigma U 19: Neuer - Seibert, O. Ševčík, Řehák, Jemelka – Bzirský (89. Banovec), Bala (68. Danis), Kalvach, Vichta (83. Fišer) – Yunis (74. Havlíček), Žák. Trenéři Augustin Chromý a Lukáš Staroba.