Sigma B jasně vyhrála, Chorý dal dva góly

18.05.2014 / B tým

V šestadvacátém kole Moravskoslezské fotbalové ligy tým SK Sigma Olomouc B zabodoval naplno. Béčko porazilo na hlavním hřišti Androva sportovního areálu Slovácko B vysoko 5:0, střelcem zápasu byl dvougólový útočník Tomáš Chorý.

Oba týmy nastoupily vytuněny o hráče z prvoligových kádrů, takže se na Andrově stadionu hrál dobrý a zajímavý fotbal. Aktivnější byli domácí, kteří zahrozili ve 13. minutě. Po centru P. Ševčíka zleva zakončoval na zadní tyčce z voleje Rolinc, ale rána mu nesedla. O deset minut později rozehrál roh P. Ševčík, propadený míč se dostal ke Svozilovi, který poslal Sigmu do vedení. O dvě minuty později mohlo být srovnáno, Lukáš hlavičkoval do břevna. Ve 31. minutě měli hosté znovu blízko ke gólu. Tečovaná rána Ondřejky šla do šibenice, ale brankář Blaha stačil vyrazit na roh. Potom následoval domácí brejk, Rolinc střílel z dobré pozice, ale jeho bomba šla vedle. Minutu před přestávkou mohla Sigma náskok jistit. Chorý šel sám na gólmana, ale ten jeho záměr vystihl a míč vyrazil.

O nakonec vysoké výhře rozhodla Sigma po hodině hry. Domácí byli důrazní v napadání rozehrávky soupeře a chyby trestali. V 60. minutě získal míč P. Ševčík a vysunul Texla. Ten ošálil stopera i s brankářem, přihrál pod sebe a Chorý dával do prázdné – 2:0. Po třech minutách šel sám na bránu Rolinc, zkusil obstřel, ale o kousek minul. V 68. minutě Hanáci opět vybojovali míč na půlce soupeře. Chorý poslal vpřed Rolince, který přihrál před šestnáctku P. Ševčíkovi. Jeho střela zapadla přesně k pravé tyčce – 3:0. O čtyři minuty později šel Rolinc sám na gólmana. Přeloboval ho dobře, ale o trošku víc, než bylo třeba, míč se odrazil od břevna do pole. Ale jen k Chorému, který hlavou přidal čtvrtou domácí branku. Minutu před konce využili domácí chybné rozehrávky soupeře a šli dva na brankáře. A. Ševčík přihrál Plškovi, který dal do prázdné – 5:0.

„Dnes jsme podali o moc lepší výkon, než minulý víkend ve Zlíně. Byl to přesně opačný výkon. Byli jsme agresivní, herní, soupeř chtěl také hrát, myslím, že to byl výborný zápas z obou stran. Za stavu jedna nula nás podržel brankář Blaha, po druhé brance už jsme utkání dohráli. Byl to kvalitní zápas s kvalitním soupeřem na kvalitním hřišti, jsem spokojený,“ řekl trenér SK Sigma B Josef Mucha.

SK Sigma Olomouc B – Slovácko B 5:0 (1:0)

Branky: 60. a 72. Chorý, 24, Svozil, 68. P. Ševčík, 89. Plšek. Rozhodčí: Mikeska – Cieslar, Dresler. ŽK: Chorý – Bartoš, Ťok, Ondřejka. Diváci: 90.
SK Sigma B: Blaha – Texl, Svozil, Štěrba, Falta (70. Hýbl) – Schmidt (77. Holub), Habusta (79. Richter), Plšek, P. Ševčík – Rolinc (82. Stříž), Chorý (72. A. Ševčík). Trenér Josef Mucha.
Slovácko B: Fryšták – Šimko, Bartoš, Trousil, Ťok (78. Machač), Lukáš, Sadílek, Ondřejka (78. Hanák), Prajza, Brečka, Fojtášek (64. Kübl). Trenér Jan Palinek.

Béčko SK Sigma má první výhru z venkuBéčko SK Sigma má první výhru z venku
| 24.09.2016
Béčko SK Sigma jede do HulínaBéčko SK Sigma jede do Hulína
| 23.09.2016
Chromý: Celý tým odvedl dobrou práciChromý: Celý tým odvedl dobrou práci
| 20.09.2016
Béčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva gólyBéčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva góly