Sigma v generálce remizovala se Slavií

19.07.2014 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc remizovali v Kroměříži v generálce s pražskou Slavií. Hanáci po prvním poločase prohrávali, na konečných 1:1 srovnal sedmnáct minut před koncem Denis Cana.

Počasí moc přívětivé nebylo, ale přesto se hrál v Kroměříži svižný fotbal. Častěji míč na kopačkách měla Sigma, ale dlouho se jí nedařilo dostat se k pořádnému zakončení. Slavia jen čekala, kdy by mohl přijít nějaký brejk. Ve 24. minutě brankář Blaha dobře vyběhl proti Škodovi. Pak střílel na druhé straně z dobré pozice Ordoš, ale míč šel vedle. Ve 33. minutě se po sérii autových vhazování prosadili hosté, míč mezi beky dostal Černý a trefil se k levé tyčce. Po dvou minutách střílel zdálky nepřesně Navrátil, pak umístěnou ránu Housky tečoval jeden ze zadáků na roh. V nastaveném čase první půlky kopala Slavia roh a měla po něm šanci, brankář Blaha hlavičku Škody výtečným zákrokem vyrazil.

Ve druhém poločase už byla Sigma viditelně aktivnější, snažila se nepříznivý stav změnit, soupeři mnoho nedovolovala. V 50. minutě střílel z vápna nad Vepřek, o pět minut později centroval zleva Navrátil, nabíhající Zahradníček hlavičkoval dobře k levé tyčce, ovšem slávistický brankář dobrý zákrokem stačil vyrazit na roh. Po hodině hry se dral středem dobře Javůrek, kousek před vápnem byl zastaven faulem. Přímý kop z hodně nebezpečné pozice ale poslal Plšek jen do zdi. Klaplo to až v 73. minutě. Javůrek se prosadil na pravé straně, poslal míč do šestnáctky. Rolincovo zakončení ještě stačil brankář vyrazit, ale na dorážku Cany už neměl nárok – 1:1. V závěru zápasu se Sigma stále snažila soupeře tlačit, hosté o brejky, ale víc branek už nepadlo.

„Myslím, že to bylo docela kvalitní utkání. V podmínkách, které byly, hrálo se ve velkém horku, se hráči vymáčkli do maxima. Remíza je zasloužená. Měli jsme tam hodně nedostatků, hlavně ve finální fázi. Byli jsme aktivnější než Slavia, která jen čekala na brejky,“ řekl trenér SK Sigma Leoš Kalvoda.

SK Sigma Olomouc – Slavia Praha 1:1 (0:1)

Branky: 73. Cana – 33. Černý. Rozhodčí: Boček. Diváci: 587.
SK Sigma: Blaha – Gabriel (59. Texl), Dreksa, Šindelář (59. Škerle), Vepřek – Zahradníček (59. Varadi), Houska (59. Plšek), Cana, Ordoš, Navrátil (59. Javůrek) – Vašíček (59. Rolinc). Trenér Leoš Kalvoda.