Aktuality

Chromý: Chceme vyhrát každý zápas

Chromý: Chceme vyhrát každý zápas

17.11.2014 / B tým

Tým SK Sigma Olomouc B přezimuje na prvním místě Moravskoslezské fotbalové ligy. Béčko v podzimních šestnácti kolech získalo 33 bodů při skore 39:16, má nejlepší útok i defenzivu, na druhého náskok čtyř bodů. Takže trenér Augustin Chromý může být s první částí sezony spokojen. „Prohráli jsme jediné utkání, které jsme asi prohrát neměli, to bylo v Břeclavi,“ řekl Chromý.

V posledním utkání podzimu jste si poradili s Třebíčí a potvrdili vedoucí příčku v tabulce.
Měli jsme trošku ulehčenou situaci, hosté hráli ze začátku fotbal. A díky uvolněnému prostoru jsme si vytvářeli šance, byly tam pěkné akce. Ale chyběl tomu druhý třetí gól. Pak jsme poté, co jsme hráli vzadu bez zajištění, inkasovali. A samozřejmě s tím přijde to, že se soupeř zatáhne a nám se pak hraje hůř. To není nikdy lehké. Jak říká trenér Brückner, nejhorší je, když hrajete proti deseti a úplně nejhorší situace je, když mu vyloučí dva hráče. Vzpomněl jsem si na něj po tom druhém vyloučení. Skutečně to není lehké, ale kluci to zvládli.

Za béčko nastoupilo několik hráčů z áčka, naopak chyběl reprezentant Kalvach.
Lukáš Kalvach byl dodatečně nominován do reprezentační dvacítky. Jeho post měl zacelit, a zhostil se toho dobře, Jakub Plšek. Udělali jsme změny na dvou postech. Béčko slouží pro potřeby áčka, trenér Leoš Kalvoda potřeboval, aby celý zápas hráli Honza Javůrek a Michal Ordoš. Kluci se toho zhostili dobře, Ordoš byl u mnoha důležitých situací, Javůrek to odjezdil. Ale samozřejmě pokud dojde k více změnám v sestavě, i to je úděl béčka, tak si to nejprve musí trošku sednout, takové ty automatismy ve hře potom leckdy chybí.

Jste na prvním místě po podzimní části sezony. Byli jste v první části soutěžního ročníku nejlepší?
Prohráli jsme jediné utkání, které jsme asi prohrát neměli, to bylo v Břeclavi. Nechci se na nic vymlouvat, ale tam jsme si to zavinili z padesáti procent sami vlastní hloupou chybou a potom neodmávaným ofsajdem. Ten zápas jsme měli zvládnout lépe. A jestli jsme byli nejlepší nebo ne? Asi ano, když jsme získali nejvíce bodů. Samozřejmě jsme rádi. Za celý podzim se mi líbila jedna věc, i když tam byla ta jedna zbytečná prohra, nebo některé zbytečné remízy, tak jsem v žádném zápase nezaznamenal, že by některý hráč něco vypustil, nebo že by tam byl nějaký laxní výkon nebo něco podobného. Hráči zaslouží pochvalu, hráli pořád na doraz. I ta domácí utkání, i když to bylo třeba jako v tom posledním čtyři jedna, tak jsme pořád útočili, pořád jsme chtěli hrát dopředu. Snažíme se o to hrát hodně ofenzivně, na doraz. Což se nám občas nevyplatí, protože když nám oba krajní beci hrají křídla, tak jsme potom hodně zranitelní vzadu. Ale brzdit mladé hráče je docela složité, spíš musíme více myslet na to, když hráči vyjedou, aby je ostatní zastoupili, ale to jsou taktické věci, které si musí uřídit hráči zezadu, na tom musíme pracovat.

Přesvědčil podle vás na podzim některý z hráčů natolik, že si vyslouží přesun do áčka?
Na tom teprve budeme sedět. Áčko má před sebou ještě dvě velmi důležitá utkání. My musíme tyto věci teprve zvážit, to jsou věci k řešení, o tom je předčasné hovořit. Ale potenciál těch mladých hráčů je velký.

Stejně jako loni po podzimu je béčko první a stejně tak znovu začínají fanoušci diskutovat o tom, jestli béčko bude chtít postoupit nebo ne.
Zopakuju to, co už jsem říkal několikrát. Budeme se snažit hrát každý zápas naplno, budeme se snažit získat co nejvíce bodů, každý zápas chceme vyhrát. Teď už máme třiatřicet bodů, jak říká Petr Uličný, sice jsme na prvním místě, ale v první řadě jsme zachráněni. To byl vždycky, mimo jiné, také úkol béčka, udržet se vzhledem k výchově hráčů v soutěži. Takže zachráněni jsme, proto můžeme hrát na jaře více v klidu. A jak se to vyvine, to uvidíme, vše má návaznost na úpravu mládežnických soutěží. Je v jednání nový model celostátních dvacítek a osmnáctek, zrušení juniorky. Což by nám asi vyhovovalo. Hráli bychom béčko, dvacítku, osmnáctku a sedmnáctka se šestnáctkou by jezdily po Moravě. Tento model se nám líbí, ten budeme podporovat. A jestli bude hrát béčko třetí nebo druhou ligu? K tomu musí zaprvé vyhrát béčko i áčko své soutěže, pak je to otázka pro vedení klubu, ne pro hráče a realizační týmy.
B tým - další aktuality:

V generálce na MSFL béčko Sigmy remizovalo s Ústím nad OrlicíV generálce na MSFL béčko Sigmy remizovalo s Ústím nad Orlicí
| 01.08.2020
První prohra v přípravě. Béčko nestačilo na TřinecPrvní prohra v přípravě. Béčko nestačilo na Třinec
| 29.07.2020
Béčko si poradilo s Rýmařovem. Baďura vstřelil hattrickBéčko si poradilo s Rýmařovem. Baďura vstřelil hattrick
| 25.07.2020
B-tým sbírá v přípravě vítězství. Tentokrát porazil PřerovB-tým sbírá v přípravě vítězství. Tentokrát porazil Přerov
| 21.07.2020
B-tým zvítězil v KozlovicíchB-tým zvítězil v Kozlovicích
| 18.07.2020
Los MSFL: B-tým čeká první kolo ve Frýdku, doma poté s UničovemLos MSFL: B-tým čeká první kolo ve Frýdku, doma poté s Uničovem
| 15.07.2020
Druhá výhra v přípravě. Béčko porazilo ŠumperkDruhá výhra v přípravě. Béčko porazilo Šumperk
| 14.07.2020
Béčko začalo letní přípravu remízou s OpavouBéčko začalo letní přípravu remízou s Opavou
| 11.07.2020
Zpět v tréninku je i béčkoZpět v tréninku je i béčko
| 08.07.2020
B-tým si poradil s HolicíB-tým si poradil s Holicí
| 16.06.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná