Sigma B prorazila Kroměříž, Jakub Plšek dal oba góly

17.08.2014 / B tým

Ve 2. kole Moravskoslezské fotbalové ligy hrál tým SK Sigma Olomouc B doma proti Kroměříži. Béčko prohrávalo, ale dokázalo stav otočit a zvítězit. Obě branky Sigmy dal záložník Jakub Plšek, první z penalty, druhou po ideální příhře Matěje Hýbla.

Vstup Sigmy do utkání byl razantní. V úvodní desetiminutovce hostům skoro nepůjčila míč, tlačila, ale pak paradoxně inkasovala. Po brejku zakončoval A. Ševčík, brankář Bárta se po jeho střele natahoval, ale už ji nestačil vyrazit. Za dvě minuty bylo srovnáno. Perůtka fauloval Schmidta a nařízenou penaltu proměnil Plšek. V 16. minutě prošel přes půl hřiště Vichta, přihrál na křídlo Hýblovi, z jehož centru zakončil na malém vápně kousek vedle Plšek. Hosté se snažili o brejky, ale brankář Bárta už nic moc vážnějšího do pauzy řešit nemusel. Jeho kolega na druhé straně si zachytal o něco víc, ale velké nebezpečí pro něj byla jen rána Habusty, kterou lapil nadvakrát.

Na začátku druhé půlky stříleli zdálky Kalvach a Plšek, první nad, druhý o kousek vedle. V 53. minutě dal po rohu branku Texl, ale neplatila, rozhodčí zapískal ofsajd. V 60. minutě se opět prosadil Vichta, prošel přes několik protihráčů a poslal balon na křídlo pro Kalvacha. Ten našel volného Rolince, který z tutové pozice přestřelil. Hosté odolávali, snažili se o brejky, případně hrozit ze standardek, ale domácí defenziva neměla problém. V 63. minutě si připravil palebnou pozici Schmidt, brankář jeho nepříjemnou ránu k tyči vytáhl na roh. Po dvou minutách přihrál Texl pod sebe, Schmidt zakončoval z malého vápna, ale vedle. Dvacet minut před koncem střílel z přímého kopu Hýbl, zeď míč lehce přizvedla, takže šel kousek nad. Za pět minut se Hýbl protáhl kolem Cverny, ideálně přihrál nabíhajícímu Plškovi, který zakončil k levé tyčce – 2:1. V závěru si domácí chtěli výhru hlídat, ale ještě museli zabojovat. Kroměříž se nevzdala, Bárta vychytal Strašáka a dorážku Slaměníka vyhlavičkovával z prázdné Štěrba.

„Kroměříž přijela s velmi konsolidovaným, dobře organizovaným mužstvem, s dobrou disciplínou vzadu, rychlými hráči po stranách. My jsme v prvním poločase předváděli výborný fotbal, byli jsme obrovsky silní na míči, ale bohužel, pokud neproměníme šance, tak je to těžké. Navíc jsme si nechali dát gól po brejku,“ řekl trenér SK Sigma Augustin Chromý. „Byl to velmi dobrý zápas, vítězství jsme ubojovali, brankář Bárta nás podržel, hlavně v obranných standardkách jsme to i s trochou štěstí uhráli. Kdybychom ale byli efektivnější, tak by ten zápas byl určitě v klidu,“ podotkl.

SK Sigma Olomouc – Kroměříž 2:1 (1:1)

Branky: 12. a 75. Plšek – 10. A. Ševčík. Rozhodčí: Z. Kneisl – Dresler, L. Kneisl. ŽK: Handl, A. Ševčík. Diváci: 120.

SK Sigma B: Bárta - Texl, Štěrba, Svozil, Hýbl - Schmidt, Plšek (79. Richter), Habusta, Kalvach, Vichta (83. Hladík) – Rolinc (70. Žák). Trenér Augustin Chromý. Asistent trenéra Jan Krajčovič.
Kroměříž: Jelínek – Cverna, Látal (75. Slaměník), Perutka, Steiner - Chýla, Netopil, Budín, Šturma, Handl (71. Strašák) – A. Ševčík. Trenér Bohumil Páník.

| 20.09.2016
Béčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva gólyBéčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva góly